Úvod > Co chcete dělat? > Automat na rajčata v Haňovicích
Gurmánská turistika

Automat na rajčata v Haňovicích

Zemědělské družstvo v Haňovicích na Hané provozuje pozoruhodný automat na cherry rajčata. Ta jsou pěstována bez pesticidů, a tím srovnatelná s BIO produkty, popřípadě s produkty pro dětskou výživu. Rajčátka se do automatu doplňují dvakrát denně.
Jako právě utržená chutnají cherry rajčata z prodejního automatu instalovaného u rozlehlých skleníků rajskými jablíčky v Haňovicích na Olomoucku, které provozuje tamní zemědělské družstvo. O rajčata ZD Haňovice je velký zájem, pracovníci musí kvůli velké poptávce doplňovat automat čerstvými plody i dvakrát denně.

Zemědělské družstvo pěstuje cherry rajčata bez chemického ošetření. V roce 2020 získalo prestižní mezinárodní certifikaci, která dokládá, že rajčata neobsahují zdraví ohrožující zbytky pesticidů. Vybrané odrůdy, pěstování a péče zdejších odborníků zaručují rajský požitek – díky šetrné a udržitelné produkci jsou zdejší rajčata dostupná po celý rok. Mají intenzivní chuť a garantují čerstvost a kvalitu, jsou sklízena zralá, a proto jsou přirozeně červená.

Zemědělcům v Haňovicích záleží na životním prostředí, a proto využívají obnovitelné zdroje – teplo a elektrickou energii vyrábí v bioplynové stanici, dešťovou vodu zadržují a využívají k zálivce.. atp. Navíc upřednostňují biologickou ochranu – k boji proti škůdcům v Haňovicích pomáhají parazitické vosičky a dravé ploštice, k opylení květů dopomáhají čmeláci.

Provozovatel

Zemědělské družstvo Haňovice

Haňovice 18
783 21 Haňovice
Tel.:
+420 602 527 892
Email:
skleniky@zdhanovi...
WWW:
www.rajcatahanovi...
GPS:
49,681859 17,044936
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Sobáčov

Resort Sobáčov

Mladeč, Olomoucký kraj
Pivovar Jadrníček v Náměšti na Hané

Pivovar Jadrníček v Náměšti na Hané

Náměšť na Hané, Olomoucký kraj
Velkorakovský minipivovar Raková u Konice

Velkorakovský minipivovar Raková u Konice

Raková u Konice, Olomoucký kraj