Úvod > Co chcete dělat? > Rybářský revír u rybníku Mrhal

Rybářský revír u rybníku Mrhal

Letní sporty
Rybník Mrhal patří mezi nejpůvabnější sportovně - rekreační lokality v okolí Českých Budějovic. Prakticky po celém obvodu jsou ideální podmínky pro rybolov.
Rozloha rybníka je cca 8 ha a největší hloubka dosahuje cca 15 metrů, čímž je zaručena jeho čistota a kvalita vody, jedna z nejlepších na jihu Čech. Od roku 1961 nebyl vypuštěný, takže je možnéchytit i trofejní úlovek.

Rybník Mrhal je soukromým revírem, kde není potřeba svazových ani jiných povolenek a řídí se výhradně vlastním řádem. Na rybníku je možnost celoročního lovu ryb. Několikrát ročně je rybník dosazován novými rybami, kterých je celá řada druhů a proto je zde téměř jistota, že vždy něco ulovíte, což se na státních revírech zaručit nedá.

Ubytování je možné v kempu, přímo v rybářských chatkách u vody, nebo v nedalekém Rudolfově, půvabném jihočeském městečku. K dispozici jsou rovněž chaty na břehu rybníka s molem, z něhož je možné chytat.

Rodiny rybářů, které vyrazí za sluncem a koupáním, budou určitě příjemně překvapeny krásně upravenou pláží či občerstvením U Rybáře přímo na břehu rybníka. Na pláži je vybudováno dřevěné molo, které potěší hlavně děti.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytovna u Nádraží v Českých Budějovicích

Ubytovna u Nádraží v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Apartpenzion České Budějovice

Apartpenzion České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy
Hotel Garni České Budějovice

Hotel Garni České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy