Úvod > Aktuality > Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dny
Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dny
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dny

Už se těšíte na dovolenou a sladké dny nicnedělání? Na portálu Kudy z nudy máme vždy zásobu skvělých tipů pro slunečné počasí i pro dny, kdy se slunce schová za mraky. Řady inspirativních nápadů a míst, kde si můžete s dětmi užít společné zážitky a kde se skvěle zabaví celá rodina, najdete i na následujících řádcích.

Lipno: tip pro všechny a pro každé počasí

LipnoMístem, kde se zabavíte vždy a téměř za každého počasí, je Lipno. Stezku v korunách stromů a dvě bobové dráhy vám zřejmě představovat nemusíme, ale víte, zde najdete i Království lesa? Úžasné lesní hřiště nabízí několik desítek atrakcí a herních prvků, některé z nich vyrobené přímo na míru v nádherné šumavské přírodě. Za pěkných letních dnů vyzkoušejte sjezdovou trať pro horská kola Fun Ride Trail nebo novou terénní cyklotrasu Floutrejl o délce 5 km. Koupat se můžete přímo ve vodách lipenského jezera, za deštivých dnů se schovejte do aquaparku Aquaworld anebo se vydejte do nedalekého Frymburku poznávat tajuplné světy pod hladinou.
 

Břidlicový důl u Oder a Technotrasa

břidlice odryU města Odry na Novojičínsku najdete velmi zajímavý Flascharův důl z přelomu 19. a 20. století, kde se v minulosti těžila břidlice. Uvnitř unikátního dolu si prohlédnete horizontální štoly, které jsou vzájemně propojeny osmnáctimetrovým větracím komínem. Součástí prohlídkového okruhu je i několik vytěžených komor. Důl ukazuje břidlicové vrásnění, které vznikalo zhruba před 350 miliony let, konkrétně čelo břidlicové vrásy. Otevřeno je zde do 31. října, pak bude podzemí patřit netopýrům.

mlýn wesselskyDůl se stal součástí projektu Technotrasa, který turistům představuje tři desítky technicky atraktivních míst regionu. Místa jsou spojeny s tradicí hornictví, hutnictví, železniční dopravy, automobilového průmyslu, ale také hasičskou technikou, pivovarnictvím, vojenskou a zemědělskou historií. Dovede vás například k dolu Michal, vápenným pecím ve Vendryni, úzkokolejce v Osoblaze, na Fojtství v Kopřivnici, k textilce Hedva, na prohlídku čs. opevnění Hlučín – Darkovičky, k vodnímu mlýnu Wesselsky či Bartošovickému mlýnu a na řadu dalších velmi zajímavých míst.


Křišťálové údolí a Cesta za skleněnkou

křišťálové údolíPokud se počasí příliš nevyvede, zkuste výlet za sklářským řemeslem. Na návštěvu zvou sklárny a šperkařské dílny Libereckého kraje, kde po celé léto probíhá projekt Křišťálové údolí. Zažijete výrobu vánočních ozdob, sklářské hutě, brusičské dílny, jemnou šperkařskou práci i tavené plastiky. Těší se na vás funkční provozy i rozsáhlá muzea, zažijete tak současnost i historii Křišťálového údolí v 28 různých místech po celém Libereckém kraji. Projedete tak Krkonoše, Český ráj, Jizerky i Lužické hory.

skleněnkyVýstavy skla, návštěvy sklářských hutí, živé ukázky práce mistrů sklářů, jarmarky nebo hru pro děti Vysočinou za skleněnkou, to vše a mnohem víc připravil kraj Vysočina. V informačních centrech seženete speciální brožuru Vysočina sklářská, kde najdete všechna místa spojená se sklářstvím v regionu. Navíc si na  hradě v Ledči nad Sázavou můžet prohlédnout expozici historického i současného sklářství. Seznámí vás s uměním sklářských rodů působících na Vysočině od 16. století a s přírodním původem sklářských materiálů. Výstava též poukazuje na činnost sklářských hutí i výrobky slavných osobností.

XVI. ročník vědomostní a poznávací soutěže S Vodomilem se letos nese v duchu tajemných artefaktů muzeí v Koruně Vysočiny. Letošní putování má pět zastávek se stejným počtem razítkovacích míst i otázek. Ke každé bude uvedena minimálně jedna pověst nebo příběh, která se v místě odehrála. Vydejte se s Vodomilem čarokrásnou zemí!
 

To nejlepší z českých zoo: Africké safari i Darwinův kráter

Místem, které vás nikdy nezklame, jsou zoologické zahrady, navíc díky pavilonům, restauracím a občerstvením s krytým posezením v nich snadno zvládnete i kratší přepršky. Využijte letošní léto k výletům do míst, která jste zatím ještě nestihli navštívit – třeba na vyjížďku do Safari parku ve Dvoře Králové, kde se můžete projíždět mezi volně se pasoucími žirafami, zebrami a antilopami. K návštěvě láká také Lví safari, podvečerní jízdy Afrika Expressem anebo posezení v africké restauraci U Lemura.

luskounZoo Praha láká na unikátní expozici s luskounů krátkoocasých, které chová jako druhá evropská zoologická zahrada, jejich chov je totiž extrémě náročný. Pár luskounů přicestoval z tchajwanské Taipei Zoo teprve v květnu. Samička Run Hou Tang a sameček Gun Bao našli nový domov v expozici Indonéské džungle. Chov luskounů vyžaduje velmi specifické podmínky, luskouni mají navíc kvůli genetické dysfunkci sníženou imunitu, což je činí velmi náchylnými k nemocem jako pneumonie, vředy a často jsou napadáni také vnitřními parazity, což následně často vede k jejich předčasnému úhynu.

lev berberskýZoologická zahrada v Plzni nedávno zpřístupnila vylepšenou expozici lvů berberských. Výběh se dočkal kompletní rekonstrukce po dvaceti letech svého fungování, byl rozšířen například o vodní příkop s velkou pohledovou vyhlídkou od hlavní pokladny a okolí výběhu nově krášlí objekty a výzdoba v berberském stylu. Na velkém množství nových naučných panelů se dočtete zajímavosti o Berberech a přírodě severní Afriky, mnoho informací o lvech, jejich roli v přírodě a způsobu chovu v zoo, a nechybí také zajímavosti o samotném plzeňském chovu.

V Zoo Ostrava si prohlédnete vzácné osli onagery, kteří stojí nad propastí vyhynutí. Největší stádo těchto kopytníků na světě dnes chová právě ostravská zoologická zahrada, a to jako jediná v Česku. Nutno zdůraznit, že velmi úspěšně. V posledních několika letech se zoo stala jedním z největších chovatelů v Evropě. Letos se stádo onagerů opět rozrostlo, takže nyní čítá 18 jedinců. Tvoří ho aktuálně dva samci, devět samic a sedm letošních mláďat (tři samečci a čtyři samičky). Tím ostravská zoo historicky poprvé dosáhla na příčku nejpočetnějšího stáda chovaného v lidské péči na světě. Devatenáct zoologických zahrad světa chová dalších 124 jedinců. Několik desítek onagerů je chováno i v různých zařízeních v Íránu.
 

Slunečné dny a príma koupání

V krytých aquaparcích se můžete koupat celý rok, ale léto je ideální pro návštěvu některého biotopu, umělých nádrží, kde se voda čistí bez chemie. V jejich okolí navíc objevíte další zajímavosti – například přírodní biotop v Modré je součástí areálu Živá voda s fantastickým podvodním tunelem a jen kousek odtud leží archeoskanzen Modrá. Zdravé koupání si můžete vyzkoušet dokonce i ve velkých městech, a to v Prazekoupacím biotopu v Radotíně, biotopu Lhotka, anebo v koupacím biotopu Brno-jih.

aqualand moraviaMáte raději aquaparky? Pak se vydejte na jižní Moravu – Aquapark Aqualand Moravia v Pasohlávkách ukrývá v letním areálu největší tobogán České republiky. Součástí areálu je rodinný tobogán High Five, klidná řeka Lazy River, dětský vodní svět a další skvělé atrakce a vychytávky, je tedy opravdu na co se těšit! Milovníky relaxace pak potěší 24 saun a procedur ve wellness centru Forum Romanum. Dominantou celého Pálava Wellness je venkovní finská Panorama sauna.  Výjimečná je především výhledem, které zprostředkovávají panoramatická okna, díky kterým máte během saunování jedinečný výhled na Pálavu a Novomlýnská jezera.
 

Prší? Ideální čas pro výlet do science center!

Proč? Protože tady se dospělí i děti zabaví na dlouhé hodiny a často i na celý den. Navíc například návštěvu liberecké iQlandie a iQparku můžete spojit s koupáním v krytém aquaparku Babylon nebo s návštěvou babylonského wellness centra, prohlídku plzeňské Techmanie si prodloužíte programem a 3D projekcí v Planetáriu a v Ostravě třeba stihnete kromě Velkého světa techniky navštívit i Malý svět techniky.

O zábavu není nouze ani v zábavném vědeckém parku Vida v Brně, v interaktivní Pevnosti poznání v Olomouci anebo v Ekotechnickém centru AlternátorTřebíči.
Koupací biotop Pilař ve Voticích

Koupací biotop Pilař ve Voticích

Přírodní koupací biotop, koupaliště bez chemie, se ve Voticích nachází poblíž rybníka Pilař. Vodu v nádrži čistí rostliny a řasy, bez přidání chemických látek. Koupání je tak vhodné i pro alergiky.

Přírodní biotop Otaslavice

Přírodní biotop Otaslavice

Obec na Prostějovsku otevřela zmodernizované přírodní koupaliště. Alergici se tak zde nemusí obávat chemicky upravené vody.

Biotop Jemnice

Biotop Jemnice

Biotop v Jemnici se nachází na místě původní vodní nádrže v údolí řeky Želetavky. Užijete si zde čistou vodu, vodní atrakce (tobogán, klouzačka) a nechybí ani sprcha, zamykací skříňky, hřiště na plážový volejbal a možnost relaxace ve stínu.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Počátky kláštera sahají až do začátku 13. století. V roce 1999 byla v opatském kostele sv. Vojtěcha nalezena unikátní kopie Turínského plátna z roku 1651. Na světě se nachází kolem 40 podobných historických kopií, broumovská je však jediná ve střední Evropě (severně od Alp).

Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Kukuřičné bludiště v Roseči na jihu Čech

1.7.
31.8.
Kukuřičné bludiště v Roseči na jihu Čech

Kukuřičné bludiště pro dospělé a děti v jižních Čechách. Letní zábava v krásné krajině mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní, probíhající přes léto.

30 biotopů, kde si užijete koupání v krásné čisté vodě

30 biotopů, kde si užijete koupání v krásné čisté vodě

Chcete užít pěkné slunné chvíle na místě s kvalitní vodou? Portál Kudy z nudy vám poradí, kde vyzkoušet biotopy, v nichž se o čistou vodu nestará chemie, ale příroda. Jedná se o přírodní koupání, kde se voda čistí biologicky kořenovým systémem. Biotop bývá rozdělen na hlubokou plaveckou část a mělkou část pro neplavce. Slunit se můžete na trávě, v areálech koupališť je možné využít také sociální zařízení, šatny a občerstvení.

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Koupací biotop u zámku Oslavany

Koupací biotop u zámku Oslavany

Koupací sezóna přírodního koupaliště probíká od začátku července do konce srpna, za příznivých podmínek až do září. Kromě koupání jde zde také k dispozici venkovní fitness hřiště, tenisové kurty, zámecký park nebo dětské hřiště.

Flascharův důl v Odrách – unikátní břidlicový důl

Flascharův důl v Odrách – unikátní břidlicový důl

Důlní muzeum Flascharův důl v Odrách se nachází v lokalitě Nový Svět. Největším lákadlem břidlicového podzemí je unikátní oderská vrása, která vznikla ohromným tlakem hrnoucího se bahna, které se zarolovalo jako těsto a později ztuhlo a zkamenělo.

Aqualand Moravia Pasohlávky – místo, kde léto nikdy nekončí

Aqualand Moravia Pasohlávky – místo, kde léto nikdy nekončí

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice – 16 bazénů, 28 tobogánů, 30 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a Pálava Wellness a restaurace Imperium s bohatým výběrem jídel. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna.

Koupací biotop Lhotka

Koupací biotop Lhotka

Biotop Lhotka nabízí návštěvníkům koupací jezero o rozloze 5 570 m² ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. Dále jsou návštěvníkům k dispozici šatny, sprchy, WC, klubovna, stánek s občerstvením.

Kukuřičné bludiště Hradec Králové

Kukuřičné bludiště Hradec Králové

Navštivte rodinku Kukuřičáků žijící v jedinečném bludišti v kukuřičném poli ještě větším, než je fotbalové hřiště. Do svého labyrintu lákají na návštěvu předškoláky, školáky, rodiny, dobrodruhy a výletníky!

Putování s Vodomilem Korunou Vysočiny – Tajemné artefakty muzeí

1.5.
31.10.
Putování s Vodomilem Korunou Vysočiny – Tajemné artefakty muzeí

Už XVI. ročník vědomostní a poznávací soutěže S Vodomilem se letos nese v duchu tajemných artefaktů muzeí v Koruně Vysočiny. Sbalte děti, vemte svačiny a pojďte putovat s Vodomilem Korunou Vysočiny!

Koupaliště Biotop Brno-jih

Koupaliště Biotop Brno-jih

Areál přírodního koupacího biotopu Brno-jih se nachází na území městské části Brno-jih. Zájmová oblast leží v blízkosti řeky Svratky, na jejím pravém břehu, ve vzdálenosti přibližně 65 m.

Motýlí dům Papilonia v komplexu Diana v Karlových Varech

Motýlí dům Papilonia v komplexu Diana v Karlových Varech

Motýlí dům Papilonia v komplexu Diana v Karlových Varech – to je tropická zahrada s živými motýly z celého světa. Můžete sledovat všechna stádia jejich vývoje v jejich přirozeném prostředí, od vajíčka přes housenku a kuklu až v motýla.

Farmapark Soběhrdy – jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Farmapark Soběhrdy – jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z celého světa a můžete strávit celý den v dokonalém souladu s přírodou. Areál leží v malebném údolí, kde je čerstvý vzduch a budete si zde připadat jako byste se ocitli v pravé podhorské přírodě. A to vše jen kousek od Prahy v Soběhrdech.

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Dětský svět Kroměříž

Dětský svět Kroměříž

Unikátní zábavní park nabízí vyžití pro celou rodinu za jakéhokoli počasí.

Technotrasa – stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa – stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa je virtuální neznačenou trasou spojující industriální atraktivity Moravskoslezského kraje, zahrnující nejen památky průmyslové revoluce, ale také vojenské nebo zemědělské objekty.

Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové

Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové

Hvězdárna a planetárium kromě tradičních projekcí hvězdné oblohy nabízí ukázky objektů večerní oblohy. Pro děti je připraven program s astronomickou pohádkou. Projít se můžete i po naučné Planetární stezce.

Pradědovo dětské muzeum

Pradědovo dětské muzeum

Pradědovo dětské muzeum představuje Jeseníky hravou, zábavnou a interaktivní formou. Zábavní park nabízí takřka 600 m² hravých expozic v interiéru a 0,2 ha velké přírodní dětské hřiště. Pradědovo muzeum je ideální za každého počasí, otevřeno má celoročně.

Zoo Ostrava – největší stádo onagerů v Evropě

Zoo Ostrava – největší stádo onagerů v Evropě

V ostravském safari je k vidění největší evropské stádo onagerů a jediné v ČR. Ve volné přírodě žije posledních asi 800 jedinců tohoto vzácného poddruhu divokého asijského osla. Dobře vedený chov v zoologických zahradách může přispět k tomu, aby tito kopytníci nakonec nevymizeli z planety úplně a zůstali na Zemi i pro příští generace.

Wellness Pálava v Aqualandu Moravia

Wellness Pálava v Aqualandu Moravia

Pálava Wellness v Aqualandu Moravia je plné vychytávek, které vám zaručí jedinečné wellness zážitky. Mezi nimi je například jeskyně, ve které sněží, nebo panoramatická sauna s výhledem na Pálavu a Novomlýnská jezera.

Planetárium Praha

Planetárium Praha

Planetárium Praha patří k největším na světě a je u nás jediné svého druhu. Hlavním sálem je Cosmorama o průměru 23,5 m pro 210 diváků. Kopule se nad sálem klene do výšky 15 metrů. Projekční plocha je největší v České republice a chlubí se také největším rozlišením obrazu v Evropě!

Turistická hra Vysočinou za skleněnkou

Turistická hra Vysočinou za skleněnkou

Turistická hra Vysočinou za skleněnkou vede děti po sklářských místech. Nabízí zážitky i nové poznatky. Vydejte se po stopách mistrů sklářů na Vysočině!

Interaktivní zelená stezka Muzea Českého lesa v Tachově

Interaktivní zelená stezka Muzea Českého lesa v Tachově

Především pro dětské návštěvníky byla vytvořena tzv. zelená stezka. Po celém muzeu jsou u vybraných exponátů či zastavení zelené popisky, které návštěvníky vyzývají, aby se dotýkal, zkoušel, hrál si.

Pohádková stezka v Malé Úpě

Pohádková stezka v Malé Úpě

Putování Malou Úpou za krkonošskými pohádkami Marie Kubátové. Deset pohádkových zastavení je rozmístěno na malebná místa v Malé Úpě.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Letní bobová dráha Kaste Petříkov v Jeseníkách

Letní bobová dráha Kaste Petříkov v Jeseníkách

Vyzkoušejte atraktivní a bezpečné sportovní zařízení, první svého druhu v ČR. Boby jsou opatřené brzdou, lze volit optimální rychlost a styl jízdy. Boby umožňují samostatnou jízdu dětí od 7 let. Dráha nabízí 100 m převýšení (největší v ČR) a max. rychlost 45 km/h. Vyzkoušet si můžete i lukostřelbu.

Adventure Golf Horní Bezděkov

Adventure Golf Horní Bezděkov

Firma Adventure Golf Horní Bezděkov byla založena v roce 2008 jako malá rodinná firma a vybudovala první 18jamkové hřiště Adventure Golfu v České republice. Najdete jej v Horním Bezděkově, pouhých 20 km od Prahy a 7 km od Kladna.

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Jezdíte na horském kole a baví vás jízda po úzkých pěšinách? Pak právě pro vás jsou Rychlebské stezky a Lipovské stezky – traily pro horská kola, jejihž smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor a okolí Horní Lipové.

Zámek v Trmicích – za modelovými železnicemi a hornictvím

Zámek v Trmicích – za modelovými železnicemi a hornictvím

Kastelán zámku z Trmic u Ústí nad Labem si zamiloval mašinky, vláčky, koleje a svůj dětský sen rozvinul v dospělosti téměř k dokonalosti. Je autorem největší stálé expozice modelové železnice v Česku. Dále zde najdete muzeum hornictví.

Hrad Sovinec – víkendové historické akce po celou sezónu

Hrad Sovinec – víkendové historické akce po celou sezónu

Nejrozsáhlejší moravský hradní komplex v Nízkém Jeseníku založili začátkem 14. stol. páni ze Sovince. Na hradě jsou pořádány kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a hudebníků, jsou prezentována tradiční řemesla.

Aquapark Staré Splavy – zažij Mácháč jinak

Aquapark Staré Splavy – zažij Mácháč jinak

Na pláži známého výletního střediska Máchovo jezero v lázeňské obci Staré Splavy, nedaleko města Doksy, leží zcela originální Aquapark Staré Splavy se spoustou atrakcí pro děti i dospělé.

Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy

Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy

Jedná se o první a jediné rodinné hřiště v oblasti Lipenska. Hopsárium se nachází v budově Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Za každého počasí na Lipně najdete pro děti prostor pro aktivní zábavu.

 Hravý Park Tři Věže v Harrachově

Hravý Park Tři Věže v Harrachově

Jak zabavit děti na horách, když zrovna není ideální počasí na to, trávit celý den na lyžích? V Harrachově mají nově pro tento případ řešení – díky hravému Parku Tři Věže.

Dům přírody Slavkovského lesa

Dům přírody Slavkovského lesa

Návštěvnické středisko Dům přírody Slavkovského lesa na Kladské přibližuje návštěvníkům přírodní i kulturní zajímavosti a cennosti Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

Křišťálové údolí – unikátní místo zrodu českého křišťálu

Křišťálové údolí – unikátní místo zrodu českého křišťálu

Oblast Jizerských a Lužických hor, která sahá od Kamenického Šenova, přes Jablonné v Podještědí až po Desnou a Turnov. Najdete zde sklárny, z nichž některé vznikly již v 16. století, ale také sklářské školy.

Rodinný zábavný park Fábula – k roku 2021 zrušen

Rodinný zábavný park Fábula – k roku 2021 zrušen

Zážitkový park Fábula byl v lednu 2021 zrušen.