Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Lesní galerie aneb Tam a zpátky za zvířátky v Klánovickém lese

Naučná stezka Lesní galerie aneb Tam a zpátky za zvířátky v Klánovickém lese

Příroda
Naučná stezka pro pobavení a poučení dětí i dospělých prochází západní částí rozsáhlého lesního komplexu Klánovického lesa na východním okraji Prahy.
Zábavnou formou představuje třicet zástupců živočišné říše, kteří se zde vyskytují. Máte-li chytrý mobilní telefon s připojením na internet, můžete si s jeho pomocí např. poslechnout hlas konkrétního živočicha, nebo získat doplňující informace.

Každý informační panel obsahuje velký obrázek živočicha (nakreslený dětmi z místní základní školy) a povedenou krátkou básničku, která daného živočicha vesměs velmi trefně charakterizuje (běžnému návštěvníkovi pro seznámení se s živočichem bohatě stačí). Zároveň je na každém panelu i QR kód, po jehož načtení do chytrého mobilu s aktivním připojením k internetu se otevře webová stránka o daném živočichovi, kde navíc nalezneme několik dětmi namluvených zvukových souborů k poslechu (básničku z panelu, informace o živočichovi a případně zvuky, které vydává). Dále je tu vždy ještě textová příloha nazvaná „střípky informací a zajímavostí z našeho lesa“ a fotografie živočicha.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019