Odpocinek v resortu Tree of Life
"> Odpocinek v resortu Tree of Life "> "> "> "> Kostel sv. Jana Nepomuckého na vrcholu Zvicina "> "> Kostel sv. Jana Nepomuckého na vrcholu Zvicina "> Poutní kostelík sv. Petra a Pavla na návrší Byšicky
Přidat foto

Lázně Bělohrad

Městečko v Podkrkonoší proslavila slatinná rašelina, využívaná ve zdejších lázních. K pohodě lázeňských hostů přispívá také malebná okolní příroda. K výletům lákají zříceniny hradů Kumburk a Bradlec a vrchy, obklopující Bělohradskou kotlinu; v jejich čele stojí Zvičina s turistickou chatou.

Do lázní za odpočinkem a wellness radovánkami

U zrodu Anenských slatinných lázní stála na konci 19. století hraběnka Anna z Asseburgu. Základem zdejší terapie jsou koupele a zábaly v sirnoželezité slatině, jejímž zdrojem jsou rašelinná jezírka v lesoparku Bažantnice. Srdcem lázní je resort Tree of Life, poskytující kompletní spektrum lázeňských procedur včetně balneoterapie, masáží a různých exotických postupů. Těšit se můžete i na lázeňský park s chodníčkem šesti smyslů, kolonádu s netradiční zahradou, hudební pavilon a Annamariánský pramen.
 

V Lázních Bělohrad se skrývala dcera slavného herce

Bělohradské lázně pravidelně navštěvovala řada významných osobností, které si oblíbily zdejší klid. Opakovaně se sem vraceli zdejší rodáci, spisovatel a básník Karel Václav Rais i skladatel a dirigent Karel Moor, jezdívala sem i básnířka Eliška Krásnohorská či spisovatel Karel Jaromír Erben. V Anenských slatinných lázních se rád zastavoval herec Oldřich Nový; protože jeho žena měla z poloviny židovský původ, u manželů Lelkových v Lázních Bělohrad za války ukrýval svou dceru Janu (1937–2006).
 

Na Byšičky za tajemstvím svatebních košilí

Poutní kostelík sv. Petra a Pavla na návrší Byšičky patří k nejstarším památkám na Podzvičinsku, ale proslavil se i jinak: právě sem Karel Jaromír Erben umístil děj své nejstrašidelnější básně, Svatební košile. K výletům do okolí láká také hrad Pecka s unikátní černou kuchyní anebo vrchol Zvičiny s turistickou chatou, odkud je výhled na Krkonoše i na celý kraj od Ještědu až po Železné hory. V Ostroměři si můžete s průvodcem projít ovocné sady a zapojit se do cestování po Ovocné stezce.

Turistická informační centra