Úvod > Aktuality > Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dny
Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dny
"> "> "> "> "> "> ">

Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dny

Vydáno 13. července 2020 Zážitky
Už se těšíte na dovolenou a sladké dny nicnedělání? Na portálu Kudy z nudy máme vždy zásobu skvělých tipů pro slunečné počasí i pro dny, kdy se slunce schová za mraky. Řady inspirativních nápadů a míst, kde si můžete s dětmi užít společné zážitky a kde se skvěle zabaví celá rodina, najdete i na následujících řádcích.

Lipno: tip pro všechny a pro každé počasí

Místem, kde se zabavíte vždy a téměř za každého počasí, je Lipno. Stezku v korunách stromů a dvě bobové dráhy vám zřejmě představovat nemusíme, ale víte, zde najdete i Království lesa? Úžasné lesní hřiště nabízí několik desítek atrakcí a herních prvků, některé z nich vyrobené přímo na míru v nádherné šumavské přírodě. Za pěkných letních dnů vyzkoušejte sjezdovou trať pro horská kola Fun Ride Trail nebo novou terénní cyklotrasu Floutrejl o délce 5 km.

Koupat se můžete přímo ve vodách lipenského jezera, za deštivých dnů se schovejte do aquaparku Aquaworld anebo se vydejte do nedalekého Frymburku poznávat tajuplné světy pod hladinou.
 

Břidlicový důl u Oder a Technotrasa

břidlice odryU města Odry na Novojičínsku najdete nově otevřený Flascharův důl z přelomu 19. a 20. století, kde se v minulosti těžila břidlice. Uvnitř unikátního dolu si prohlédnete horizontální štoly, které jsou vzájemně propojeny osmnáctimetrovým větracím komínem. Součástí prohlídkového okruhu je i několik vytěžených komor. Důl ukazuje břidlicové vrásnění, které vznikalo zhruba před 350 miliony let, konkrétně čelo břidlicové vrásy. Otevřeno je zde do 1. listopadu, pak bude podzemí patřit netopýrům.

mlýn wesselskyDůl se stal součástí projektu Technotrasa, který turistům představuje tři desítky technicky atraktivních míst regionu. Místa jsou spojeny s tradicí hornictví, hutnictví, železniční dopravy, automobilového průmyslu, ale také hasičskou technikou, pivovarnictvím, vojenskou a zemědělskou historií. Dovede vás například k dolu Michal, vápenným pecím ve Vendryni, úzkokolejce v Osoblaze, na Fojtství v Kopřivnici, k textilce Hedva, na prohlídku čs. opevnění Hlučín - Darkovičky, k vodnímu mlýnu Wesselsky či Bartošovickému mlýnu a na řadu dalších velmi zajímavých míst.
 

Mnichovo Hradiště: na zámek za panenkami

Když je hezky, vydejte se do okolí Mnichova Hradiště: bludiště Příhrazských skal s Drábskými světničkami a hradem Valečov už okouzlilo řadu milovníků přírody. Před deštěm se můžete schovat třeba na zámku v Mnichově Hradišti nebo do Městského muzea, kam až do 30. srpna 2020 můžete přijít na výstavu "Kde bydlely panenky". 

Jak se vařilo v kuchyňkách? Kam si panenky zvaly návštěvy a jak vypadaly jejich postýlky? Přijďte se pozastavit a nahlédnout do malých pokojíčků, ve kterých panenky bydlely a ve kterých si kdysi dávno malé holčičky tvořily svůj budoucí svět. Výstava je otevřena každý den kromě pondělí mezi 9. a 16. hodinou až do 30. srpna 2020. Vstupné stojí 40 Kč.


Křišťálové údolí a Cesta za skleněnkou

křišťálové údolíPokud se počasí příliš nevyvede, zkuste výlet za sklářským řemeslem. Na návštěvu zvou sklárny a šperkařské dílny Libereckého kraje, kde po celé léto probíhá projekt Křišťálové údolí. Zažijete výrobu vánočních ozdob, sklářské hutě, brusičské dílny, jemnou šperkařskou práci i tavené plastiky. Těší se na vás funkční provozy i rozsáhlá muzea, zažijete tak současnost i historii Křišťálového údolí v 28 různých místech po celém Libereckém kraji. Projedete tak Krkonoše, Český ráj, Jizerky i Lužické hory. Navíc vám k tomu bude stačit jediná vstupenka.

skleněnkyVýstavy skla, návštěvy sklářských hutí, živé ukázky práce mistrů sklářů, jarmarky nebo hru pro děti Vysočinou za skleněnkou, to vše a mnohem víc letos připravil kraj Vysočina. V informačních centrech seženete speciální brožuru Vysočina sklářská, kde najdete všechna místa spojená se sklářstvím v regionu. Navíc se na  hradě v Ledči nad Sázavou otevřela nová stálá expozice historického i současného sklářství. Seznámí vás s uměním sklářských rodů působících na Vysočině od 16. století a s přírodním původem sklářských materiálů. Výstava též poukazuje na činnost sklářských hutí i výrobky slavných osobností.
 

To nejlepší z českých zoo: Africké safari i Darwinův kráter

Místem, které vás nikdy nezklame, jsou zoologické zahrady, navíc díky pavilonům, restauracím a občerstvením s krytým posezením v nich snadno zvládnete i kratší přepršky. Využijte letošní léto k výletům do míst, která jste zatím třeba ještě nestihli navštívit – třeba na vyjížďku do Safari parku ve Dvoře Králové, kde se můžete projíždět mezi volně se pasoucími žirafami, zebrami a antilopami. K návštěvě láká také Lví safari, podvečerní jízdy Afrika Expressem anebo posezení v africké restauraci U Lemura.

ďábel medvědovitýZoo Praha otevřela novou expozici s názvem Darwinův kráter. Poznáte v něm zvířata Tasmánie a Austrálie. Nejvýznamnější ze všech obyvatel Darwinova kráteru jsou ďábli medvědovití označovaní také jako tasmánští čerti, kteří jsou největšími dravými vačnatci a patří k ohroženým druhům. Zoo Praha je teprve druhá v Evropě, která je získala přímo z Tasmánie. Vedle ďáblů medvědovitých našli v unikátním expozičním celku domov také tři z pěti tasmánských druhů klokanů, vejcorodé ježury, dva zajímavé druhy australských hadů a více než desítka ptačích druhů.

tamarín pestrýzoologické zahradě Jihlava si celé léto dvakrát denně užijete vystoupení sokolníků s dravci, v zoo Ostrava si zase prohlédnete Broukoviště. V Zoologické zahradě Zlín uvidíte nevšední amazonskou expozici Guayanas. Ve zcela proměněných expozicích se vám postupně představí nejen původní obyvatelé amazonské oblasti, např. opičky kotulové, čáje, čápi jihoameričtí a papoušci ara, ale také nové druhy. Těšit se můžete na mravenečníky čtyřprsté nebo na skutečný chovatelský poklad – tamaríny pestré. Ty zlínská zoo chová jako jediná v České republice! Dalším českým nej se může pochlubit Zoo Plzeň, kde chovají tři kolibříky Amaziliiny. Jedná se o drobné ptáčky, kteří dorůstají maximálně 11 centimetrů a jejich váha nepřesáhne pět gramů. V Plzni tyto opeřence chovají vůbec poprvé a jako jediné v České republice.
 

Slunečné dny a príma koupání: nové biotopy a nejdelší tobogán v Aqualandu Moravia

V krytých aquaparcích se můžete koupat celý rok, ale léto je ideální pro návštěvu některého biotopu, umělých nádrží, kde se voda čistí bez chemie. V jejich okolí navíc objevíte další zajímavosti – například přírodní biotop v Modré je součástí areálu Živá voda s fantastickým podvodním tunelem a jen kousek odtud leží archeoskanzen Modrá. Zdravé koupání si můžete vyzkoušet dokonce i ve velkých městech, a to v Prazekoupacím biotopu v Radotíně, biotopu Lhotka, anebo v koupacím biotopu Brno-jih. Letošní novinkou mezi těmito koupališti je nový biotop v Otaslavicích na Prostějovsku a biotop ve Voticíchna Benešovsku. V areálu naleznete tři propojené nádrže, největší je dlouhá přes 40 metrů a na šířku má více než 20 metrů. Kromě koupacího rybníčku zde návštěvníci naleznou také příjemné zázemí s bufetem, toaletami a převlékárnou.

aqualand moraviaMáte raději aquaparky? Pak se vydejte na jižní Moravu - Aquapark Aqualand Moravia v Pasohlávkách připravil pro milovníky vodního živlu na letošní léto spoustu novinek. Tou největší je otevření nové části letního areálu, kde vyrostl mimo jiné největší tobogán České republiky. Součástí nového areálu je rodinný tobogán High Five, klidná řeka Lazy River, dětský vodní svět a další skvělé atrakce a vychytávky, je tedy opravdu na co se těšit! Letní areál je nyní dvakrát větší než v předchozích letech.
 

Prší? Ideální čas pro výlet do science center!

Proč? Protože tady se dospělí i děti zabaví na dlouhé hodiny a často i na celý den. Navíc například návštěvu liberecké iQlandie a iQparku můžete spojit s koupáním v krytém aquaparku Babylon nebo s návštěvou babylonského wellness centra, prohlídku plzeňské Techmanie si prodloužíte programem a 3D projekcí v Planetáriu a v Ostravě třeba stihnete kromě Velkého světa techniky navštívit i Malý svět techniky.

O zábavu není nouze ani v zábavném vědeckém parku Vida v Brně, v interaktivní Pevnosti poznání v Olomouci anebo v Ekotechnickém centru AlternátorTřebíči.
Dvacet biotopů, kde si užijete koupání v krásné čisté vodě

Dvacet biotopů, kde si užijete koupání v krásné čisté vodě

Vypadá to, že k nám dorazilo tropické léto. Pokud si chcete užít pěkné slunné dny u vody, portál Kudy z nudy vám poradí, kde vyzkoušet biotopy v nichž se o čistou vodu nestará chemie, ale příroda. Letošní novinkou je biotop ve Voticích.

Aqualand Moravia v Pasohlávkách otevře dvakrát větší letní areál s největším tobogánem v ČR!

Aqualand Moravia v Pasohlávkách otevře dvakrát větší letní areál s největším tobogánem v ČR!

Aquapark Aqualand Moravia připravil pro milovníky vodního živlu na letošní léto spoustu novinek. Tou největší je otevření nové části letního areálu, kde vyrostl mimo jiné největší tobogán České republiky. Veřejnosti se novinka představí ve středu 8. července 2020. Součástí nového areálu je rodinný tobogán High Five, klidná řeka Lazy River, dětský vodní svět a další skvělé atrakce a vychytávky, je tedy opravdu na co se těšit!

Aqualand Moravia Pasohlávky - místo, kde léto nikdy nekončí

Aqualand Moravia Pasohlávky - místo, kde léto nikdy nekončí

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice - 14 bazénů, 20 tobogánů, 24 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a restaurace Imperium s bohatým výběrem jídel. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna.

Přírodní biotop Otaslavice

Přírodní biotop Otaslavice

Obec na Prostějovsku otevřela zmodernizované přírodní koupaliště. Alergici se tak zde nemusí obávat chemicky upravené vody.

Turistická hra Vysočinou za skleněnkou

Turistická hra Vysočinou za skleněnkou

Turistická hra Vysočinou za skleněnkou vede děti po sklářských místech. Nabízí zážitky i nové poznatky. Vydejte se po stopách mistrů sklářů na Vysočině!

Koupací biotop ve Voticích

Koupací biotop ve Voticích

Přírodní koupací biotop, koupaliště bez chemie, se ve Voticích nachází poblíž rybníka Pilař. Vodu v nádrži čistí rostliny a řasy, bez přidání chemických látek. Koupání je tak vhodné i pro alergiky.

Koupací biotop u zámku Oslavany

Koupací biotop u zámku Oslavany

Koupací sezóna přírodního koupaliště probíká od začátku července do konce srpna, za příznivých podmínek až do září. Kromě koupání jde zde také k dispozici venkovní fitness hřiště, tenisové kurty, zámecký park nebo dětské hřiště.

Technotrasa - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa je virtuální neznačenou trasou spojující industriální atraktivity Moravskoslezského kraje, zahrnující nejen památky průmyslové revoluce, ale také vojenské nebo zemědělské objekty.

Flascharův důl v Odrách - unikátní břidlicový důl

Flascharův důl v Odrách - unikátní břidlicový důl

Důlní muzeum Flascharův důl v Odrách se nachází v lokalitě Nový Svět. Největším lákadlem břidlicového podzemí je unikátní oderská vrása, která vznikla ohromným tlakem hrnoucího se bahna, které se zarolovalo jako těsto a později ztuhlo a zkamenělo.

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Vstupenka do Křišťálového údolí - vydejte se do skláren a šperkařských provozů Libereckého kraje

8.6.
15.9.
Vstupenka do Křišťálového údolí - vydejte se do skláren a šperkařských provozů Libereckého kraje

V rámci projektu Křišťálové údolí (Crystal Valley) dostanou turisté v Libereckém kraji možnost za zvýhodněné vstupné navštívit sklářské a bižuterní podniky i místní muzea. K poznávání Křišťálového údolí Vám letos v létě stačí jediná vstupenka.

Koupaliště Biotop Brno-jih

Koupaliště Biotop Brno-jih

Areál přírodního koupacího biotopu Brno-jih se nachází na území městské části Brno-jih. Zájmová oblast leží v blízkosti řeky Svratky, na jejím pravém břehu, ve vzdálenosti přibližně 65 m.

Koupací biotop Lhotka

Koupací biotop Lhotka

Biotop Lhotka nabízí návštěvníkům koupací jezero o rozloze 5 570 m² ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. Dále jsou návštěvníkům k dispozici šatny, sprchy, WC, klubovna, stánek s občerstvením.

Komentovaná krmení v Zoo Praha

1.6.
30.9.
Komentovaná krmení v Zoo Praha

Komentovaná krmení a setkání se zvířaty v letním období – květen, září pouze o víkenech a svátcích, červen - srpen denně. Těšíme se na vás.

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Hrad Sovinec - historické pořady po celou sezonu

Hrad Sovinec - historické pořady po celou sezonu

Nejrozsáhlejší moravský hradní komplex v Nízkém Jeseníku založili začátkem 14. stol. páni ze Sovince. Na hradě jsou pořádány kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a hudebníků, jsou prezentována tradiční řemesla.

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Jezdíte na horském kole a baví vás jízda po úzkých pěšinách? Pak právě pro vás jsou Rychlebské stezky a Lipovské stezky - traily pro horská kola, jejihž smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor a okolí Horní Lipové.

Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.

Kde bydlely panenky

30.5.
30.8.
Kde bydlely panenky

Kde bydlely panenky? Tak se nazývá výstava historických hraček v Muzeu města Mnichovo Hradiště, které zahajuje letní návštěvní sezónu.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Pradědovo dětské muzeum

Pradědovo dětské muzeum

První dětský ráj v Jeseníkách otevírá své brány. Je umístěný v Bludově, v podhůří Jeseníků a nese název Pradědovo dětské muzeum. Poprvé přivítá hravé návštěvníky v den svátku Theodora - skřítka, který děti provádí během her i poznávání.

Rodinný zábavný park Fábula

Rodinný zábavný park Fábula

Zážitkový park Fábula je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi. Společně se přenesete do světa originální zábavy divadla, soutěží, tvoření, her a hlavolamů a nově i strašidel.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Království železnic v Praze na Smíchově - největší modelová železnice v ČR

Království železnic v Praze na Smíchově - největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Počátky kláštera sahají až do začátku 13. století. V roce 1999 byla v opatském kostele sv. Vojtěcha nalezena unikátní kopie Turínského plátna z roku 1651. Na světě se nachází kolem 40 podobných historických kopií, broumovská je však jediná ve střední Evropě (severně od Alp).

Wellness Pálava v Aqualandu Moravia

Wellness Pálava v Aqualandu Moravia

Pálava Wellness v Aqualandu Moravia je plné vychytávek, které vám zaručí jedinečné wellness zážitky. Mezi nimi je například jeskyně, ve které sněží, nebo panoramatická sauna s výhledem na Pálavu a Novomlýnská jezera.

Křišťálové údolí - unikátní místo zrodu českého křišťálu

Křišťálové údolí - unikátní místo zrodu českého křišťálu

Oblast Jizerských a Lužických hor, která sahá od Kamenického Šenova, přes Jablonné v Podještědí až po Desnou a Turnov. Najdete zde sklárny, z nichž některé vznikly již v 16. století, ale také sklářské školy.

Motýlí dům v komplexu Diana v Karlových Varech

Motýlí dům v komplexu Diana v Karlových Varech

Motýlí dům v komplexu Diana v Karlových Varech - to je tropická zahrada s živými motýly z celého světa. Můžete sledovat všechna stádia jejich vývoje v jejich přirozeném prostředí, od vajíčka přes housenku a kuklu až v motýla.

Biotop Jemnice

Biotop Jemnice

Biotop v Jemnici se nachází na místě původní vodní nádrže v údolí řeky Želetavky. Užijete si zde čistou vodu, vodní atrakce (tobogán, klouzačka) a nechybí ani sprcha, zamykací skříňky, hřiště na plážový volejbal a možnost relaxace ve stínu.

Dětský svět Kroměříž

Dětský svět Kroměříž

Unikátní zábavní park nabízí vyžití pro celou rodinu za jakéhokoli počasí.

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Hledáte zážitky na českém venkově? Nevíte, kam zavítat s dětmi, anebo kde prožít romantický víkend v kouzelném prostředí pod bájnou horou Blaník? Zavítejte na Farmu Blaník do Ostrova u Louňovic pod Blaníkem. Objevíte zde unikátní zvířecí park a zábavné atrakce.

Zámek v Trmicích - za modelovými železnicemi a hornictvím

Zámek v Trmicích - za modelovými železnicemi a hornictvím

Kastelán zámku z Trmic u Ústí nad Labem si zamiloval mašinky, vláčky, koleje a svůj dětský sen rozvinul v dospělosti téměř k dokonalosti. Je autorem největší stálé expozice modelové železnice v Česku. Dále zde najdete muzeum hornictví.

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Letní bobová dráha Kaste Petříkov v Jeseníkách

Letní bobová dráha Kaste Petříkov v Jeseníkách

Vyzkoušejte atraktivní a bezpečné sportovní zařízení, první svého druhu v ČR. Boby jsou opatřené brzdou, lze volit optimální rychlost a styl jízdy. Boby umožňují samostatnou jízdu dětí od 7 let. Dráha nabízí 100 m převýšení (největší v ČR) a max. rychlost 45 km/h. Vyzkoušet si můžete i lukostřelbu.

Planetárium Praha

Planetárium Praha

Planetárium Praha patří k největším na světě a je u nás jediné svého druhu. Hlavním sálem je Cosmorama o průměru 23,5 m pro 210 diváků. Kopule se nad sálem klene do výšky 15 metrů. Projekční plocha je největší v České republice a chlubí se také největším rozlišením obrazu v Evropě!

Farmapark Soběhrdy - jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Farmapark Soběhrdy - jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z celého světa a můžete strávit celý den v dokonalém souladu s přírodou. Areál leží v malebném údolí, kde je čerstvý vzduch a budete si zde připadat jako byste se ocitli v pravé podhorské přírodě. A to vše jen kousek od Prahy v Soběhrdech.

Adventure Golf Horní Bezděkov

Adventure Golf Horní Bezděkov

Firma Adventure Golf Horní Bezděkov byla založena v roce 2008 jako malá rodinná firma a vybudovala první 18jamkové hřiště Adventure Golfu v České republice. Najdete jej v Horním Bezděkově, pouhých 20 km od Prahy a 7 km od Kladna.

Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové

Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové

Hvězdárna a planetárium kromě tradičních projekcí hvězdné oblohy nabízí ukázky objektů večerní oblohy. Pro děti je připraven program s astronomickou pohádkou. Projít se můžete i po naučné Planetární stezce.

Dům přírody Slavkovského lesa

Dům přírody Slavkovského lesa

Návštěvnické středisko Dům přírody Slavkovského lesa na Kladské přibližuje návštěvníkům přírodní i kulturní zajímavosti a cennosti Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

 Hravý Park Tři Věže v Harrachově

Hravý Park Tři Věže v Harrachově

Jak zabavit děti na horách, když zrovna není ideální počasí na to, trávit celý den na lyžích? V Harrachově mají nově pro tento případ řešení - díky hravému Parku Tři Věže.

Pohádková stezka v Malé Úpě

Pohádková stezka v Malé Úpě

Putování Malou Úpou za krkonošskými pohádkami Marie Kubátové. Deset pohádkových zastavení je rozmístěno na malebná místa v Malé Úpě.

Kukuřičné bludiště Hradec Králové

Kukuřičné bludiště Hradec Králové

Navštivte rodinku Kukuřičáků žijící v jedinečném bludišti v kukuřičném poli ještě větším, než je fotbalové hřiště. Do svého labyrintu lákají na návštěvu předškoláky, školáky, rodiny, dobrodruhy a výletníky!

Stezka lesních her v Kašperských horách - zábava i poučení na Šumavě

Stezka lesních her v Kašperských horách - zábava i poučení na Šumavě

Zábavu pro všechny věkové kategorie, ale také poučení a informace o přírodě Šumavy, nabízí zážitková stezka lesních her v rekonstruovaném venkovním přírodním areálu u střediska environmentální výchovy v Kašperských Horách.

Aquapark Staré Splavy - zažij Mácháč jinak

Aquapark Staré Splavy - zažij Mácháč jinak

Na pláži známého výletního střediska Máchovo jezero v lázeňské obci Staré Splavy, nedaleko města Doksy, leží zcela originální Aquapark Staré Splavy se spoustou atrakcí pro děti i dospělé.

Interaktivní zelená stezka Muzea Českého lesa v Tachově

Interaktivní zelená stezka Muzea Českého lesa v Tachově

Především pro dětské návštěvníky byla vytvořena tzv. zelená stezka. Po celém muzeu jsou u vybraných exponátů či zastavení zelené popisky, které návštěvníky vyzývají, aby se dotýkal, zkoušel, hrál si.

Hopsárium Lipno - svět rodinné zábavy

Hopsárium Lipno - svět rodinné zábavy

Jedná se o první a jediné rodinné hřiště v oblasti Lipenska. Hopsárium se nachází v budově Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Za každého počasí na Lipně najdete pro děti prostor pro aktivní zábavu.