Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Automat na rajčata v Haňovicích
Gurmánská turistika

Automat na rajčata v Haňovicích

Zemědělské družstvo v Haňovicích na Hané provozuje pozoruhodný automat na cherry rajčata. Ta jsou pěstována bez pesticidů, a tím srovnatelná s BIO produkty, popřípadě s produkty pro dětskou výživu. Rajčátka se do automatu doplňují dvakrát denně.
Jako právě utržená chutnají cherry rajčata z prodejního automatu instalovaného u rozlehlých skleníků rajskými jablíčky v Haňovicích na Olomoucku, které provozuje tamní zemědělské družstvo. O rajčata ZD Haňovice je velký zájem, pracovníci musí kvůli velké poptávce doplňovat automat čerstvými plody i dvakrát denně.

Zemědělské družstvo pěstuje cherry rajčata bez chemického ošetření. V roce 2020 získalo prestižní mezinárodní certifikaci, která dokládá, že rajčata neobsahují zdraví ohrožující zbytky pesticidů. Vybrané odrůdy, pěstování a péče zdejších odborníků zaručují rajský požitek – díky šetrné a udržitelné produkci jsou zdejší rajčata dostupná po celý rok. Mají intenzivní chuť a garantují čerstvost a kvalitu, jsou sklízena zralá, a proto jsou přirozeně červená.

Zemědělcům v Haňovicích záleží na životním prostředí, a proto využívají obnovitelné zdroje – teplo a elektrickou energii vyrábí v bioplynové stanici, dešťovou vodu zadržují a využívají k zálivce.. atp. Navíc upřednostňují biologickou ochranu – k boji proti škůdcům v Haňovicích pomáhají parazitické vosičky a dravé ploštice, k opylení květů dopomáhají čmeláci.

Provozovatel

Zemědělské družstvo Haňovice

Haňovice 18
783 21 Haňovice
Tel.:
+420 602 527 892
Email:
skleniky@zdhanovi...
WWW:
www.rajcatahanovi...
GPS:
49,681859 17,044936
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Střední Morava
Tipy na výlet:
Haňovice a okolí
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Mikuláš v Mladečských jeskyních

Letos poprvé zavítá Mikuláš s andělem a čertem do Mladečských jeskyní. Vezměte sem svá dítka, bude na ně čekat úžasná atmosféra oživených podzemních prostor! Nutná je však telefonická rezervace.
Mladeč, Olomoucký kraj

Benefiční koncert

Srdečně zveme na Slavnostní benefiční koncert do nádherného prostředí sálu Arcibiskupského paláce v OIomouci, kde zazní skladby Roberta Schumanna a Franze Schuberta v podání italských interpretů.
Litovel, Olomoucký kraj

Adventní neděle v arboretu

Zveme vás na každoroční nasvícení večerního parku. Vaše ratolesti se můžou těšit na Mikuláše s čertem a andělěm.
Bílá Lhota, Olomoucký kraj

Hanácké vánoce

Pravá vánoční atmosféra na hanáckém gruntu.
Příkazy, Olomoucký kraj

Ostatkê na Hané

Masopustní veselí s předáním ostatkového práva.
Příkazy, Olomoucký kraj

Žně na Hané

Sklizeň a výmlat obilí. Sečení obilí kosou (luňákem), vázání do snopů, stavění panáků a mandelů.
Příkazy, Olomoucký kraj

Koniny

Speciální program pro děti. Návrat do minulosti prostřednictvím dětských her našich prababiček a pradědečků.
Příkazy, Olomoucký kraj

Vánoce na zámku Náměšť na Hané

Zámek Náměšť na Hané zve na oblíbenou akci Vánoce na zámku.
Náměšť na Hané, Olomoucký kraj

Vrchol Rampach u Litovle

Vrch Rampach (418 m n.m.) najdeme nad Myslechovicemi, místní částí Litovle. Je vhodným turistickým cílem v každém ročním období.
Cholina, Olomoucký kraj

Novogotický kostel Nanebevzetí Panny Marie v Cholině

Obec se prvně připomíná r. 1141 v majetku olomoucké kapituly. Kostel Nanebevzetí Panny Marie vznikl přestavbou staršího gotického kostela, zasvěceného sv. Anně – zachováno středověké jádro (zdivo hlavní a příčné lodi, presbytáře).
Cholina, Olomoucký kraj

Hanácké muzeum v Cholině

Vesnické muzeum na půdě bývalého gruntu o životě obyvatel Choliny v minulosti i přítomnosti. V muzeu se nachází téměř 1000 exponátů.
Cholina, Olomoucký kraj

Expozice Gustava Frištenského v Litovli

Tato stálá výstava Muzea Litovel se věnuje významnému litovelskému sportovci Gustavu Frištenskému. K vidění jsou zde těžké činky, zápasnické úbory, nesčetné medaile, poháry, ale i dobové fotografie či předměty denní potřeby.
Litovel, Olomoucký kraj

Muzeum Litovel

Řemesla našich předků ve stylizovaných dílnách – cukrářka, holička, řezník, sedlář, kovář, švec – tyto i mnohé další je možné vidět v první stálé expozici Muzea Litovel. Další dvě expozice najdete ve druhém patře budovy. Věnují se hracím strojkům, gramofonům a silákovi Gustavu Frištenskému.
Litovel, Olomoucký kraj

Přírodní koupací biotop Litovel

Přijďte si do Litovle vyzkoušet výjimečnou kombinaci přírodního koupání a bazénu se zdravou vodou bez chemie čištěnou speciálními rostlinami. Čeká vás zde voda teplá až 27 stupňů, prvky jako v malém aquaparku a nové sociální zázemí.
Litovel, Olomoucký kraj

In Life centrum Litovel – půjčovna lodí, centrum aktivit a kemp

Centrum aktivit pro rodiče s dětmi nabízí půjčovnu lodí a koloběžek, aquazorbing, bumper ball nebo pumptrack. Najdete zde také kemp s veškerým vybavením a útulnou vodáckou hospůdku.
Litovel, Olomoucký kraj

Projížďka na lodi vedoucí Litovelským Pomoravím

Vodácká půjčovna IN-LIFE Morava zajišťuje zapůjčení lodí včetně veškerého vodáckého vybavení jako jsou vesty, pádla či barely na suché věci.
Litovel, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Sobáčov

Na cyklistické trase Litovel – Bouzov najdete známé výletní místo s rybníkem pro sportovní rybolov, plážovým volejbalem, rodinným penzionem, výletní restaurací, udírnou a kempem. Vítejte ve Sportovním areálu Sobáčov.
Mladeč, Olomoucký kraj

Penzion Relax

Penzion Relax je ideální prostor pro odpočinek i zábavu a poznávání Hané, Litovelského pomoraví, Olomouce, Šternberka a Mohelnice.
Litovel, Olomoucký kraj

Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Přišel, viděl, Litovel! O dobrý zvuk litovelského piva se ve své době přičinil i slavný zápasník Frištenský, který měl za ženu dceru prvního sládka. V Minipivovaru Litovel můžete navštívit muzeum, přijít na prohlídku nebo si uvařit vlastní pivo. Otevřené je i návštěvnické centrum.
Litovel, Olomoucký kraj

Dvůr Nové Zámky

Nabízíme celoroční ubytování v nově vybudovaných pokojích a apartmánech s kuchyňským koutem, vanou nebo sprchovým koutem a vlastním WC.
Mladeč, Olomoucký kraj

Obecní vinice v Příkazech

Malá vinička za obecním úřadem v Příkazech slouží k pěstování révy vinné ku potěše místních obyvatel. Pozemek u obecního úřadu dřív sloužil jako zahrádka. Od roku 2017 zde roste dvě stě čtyřicet šest rostlinek původem ze Slovinska.
Příkazy, Olomoucký kraj

Pivovar Jadrníček v Náměšti na Hané

Na původní tradici pivovarnictví v Náměšti na Hané navazuje malý pivovar, který se zaměřuje na nepasterizované a nefiltrované pivo vařené podle tradičních receptur.
Náměšť na Hané, Olomoucký kraj

Maringotka Za humny – nový zážitek z ubytování v kempu

Hledáte glampingové místo pro odpočinek uprostřed přírody? V Moravia glampresortu v Bohuslavicích u Konice se kromě vlastního stanu či karavanu ubytujete ve stylové maringotce!
Bohuslavice, Olomoucký kraj

Samovýčep Raková u Konice

V bistru a samovýčepu Raková u Konice se obsloužíte sami. Najdete tu pivo z Velkorakovského pivovaru, bezovou limonádu, pizzu i další občerstvení. Váš věk ověří elektronická čtečka občanského průkazu.
Raková u Konice, Olomoucký kraj