!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Malé muzeum piva v Slavošovicích
Zážitky

Malé muzeum piva v Slavošovicích

Sluchově postižený Jan Adamík ve Slavošovicích na Českobudějovicku založil Malé Muzeum Piva. Bývalý koloniál si pronajal od obce, místnost opravil a poličky a regály vyrobil sám. Dnes je muzeum jedno z největších v jižních Čechách.
Muzeum založil Jan Adamík. Původně se zabýval sbíráním pivních láhví českých pivovarů a později se přeorientoval na sbírání láhví světových pivovarů. Nyní lze ve sbírce zhlédnout láhve z Německa, Rakouska, Polska, Chorvatska, Itálie, Řecka, Holandska, Anglie …

V tomto muzeu však neuvidíte jen pivní láhve, ale i pivní etikety, tácky a dokonce ve vybraných nech lze ochutnat některé druhy speciálních piv předních Evropských pivovarů. Muzeum piva naleznete v prostorách bývalého koloniálu, který si J. Adamík pronajal od obce a sám upravil. Dnes je muzeum jedno z největších v jižních Čechách, je zrekonstruované a rozšířené.

Muzeum je otevřené od dubna do konce října každý den od 15:30 do 20 hodin. Správce bydlí hned naproti, a tak si zájemci mohou domluvit individuální prohlídku kdykoli pomocí SMS na telefonní číslo 608 709 987.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí