Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Jezdecký klub Horsemane v Noutonicích – Trojanův dvůr
Letní sporty

Jezdecký klub Horsemane v Noutonicích – Trojanův dvůr

Jezdecký klub Horsemane se nachází na okraji Prahy 6, v obci Noutonice. Nabízí jezdecký výcvik, který je vhodný pro začínající i pokročilé jezdce se zájmem o sportovní či rekreační jízdy. Jezdecká stáj Horsemane je akreditovaným členem ČJF.
Jezdecký klub Horsemane je součástí jezdecké školy Trojanův dvůr na okraji Prahy 6, v obci Noutonice. Vlastne 13 koní a 5 poníků. Nabízí komplexní jezdecký výcvik pro jezdce všech úrovní i věkových kategorií. Zdejší koně jsou zkušení a dobře přiježdění. Jejich schopnosti a kvality pravidelně prověřují členové jezdeckého klubu Horsemane na parkurových kolbištích i v drezurních obdélnících. Nejedná se o provozní koně, zvyklé pracovat pouze v zástupu.

Lekce probíhají v přátelském a klidném prostředí s profesionálním zázemím. Jezdecký klub poskytuje individuální i skupinový trénink pro klienty jak se sportovními ambicemi tak i pro hobby jezdce. Sestaví vám tréninkový plán vyhovující vašim požadavkům.

Jezdecký výcvik v JK Horsemane je vhodný pro začínající i pokročilé jezdce se zájmem o sportovní
či rekreační jezdění. Cvičitelé se snaží vyjít vstříc všem přáním svých klientů. V případě zájmu vás připraví na jezdeckou licenci nebo k účasti na závodech (parkur, drezura), včetně zapůjčení koně. Koně jsou zkušení a dobře přiježdění, nejedná se o provozní koně, zvyklé pracovat pouze v zástupu. Stejně tak vychází personál JK Horsemane také rekreačním jezdcům. Po zvládnutí základů je možné jezdit na vyjížďky do přírody, anebo relaxovat při tréninku na jízdárně. Koně jsou dobře ovladatelní a spolehliví.

Naučíte se zde o koně pečovat, čistit, sedlat, uzdit, vodit, v případě zájmu se můžete věnovat i dalším pracím ve stáji. V jezdeckém klubu si lze vyzkoušet i práci ze země (lonžování, uvolňování spodní čelisti, rozžvýkávání, práce na ruce, práce na dlouhé otěži) či přirozenou komunikaci s koněm, a to jak ze země (napojení, následování), tak ze sedla (jízda na nákrčním řemenu apod.).
 

Jezdění pro děti

Jezdecká škola hrou – pro děti do 12 let je v nabídce speciální program výuky. Hravý a pozitivní přístup k základům jízdy na koni pomůže dětem odbourat stres a nervozitu, zlepší jejich pohybové schopnosti a dá jim opravdu kvalitní základ pro budoucí výcvik v rámci jezdecké školy. Děti se na lonži naučí správnému držení vlastního těla při jízdě a osvojí si základní povědomí o koňském pohybu a jeho efektu na pohyb jezdce. Lekce jsou vedeny individuální rodinnou formou. Pro každé dítě trenéři vytvoří individuální řešení dle jeho schopností. Střídáme jezdění v sedle i bez sedla.
 

Jezdecký kroužek

Kroužej se koná každé pondělí 15-17 , úterý 15 – 17 , středa 15 – 17, čtvrtek 15- 17 a každý pátek 15 – 17 hod.


Kde nás najdete

Jezdecká škola Trojanův dvůr sídlí v obci Noutonice, která se nachází v lokalitě Praha – západ, 7 km od Prahy 6, a je velmi dobře dostupná autem i MHD. Autobus č. 350 – stanice Lichoceves, Noutonice – zastávka je přímo u areálu. Autem z Prahy po Pražském okruhu směr Chomutov na D7, sjezd na 5 km směr Číčovice, Okoř, Noutonice, od sjezdu 6 km.

Provozovatel

Jezdecký klub Horsemane (Trojanův dvůr)

Noutonice 1
252 64 Lichoceves
Tel.:
+420 602 112 509
Email:
horsemane@jezdeck...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
trojanuvdvur.cz/
WWW:
https://jezdecky-...
GPS:
50,165877 14,280130
 
 

Vstupné

Poznámka:Cena za výcvikovou hodinu ve skupině: 600 Kč. Výcviková hodina individuální: 1250 Kč. Podrobné info o cenách naleznete na webových stránkách JK.

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Cyklohráček – neobyčejný výletní vlak z Prahy na Okoř a do Slaného

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku vás letos doprovází již desátým rokem při vašich cestách za výlety. Jezdí z Prahy hl. n. do Slaného (Zlonic) opět každou sobotu, neděli a státní svátky od 25. března do 29. října 2023.
Lichoceves, Středočeský kraj

Svatováclavské slavnosti na hradě Okoři

Šermířská vystoupení, živá dobová hudba, soutěže pro malé princezničky a pážata, divadlo, historické tance, dobové tržiště.
Okoř, Středočeský kraj

Svatováclavské slavnosti na Budči 2023

Svatováclavské slavnosti na Budči 2023 se konají tradičně 28. září.
Zákolany, Středočeský kraj

Kouzelná zoo v Zooparku Zájezd

Nechte se vtáhnout do světa magie a užijte si zoo plnou čar a kouzel.
Zájezd, Středočeský kraj

Žalovské posvícení 2023

Druhý ročník obnoveného Žalovského posvícení u prvního křesťanského kostela v Čechách na Levém Hradci. Udělejte si výlet a přijďte pobejt. Čeká na vás celodenní program od 10 – 18 hod. se stánky, hudbou, tancem a zpěvem.
Roztoky, Středočeský kraj

Beactiveday v EveryDay fitness

Jsme rodinné fitness centrum v areálu Letiště Václava Havla. Noví klienti mohou využít vstup zdarma. Nabízíme stávajícím i novým klientům zcela zdarma možnost vyzkoušet si individuální kruhové tréninky – max. 4 osoby/skupina.
Praha 6, Praha

Suchdolské posvícení

28. 9. 2023 od 13 hodin zveme na tradiční Suchdolské posvícení na Brandejsův dvůr. Je připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.
Praha-Suchdol, Praha

Vernisáž výstavy v Uhelném mlýně

Fotografická reportáž novodobé poutnice Kristýny Erbenové, která představí site specific instalaci fotografií společně s autorským sonickým vstupem Jaromíra Typlta a Jana Trojana. Výstava v Uhelném mlýně k vidění až do 23. prosince 2023.
Libčice nad Vltavou, Středočeský kraj

Aktivity v okolí

Kostel sv. Jana Křtitele v Noutonicích

Kostel byl původně nazýván "na horkách", protože je vystavěn na mírné vyvýšenině nad vesnicí a je zdálky dobře viditelný.
Lichoceves, Středočeský kraj

Zřícenina hradu Okoř – oblíbený výletní cíl nedaleko Prahy

Zřícenina hradu Okoř je oblíbeným cílem výletníků i cyklistů a zároveň jednou z našich nejzobrazovanějších hradních zřícenin. V letních měsících se zde konají šermířská vystoupení či výpravné bitvy a prostranství před hradem se stává dějištěm festivalů a koncertů.
Okoř, Středočeský kraj

Kytky od potoka

Na našem statku pěstujeme opravdové květiny, které necestují přes půl světa. Pěstujeme mnoho desítek druhů květin vhodných k řezu – klasiku i druhy, které jinde těžko najdete.
Velké Přílepy, Středočeský kraj

Adventure Golf Číčovice

Hřiště se nachází v krásné chráněné krajinné oblasti v okolí Okoře na břehu Zákolanského potoka. V areálu je k dispozici kromě 18 jamkového hřiště i stánek s občerstvením.
Číčovice, Středočeský kraj

Výtvarný ateliér Barevné malování

Specializujeme se na pořádání individuálních a skupinových kurzů malby kresby pro děti a dospělé v Praze a ve Velkých Přílepech. Pořádáme také výtvarné narozeninové oslavy, kurzy arteterapie a sebepoznání, letní příměstské plenéry pro děti a kreativní workshopy.
Velké Přílepy, Středočeský kraj

Kurzy landkitingu Statenice

Naučit se novým dovednostem je k nezaplacení.Navíc si na našem kite kurzu jistě užijete i spoustu zábavy.
Statenice, Středočeský kraj

Budeč u Zákolan – rotunda Petra a Pavla

Dodnes funkční rotunda Petra a Pavla, která na kopci u Zákolan stojí již 1100 let, pamatuje mladá knížata Václava a jeho bratra Boleslava, kteří se zde učili psát. Jedná se o vůbec nejstarší dochovanou stavbu v celých Čechách.
Zákolany, Středočeský kraj

Loutkové divadélko Manetka

Neváhejte a přijeďte nás navštívit!
Úholičky, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kafe U Žlabu v Noutonicích

Rodinná kavárna zasazená do historického prostředí Trojanova dvora se nachází v Noutonicích na západ od Prahy. Naši kavárnu milujeme a je pro nás radost připravovat návštěvníkům vybranou kávu, domácí zákusky, slané preclíky nebo křupavé croissanty.
Lichoceves, Středočeský kraj

Family Hotel Okoř – místo okořeněné odpočinkem

Komfort se skvělou gastronomií v přírodním parku v malebné historické vesničce Okoř, známé svou zříceninou ze 13. století. Perfektní místo pro odpočinek po práci.
Okoř, Středočeský kraj

Restaurace V Polích Malé Čičovice

Domácí, pohodová atmosféra, romantický interiér, klidné prostředí a především famózní kuchyně, která vychází z těch nejlepších receptů našich babiček – to je restaurace penzionu V Polích, která figuruje na seznamu TOP restaurací Maruerova výběru Grand restaurant.
Číčovice, Středočeský kraj

Dvůr Hoffmeister Číčovice – za jídlem, odpočinkem i koňmi

Vypřáhněte, užijte si klidu a pohody a pochutnejte si v naší rustikální umělecké gurmánské restauraci. Milovníci koní mohou navštívit naše stáje a děti se projet na poníkovi.
Číčovice, Středočeský kraj

Číčovický dvůr – folklór kousek za Prahou

Restaurace s folklorním programem v jedinečných prostorách selského statku Čičovický dvůr se nachází jen 5 km od letiště Ruzyně (15 minut na metro Dejvická). V prostředí z dob našich předků nabízí klasickou českou i slovenskou kuchyni. Přijeďte si odpočinout a uvolnit se!
Číčovice, Středočeský kraj

Landcraft

Malý lihovar, který umí dostat do láhve krajinu a její bohatství. V lihovaru je možné domluvit se na degustaci či se zaregistrovat jako stálý zákazník, aby vám žádná z limitovaných edic neunikla. Každá láhev je voňavý originál.
Tursko, Středočeský kraj

Únětická unce – měna krytá tekutým zlatem

V dnešní nejisté době přichází Únětický pivovar s trvalým řešením, se stabilní měnou na základě pivního indexu, která jako jediná měna nepodléhá inflaci a zaručí, že únětické pivo se v budoucnu pro vás již nezdraží.
Únětice, Středočeský kraj

Únětický pivovar – exkurze i dobré pivo

Přijďte se podívat do znovuotevřeného pivovaru v Úněticích u Prahy – pivo se zde vyrábí klasickým způsobem, bez dalších chemických úprav. Součástí pivovaru je restaurace s výbornou kuchyní. Každý víkend se zde koná také exkurze pivovarem.
Únětice, Středočeský kraj