Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Čertousy Praha
Ubytování

Hotel Čertousy Praha

Rodinný Hotel Čertousy se nachází v klidné části Horních Počernic u Podsychrovského rybníka a nabízí svým hostům pohodlné ubytování, krásnou restauraci a venkovní posezení na krytých terasách.
Tříhvězdičkový Hotel Čertousy najdete ve východní části Prahy. Hotel nabízí klidné ubytování ve 29 pokojích. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, telefon, televizi se satelitním příjmem a možnost připojení k WiFi, k dispozici je také bezpečnostní schránka.

V restauraci se mohou hosté těšit na výjimečné speciality šéfkuchaře, jak z české, tak i z mezinárodní kuchyně. Podáváme snídaně, obědy i večeře. Kvalitní a čerstvé suroviny jsou pro nás samozřejmostí. V letním období je hostům k dispozici venkovní posezení se zahrádkou a krytou terasou s výhledem na rybník.

Firmám nabízíme možnost uspořádání v našich prostorách firemní akce, konference, školení, semináře či teambuildingy. Zajistíme Vám nejen profesionální ubytovací a stravovací služby, ale také vymyslíme a zorganizujeme různé outdoorové aktivity a výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.

Hotel je výborně dostupný jak MHD, tak autem, které můžete zaparkovat na hotelovém parkovišti zcela zdarma. Do centra Prahy dojedete vlakem z Horních Počernic za pouhých 15 minut. 

Historie hotelu Čertousy sahá až do 14 století. První zmínka o hospodářském dvoře Čertousy se datuje již k roku 1322, kdy jej vlastnil bohatý pražský měšťan Seiboth z Benešova. Od jeho syna Henslina kupuje dvůr v roce 1357 pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic pro Univerzitu Karlovu. V roce 1366 byl dvůr převeden císařem Karlem IV. pod nově založenou Karlovu kolej. V roce 1639 za třicetileté války byl dvůr Čertousy vypálen Švédy a dále v rámci rekatolizace jej měli v držení jezuité.  V 18. století byl dvůr znovu vybudován mistry Karlovy koleje pod vedením stavitele Kaňky.  V neznámé době vznikl v Čertousích zámek, který nese stylové znaky 18. století, s anglickým parkem. V 18. století jezuité budovu zámku přestavěli. Dvůr (velkostatek) získali roku 1906 předci nynějších vlastníků. Po znárodnění v roce 1948 došlo k postupné devastaci, bylo zbouráno 7 původních objektů, zasypány všechny studně a zcela znečištěn přilehlý rybník. Státní statek Praha v 80. letech uvažoval o úplné demolici a výstavbě velkokapacitní odchovny jalovic a vepřína.Velkostatek byl po roce 1989 restituován, od roku 1994 jsou zbylé budovy postupně rekonstruovány. Západní křídlo areálu velkostatku, 110 metrů dlouhá stavba sestávající z 5 hospodářských budov, byla přebudována na tříhvězdičkový hotel Čertousy, který byl otevřen roku 1999.