Úvod > Co chcete dělat? > Jezdecká škola Macek – jízdy na koni v Praze
Letní sporty

Jezdecká škola Macek – jízdy na koni v Praze

Jezdecká škola Macek nabízí kurzy jezdectví pro celou rodinu, které probíhají pod vedením zkušeného cvičitele. Z nabídky si vyberou jak začátečníci, tak i pokročilí jezdci. Vyučuje se jízda ve stylu western i Anglie!

Jezdecká škola Macek je tu pro celou rodinu. Nachází se pouze 10 km od Prahy v Újezdě nad Lesy – po sjezdu z Jižní spojky jedete stále rovně a pouze jednou odbočíte, nelze sem netrefit.

Škola nabízí individuální tréninky pod vedením zkušeného cvičitele jezdectví, bezpečnost je zde na prvním místě. K dispozici jsou zde bezpečnostní vesty, které jsou pro děti povinné. Samozřejmostí je zapůjčení ochranné přilby s tříbodovým zapínáním.

A jak výcvik jezdectví probíhá? Nejdříve budete nacvičovat na lonži, tzn. jezdecký cvičitel bude vodit koně na kruhu, vy budete v sedle. Nemusíte se starat o pobízení koně, to obstarává cvičitel dlouhým jezdeckým bičem a svým hlasem. Jen ze správného sedu může jezdec dále rozvíjet smyl pro to, jak správně působit na koně váhou, sedem, holeněmi i otěžemi. Po zvládnutí lekcí na lonži se naučíte koně sami ovládat v hale, kde vás, ani koně, nic neruší. Pak už se začíná trénovat na venkovní jízdárně. Zde se naučíte pravidla jízdárny a jízdárenské cviky.

Pokud zvládnete koně na jízdárně v klusu i ve cvalu, pak vyjedete do terénu, můžete vyrazit na půldenní výlet spojený s občerstvením podle vašeho přání. Dále se zde nabízejí skokové hodiny. Nejprve práci na kavaletách, později přez překážkové řady a jednotlivé skoky.

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Libertas

Pivovar Libertas

Úvaly, Středočeský kraj
Restaurace Čertousy

Restaurace Čertousy

Praha 9, Praha