!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Let balónem ve východních Čechách
Zážitky

Let balónem ve východních Čechách

Nastoupit do proutěného koše horkovzdušného balónu a za občasného zahučení hořáků se vznést nad krajinu východních Čech. Poháněni větrem shlédneme všechny jeho skvosty. Zařaďte se mezi dobrodruhy, kteří se vznášeli dávno před tím, než dostaly stroje křídla.
Vyhlídkový let balónem
je nejbezpečnější způsob létání a zároveň ten nejromantičtější. Létá se v ranních (s východem slunce) a pozdních odpoledních hodinách (tři hodiny před západem slunce). Létáme výhradně v malých balónech (do pěti pasažérů v koši), takže se nebudete mačkat a máte zajištěný výhled do všech stran.

Jak na to?
Jsou v podstatě dvě možnosti jak naplánovat let balónem. Tou první je, že si objednáte samostatnou letenku a následně si můžete razervovat jeden z našich termínů, které pravidelně, jednou týdně aktualizujeme. Druhou možností je, že si pořídíte privátní let a následně si domluvíme idividuální termín. Při privátním letu jseme schopni se vznést se dvěma, nebo i deseti pasažéry (dvěma balóny) najednou.

Kdy se létá?
Létáme od jara do podzimu, kdy je v krajině na co koukat. Lety balónem jsou bezpečné, ale zároveň hodně citlivé na meteorologické podmínky. Nelétáme za silného větru, v blízkosti bouřek  a za špatné viditelnosti.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Recall

Penzion Recall

Troskovice, Český ráj
Kemp s koupalištěm v Sobotce

Kemp s koupalištěm v Sobotce

Sobotka, Český ráj