Úvod > Co chcete dělat? > Let balónem ve východních Čechách
Zážitky

Let balónem ve východních Čechách

Nastoupit do proutěného koše horkovzdušného balónu a za občasného zahučení hořáků se vznést nad krajinu východních Čech. Poháněni větrem shlédneme všechny jeho skvosty. Zařaďte se mezi dobrodruhy, kteří se vznášeli dávno před tím, než dostaly stroje křídla.
Vyhlídkový let balónem
je nejbezpečnější způsob létání a zároveň ten nejromantičtější. Létá se v ranních (s východem slunce) a pozdních odpoledních hodinách (tři hodiny před západem slunce). Létáme výhradně v malých balónech (do pěti pasažérů v koši), takže se nebudete mačkat a máte zajištěný výhled do všech stran.

Jak na to?
Jsou v podstatě dvě možnosti jak naplánovat let balónem. Tou první je, že si objednáte samostatnou letenku a následně si můžete razervovat jeden z našich termínů, které pravidelně, jednou týdně aktualizujeme. Druhou možností je, že si pořídíte privátní let a následně si domluvíme idividuální termín. Při privátním letu jseme schopni se vznést se dvěma, nebo i deseti pasažéry (dvěma balóny) najednou.

Kdy se létá?
Létáme od jara do podzimu, kdy je v krajině na co koukat. Lety balónem jsou bezpečné, ale zároveň hodně citlivé na meteorologické podmínky. Nelétáme za silného větru, v blízkosti bouřek  a za špatné viditelnosti.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Zelené údolí s bazény

Kemp Zelené údolí s bazény

Mladějov, Královéhradecký kraj
Penzion Recall

Penzion Recall

Troskovice, Liberecký kraj
Penzion v Českém ráji Pařezská Lhota

Penzion v Českém ráji Pařezská Lhota

Jičín, Královéhradecký kraj
Čajový altán Plující oblaka v Prachovských skalách

Čajový altán Plující oblaka v Prachovských skalách

Zámostí-Blata, Královéhradecký kraj