Úvod > Co chcete dělat? > Krkonošská vyhlídka u Pecky
Příroda

Krkonošská vyhlídka u Pecky

Krkonošská vyhlídka je jednou z nejkrásnějších vyhlídek na celém Podzvičinsku. Leží na turisticky modře značené cestě z Lázní Bělohradu do Pecky. Je odtud nádherný výhled na celé panorama Krkonoš. Vyhlídka leží v nadmořské výšce 532 metrů.
Krkonošská vyhlídka je vyhlídkové místo v Krkonošském podhůří na návrší vysokém 532 m n. m. v okrese Jičín. Vyhlídka se nachází nad malou vesnicí Arnoštov asi dva kilometry na jih od městyse Pecka. Na vrcholu je se nachází místo dalekého rozhledu s výhledy na Krkonoše, Ještěd, Kozákov, Prachovské skály nebo Zvičinu.

Ke Krkonošské vyhlídce se dostanete po modré turistické značce z Pecky. Délka trasy z Pecky je zhruba 2 km. Z Lázních Bělohrad půjdete nejprve po modré, která vás dovede přes vesničku Brtev a poté po tzv. Horské cestou na Bukovinu ke hřbitovu. Zde se napojíte na žlutě značenou cestu, po které budete pokračovat po asfaltové cestě přes osadu Arnoštov na Horní Javoří. Cestou si vychutnáte pěkné výhledy na Novopacko. Z Horního Javoří budete pokračovat po zeleně značené cestě přes malebnou obec Dolní Javoří do Horní Nové Vsi a dále po žluté značce zpět do Lázní Bělohradu. Cesta plná výhledů je dlouhá 12,5 km.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Pod Vyhlídkou

Penzion Pod Vyhlídkou

Pecka, Královéhradecký kraj
Relaxace a sportování v kempu Pecka

Relaxace a sportování v kempu Pecka

Pecka, Královéhradecký kraj
Penzion a restaurant Na Kopečku A.D.1795

Penzion a restaurant Na Kopečku A.D.1795

Horní Brusnice, Královéhradecký kraj
Autokemp Mostek v Podkrkonoší

Autokemp Mostek v Podkrkonoší

Mostek, Královéhradecký kraj