Úvod > Co chcete dělat? > Jezdecký klub Horsemane Podolanka
Letní sporty

Jezdecký klub Horsemane Podolanka

Jezdecký klub Horsemane se nachází na okraji Prahy 9, v obci Podolanka. Nabízí jezdecký výcvik, který je vhodný pro začínající i pokročilé jezdce se zájmem o sportovní či rekreační jízdy. Jezdecká stáj Horsemane je akreditovaným členem ČJF.
Jezdecký výcvik v JK Horsemane je vhodný pro začínající i pokročilé jezdce se zájmem o sportovní
či rekreační jezdění. Cvičitelé se snaží vyjít vstříc všem přáním svých klientů. V případě zájmu vás připraví na jezdeckou licenci nebo k účasti na závodech (parkur, drezura), včetně zapůjčení koně. Koně jsou zkušení a dobře přiježdění, nejedná se o provozní koně, zvyklé pracovat pouze v zástupu.

Stejně tak vychází personál JK Horsemane také rekreačním jezdcům. Po zvládnutí základů je možné jezdit na vyjížďky do přírody, anebo relaxovat při tréninku na jízdárně. Koně jsou dobře ovladatelní a spolehliví.

Naučíte se zde o koně pečovat, čistit, sedlat, uzdit, vodit, v případě zájmu se můžete věnovat i dalším pracím ve stáji. V jezdeckém klubu si lze vyzkoušet i práci ze země (lonžování, uvolňování spodní čelisti, rozžvýkávání, práce na ruce, práce na dlouhé otěži) či přirozenou komunikaci s koněm, a to jak ze země (napojení, následování), tak ze sedla (jízda na nákrčním řemenu apod.). V rámci výuky je možné absolvovat hodinové vyjížďky do okolí stáje nebo vícehodinové výlety na zajímavá místa.

Děti se mohou učit správné jízdě na hodné poničce Jasněnce. Jasněnka je milá a mazlivá kobylka, 110 cm vysoká v kohoutku, která miluje společnost dětí, nechá se bez problémů čistit, krmit, mazlit a pod sedlem je spolehlivá a dobře ovladatelná. Děti se na Jasněnce naučí držet základní rovnováhu a zvykají si na pohyb koně, později provádí jednoduchou voltiž, se staršími dětmi může Jasněnka skákat přes překážky či jezdit na vyjížďky. Je zvyklá pracovat na lonži i pod jezdcem. Jasněnka má velmi pěkné chody a dobrý styl skoku. 


Provozovatel

Jezdecký klub Horsemane

Cvrčovice 1
250 73 Podolanka
Tel.:
+420 602 112 509
Email:
horsemane@jezdeck...
WWW:
www.jezdecky-klub.cz
GPS:
50,164261 14,606795
 
 

Vstupné

Cena: 300 Kč

Poznámka:Cena za výcvikovou hodinu ve skupině. Výcviková hodina individuální: 400 Kč. Podrobné info o cenách naleznete na webových stránkách JK.

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Aktivity v okolí

Ponyškolka Brázdim

Ponyškolka Brázdim

Brázdim, Středočeský kraj
Zoopark Radonice

Zoopark Radonice

Radonice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Černínů

Restaurace U Černínů

Praha 19, Praha
Hotel Paganini Brandýs nad Labem

Hotel Paganini Brandýs nad Labem

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Středočeský kraj