Úvod > Aktuality > Jarní prázdniny nabízejí školákům na východní Moravě spoustu zábavy

Jarní prázdniny nabízejí školákům na východní Moravě spoustu zábavy

Vydáno 25. února 2019 Zážitky
Děti na Východní Moravě si mají jarní prázdniny, které trvají od 25. 2. do 3. 3. 2019 jak užít. Připravená je pro ně celá řada akcí. Vydat se mohou třeba do Zoo Zlín, kde až do pátku 1. března platí snížené vstupné, pěkné výstavy na Zlínském zámku, na prohlídky sklárny Květná anebo se zapojit do masopustních průvodu ve Strání, Kroměříži nebo ve Všemině.

Prázdninová zábava ve Zlíně a okolí

koza v zooJarní prázdniny nabízejí školákům na východní Moravě spoustu zábavy. Vydat se mohou třeba do Zoo Zlín, kde až do 1. března platí snížené vstupné. Dospělí zde zaplatí 80 Kč, děti 40 Kč. Další výhodou je prodloužená otevírací doba do 17:00 hodin.

Na Zlínském zámku si děti i dospělí do konce února prohlédnou rozsáhlou výstavu RC modelů. Výstava představuje na 120 letadel, které je možné dostat do vzduchu. Největší letadlo má rozpětí 7 metrů. Unikátní expozice je doplněna 20 modely historických lodí, asi stovkou modelů aut a historických staveb. Zajímavou část expozice tvoří věci z reálného světa letectví. Největší sbírka leteckých přileb nebo sedačka z legendárního MIG21, ve které se můžete vyfotografovat.

Iq playNa stejném místě pak můžete pokračovat návštěvou putovního Festivalu IQ Play. K vidění, ale hlavně k vyzkoušení jsou tu hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. Festival je rozdělen do několika zón podle druhu her. Zóna logických her je plná společenských deskových her, smart her pro jednoho hráče, logických her a zvětšenin deskových her. Stavebnicová zóna je tvořena stavebnicemi z nejrůznějších materiálů.


Jarní prázdniny ve Vsetíně a otevřené dveře skláren Květná

KvětnáMuzeum regionu Valašsko nabízí dětem v týdnu od 26. února do 1. března na zámku a hvězdárně ve Vsetíně akci plnou her a zábavy s názvem Jarní prázdniny s muzeem. Program začíná od 10 hod. a bude probíhat ve čtyřech vzájemně navazujících cyklech. Malí i velcí návštěvníci si mohou nejprve zajít na zámek a ze zámku pak zamířit na hvězdárnu.

V sobotu 2. března si pak s dětmi nenechte ujít Den otevřených dveří ve sklárnách Květná. Využijte výjimečnou příležitost zhlédnout ruční výrobu českého krišťálu v nejdéle fungující sklárně na našem území! Ve sklárně Květná se vyrábí pouze sodno draselné sklo tradičními metodami v pánvových pecích. Veškerý sortiment tvoří ručně tvarované výrobky bez přísad olova, čímž je zaručena naprostá zdravotní nezávadnost. Na designu podnik spolupracuje s předními českými i zahraničními designéry a díky tomu vyráběl sklo například pro knížecí palác ve Vaduzu, automobilku Rolls-Royce, několik sedmihvězdičkových hotelů v Dubaji nebo somilierské sklepy v Kalifornii.
 

Rozverný masopust na východní Moravě

Fašank StráníVe Strání na Uherskohradišťsku je opět připraven Festival masopustních tradic. Letos se jedná o 32. ročník a proběhne od pátku 1. března do úterka 5. března, kdy o půlnoci symbolickým pochováním basy masopustní veselí skončí a bude zahájen půst, který dle tradice trvá do Velikonoc. Součástí festivalu nejsou pouze vystoupení folklorních souborů, fašankové obchůzky, ale také ukázky tradiční výroby skla v místních sklárnách, košt slivovice, videofilmy s folklorní tématikou. Jedinečností festivalu jsou obchůzky fašančárů s tradičním tancem Pod šable.

Masopust KroměřížV sobotu 2. března 2019 pořádá Dům kultury Masopustní jarmark, který se bude konat na Hanáckém náměstí v Kroměříži. Program začne v 9.00 hodin, kdy se průvod masopustních masek doprovázený dechovou hudbou Zdounečanka vydá od Střediska volného času Šipka na Hanácké náměstí, kde bude starostou Jaroslavem Němcem zahájen jarmark. Program pak bude pokračovat až do 17.00 hodin. K poslechu i tanci zahraje Cimbálová muzika Josefa Marečka, k dostání budou různé zabijačkové speciality, sýry, koláče a jiné dobroty pro mlsné jazýčky.

Valašský masopustní průvod obcí Všemina s více než 20letou tradicí, pořádaný SDH Všemina, s živou dechovou kapelou "Všemiňanka" a desítkami maškar. Možnost zúčastnit se jako maškara v průvodu, nebo jen tak se přijít na průvod podívat, pobavit se a zatančit si. Průvod vyráží z horního konce (hořanska) 2. března v 9 hodin ráno poté, co maškary dostanou od starosty "klůče od dědiny" a cestou dolů zastavuje na cca 20-ti zastávkách po celé vesnici. Konec průvodu je v čase mezi 13 až 14 hodinou na dolním konci.
Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Další aktuality

15.10.
2019
Ve Zlíně se chystá Dětský festival řemesel

Ve Zlíně se chystá Dětský festival řemesel

Východní Morava | Zážitky
23.9.
2019
Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín

Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín

Východní Morava | Zážitky
18.9.
2019
Unikátní Kovozoo ve Starém Městě zabaví celou rodinu

Unikátní Kovozoo ve Starém Městě zabaví celou rodinu

Východní Morava | Zážitky