!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Čajový altán Plující oblaka v Prachovských skalách
Gurmánská turistika

Čajový altán Plující oblaka v Prachovských skalách

Několik desítek metrů od Turistické chaty v Prachovských skalách najdete altánek z modřínového dřeva, kteří zde vybudovali prachovští milovníci čaje po čínském vzoru, kdy u velkých skalních měst existují čajové altány klidu a pohody.

Ve staré Číně považovali skalní útvary a města za sídla Bohů. Vstup do takového území se dodnes považuje za posvátný. Na vrcholcích hor a skal a pod nimi se umísťovaly dřevěné chrámy, altány a čajové domy pro pocestné.

Ne jinak je tomu i v Prachovských skalách, kde naleznete odpočinkový altán pro posezení, rozjímání a čaj vám zde  zdarma či za dobrovolný příspěvek naservíruje čajový mistr.

Provoz altánu doprovází kulturní akce, cvičení Tai Ji Quan, meditace, performance,  zpěvy, hudební nebo výtvarné projekty. Podstatou pobytu je využití inspirace dálně-východních filozofických systémů ke spojení s čistou energií a půvabem naší přírody k lepšímu pochopení sebe sama a k posílení vztahu k životnímu prostředí.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020
8.9.
12.9.
Jičín - město pohádky 2021

Jičín - město pohádky 2021

Jičín, Český ráj
3.7.
10.7.
Šrámkova Sobotka 2021

Šrámkova Sobotka 2021

Sobotka, Český ráj
6.2.
7.2.
RC Model show Semily

RC Model show Semily

Semily, Český ráj
11.9.
Eleven půlmaraton Český ráj

Eleven půlmaraton Český ráj

Branžež, Český ráj