Lázně Bělohrad

Městečko v Podkrkonoší proslavila slatinná rašelina, využívaná ve zdejších lázních. K pohodě lázeňských hostů přispívá také malebná okolní příroda. K výletům lákají zříceniny hradů Kumburk a Bradlec a vrchy, obklopující Bělohradskou kotlinu; v jejich čele stojí Zvičina s turistickou chatou.

Do lázní za odpočinkem a wellness radovánkami

U zrodu Anenských slatinných lázní stála na konci 19. století hraběnka Anna z Asseburgu. Základem zdejší terapie jsou koupele a zábaly v sirnoželezité slatině, jejímž zdrojem jsou rašelinná jezírka v lesoparku Bažantnice. Srdcem lázní je resort Tree of Life, poskytující kompletní spektrum lázeňských procedur včetně balneoterapie, masáží a různých exotických postupů. Těšit se můžete i na lázeňský park s chodníčkem šesti smyslů, kolonádu s netradiční zahradou, hudební pavilon a Annamariánský pramen.
 

V Lázních Bělohrad se skrývala dcera slavného herce

Bělohradské lázně pravidelně navštěvovala řada významných osobností, které si oblíbily zdejší klid. Opakovaně se sem vraceli zdejší rodáci, spisovatel a básník Karel Václav Rais i skladatel a dirigent Karel Moor, jezdívala sem i básnířka Eliška Krásnohorská či spisovatel Karel Jaromír Erben. V Anenských slatinných lázních se rád zastavoval herec Oldřich Nový; protože jeho žena měla z poloviny židovský původ, u manželů Lelkových v Lázních Bělohrad za války ukrýval svou dceru Janu (1937–2006).
 

Na Byšičky za tajemstvím svatebních košilí

Poutní kostelík sv. Petra a Pavla na návrší Byšičky patří k nejstarším památkám na Podzvičinsku, ale proslavil se i jinak: právě sem Karel Jaromír Erben umístil děj své nejstrašidelnější básně, Svatební košile. K výletům do okolí láká také hrad Pecka s unikátní černou kuchyní anebo vrchol Zvičiny s turistickou chatou, odkud je výhled na Krkonoše i na celý kraj od Ještědu až po Železné hory. V Ostroměři si můžete s průvodcem projít ovocné sady a zapojit se do cestování po Ovocné stezce.
Celý popis

Aktuality z města

Za posledním puchýřem se letos vypravte do Semil
14. listopad 2018 13:30

Za posledním puchýřem se letos vypravte do Semil

Lázně Bělohrad
Již za pár dnů se můžete těšit na jednu z nejlepších a největších turistických akcí ve střední Evropě – Za posledním puchýřem 2018, která se bude konat v malebném městečku Semily v Českém ráji a v jeho romantickém okolí. Celé akci bude vévodit sobota, kdy se všichni turisté rozprchnou nejen do skalních labyrintů v okolí Semil, ale i do Krkonoš a Jizerek, aby se nakonec zase sešli a vychutnali si večerní zábavu. Kromě toho si mohou již v pátek vybrat jeden ze zájezdů do míst, kam by se sami nevydali.

Turistická informační centra