Úvod > Aktuality > Jarní prázdniny 2022: tipy pro týden 7. – 13. února
Jarní prázdniny 2022: tipy pro týden 7. – 13. února
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Jarní prázdniny 2022: tipy pro týden 7. – 13. února

  • Vydáno5. února 2022
První týden jarních prázdnin v období od 7. až 13. února 2022 začne pro děti z Kroměříže, Uherského Hradiště, Vsetína, Zlína, ale také budou mít volno žáci a studenti z okresů Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín. Užít si prázdninové dny mohou děti například v aquaparcích, Zoo Zlín, na pražském letišti a v nejrůznějších zábavních expozicích.

Prázdninová zábava na východní Moravě

zoo zlínJarní prázdniny nabízejí školákům na východní Moravě spoustu zábavy. Vydat se mohou třeba do Zoo Zlín, kde až do 31. března platí snížené vstupné. Dospělí zde zaplatí 110 Kč, děti 70 Kč.

Kdo má rád čokoládu, může zavítat do čokoládovny Yesterka v Kroměříži, kde se ručně vyrábí čokoládové pralinky. Používá se zde pouze prvotřídní belgická čokoláda Callebaut, která je vyrobena jen z nejlepších kakaových bobů. Veškerá výroba je v malých sériích, tak aby o všechny pralinky bylo skvěle postaráno a byly vždy čerstvé. Od 12. února lze také v Kroměříži navštívit výstavu kamélií v Květné zahradě.

Jarní prázdniny mohou školáci strávit s muzeem regionu Valašsko ve Vsetíně. Na zámku na děti v době od 10:00 do 15:00 hodin čekají výtvarné dílničky s výrobou masopustních masek a plstěním ovčího rouna. A program pro děti nachystal také Zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Zpříjemněte si prázdniny zábavným tvořením a dalšími aktivitami pro celou rodinu.

ŽábaDo světa obojživelníků a plazů vás zavede expozice Živá voda v Modré u Velehradu. V expozici v Modré se mimo jiné seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní. Podívat se ale můžete i do tropů, a to prostřednictvím terária. Největší terárium na Moravě se stalo domovem plazů, hadů i pavouků. Uvidíte barvami hrající chameleony, bazilišky nebo různé druhy varanů. Milovníky hadů potěší pestrá korálovka či červené užovky. Zajímavé je setkání s velkými anakondami či sametově hebkým hroznýšem. Seznámit se, i když raději ne osobně, můžete dokonce s jedovatou "plivající" kobrou červenou. Jedovaté jsou také "šípové žáby" – pralesničky. Jed těchto barevných žabek jihoameričtí indiáni používali na hroty svých smrtících šípů.  I žáby jsou za sklem.
 

Tipy, co podniknout v Praze a jejím širokém okolí

letadlo prahaLetiště Václava Havla Praha připravilo individuální exkurze pro děti na každý den v období jarních prázdnin 8. – 28. 2. 2022. Poznáte pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se cestující běžně nedostanou. Uvidíte provoz na odbavovacích plochách, seznámíte se i se systémem přistávacích a odletových drah a dostanete se i do těsné blízkosti letadel, jejichž starty a přistání uvidíte ze vzdálenosti několika desítek metrů. Vybrat si můžete ze tří tras (Trasa 1, Trasa 2 a Trasa pro fotografy), které jsou podrobně popsány na internetových stránkách letiště. Všechny exkurze je nutné na daný termín předem rezervovat prostřednictvím online formuláře.

aquapalaceChcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s dětmi největší aquapark ve střední Evropě – Aquapalace Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích. Aquapark připravil pro děti a rodiče na období jarních prázdnin skvělou nabídku. Děti do 150 cm výšky mají od 30. ledna do 20. března vstup do Vodního světa pouze za 1 Kč. Podmínkou akce je vstup v doprovodu dospělé osoby platící plné vstupné na pokladnách Aquapalace a registrace do věrnostního programu.

KřivoklátKdo by se raději podíval do zámku nebo hradu, má možnost využít zimní prohlídky například na Českém Šternberku, Mělníku, Loučeni, zámku Radim, Karlštejně či Křivoklátě. Pokud žasnete nad množstvím opeřenců navštěvujících malé krmítko za oknem souseda, rádi byste věděli, o jaké druhy se jedná, a třeba se chtěli také zapojit do přikrmování ptáků, je výstava Za ptáky ve Sládečkově muzeu v Kladně určena právě vám. A kdo bude mít chuť a náladu může vyrazit za lyžováním na Monínec nebo do Skiareálu Chotouň. A kam se vydat s celou rodinou za zábavou? Vyzkoušejte nové zábavní parky! Na výběr máte Majaland (největší krytý zábavní park v Česku) nebo Dinosauria Museum Prague (dobrodružství tváří v tvář dinosaurům) v Premium Outlet Prague Airport u Tuchoměřic. Za vyzkoušení stojí i Kvantario v Benešově – nejmodernější sci-fi & VR park v ČR.
 

Prázdninové tipy pro Plzeňáky

děti prázdninyChtěli byste v lese narazit na opravdovou perníkovou chaloupku? V DEPO2015 se vám to může podařit. Tajuplný les sice už v depu nenajdete, chaloupku, ze které musíte Zdrhnout bábě, jak zní název zdejší únikové hry, ale pořád ano. Abyste opravdu unikli bábě z lopaty, musíte vyřešit spoustu sladkých hádanek a kódů a najít schovaný klíč, který vám odemkne dveře.

Chodíte kolem katedrály sv. Bartoloměje a slibujete si, že se do ní po rekonstrukci konečně vypravíte? Pořád návštěvu odkládáte? Pokud je to přesně tak, pak je právě o jarních prázdninách na čase se vydat s průvodcem prozkoumat kouzlo gotického klenotu, který je hlavní dominantou plzeňského náměstí.

ŠumavaChystáte se o prázdninách na Šumavu? Pak si můžete zalyžovat na Špičáku, Churáňově nebo na Kvildě. Z poslední jmenované destinace to nebudete mít daleko k Návštěvnickému centru Kvilda, které zve všechny milovníky přírody na zimní pozorování jelenů. Výběhem jelenů nedaleko Kvildy prochází naučný okruh a jsou zde vyvýšené pozorovací přístřešky. Otevřená je i od loňska  otevřená vyhlídková pozorovací věž. Vystoupat se také dá na rozhlednu Jezerní slať na půli cesty z Kvildy na Horskou Kvildu.
Majaland Praha

Majaland Praha

Vyberte se na výlet do pohádkového světa včelky Máji, Vilíka a Vikinga Vika. V Majalandu si budete připadat jako v pohádce!

Ledové sochy v Rožnově pod Radhoštěm

1.5.
30.10.
Ledové sochy v Rožnově pod Radhoštěm

Evropský unikát, ledová galerie celoročně s teplotou -5°C. Letos témata "Co v srdci a na srdci". Obří plastika Poslední večeře Páně (5x3m) na téma obrazu od Leonarda da Vinci. 16 soch, tradiční Ledový trůn určený k osobním fotografiím. Ice drink do ledové sklenice.

Kvantario – nejmodernější sci-fi & VR park v ČR

Kvantario – nejmodernější sci-fi & VR park v ČR

Kvantario je jedinečná přehlídka moderních technologií v oblasti sci-fi a virtuální reality. V Centru Green Park v Benešově u Prahy nabízí pět pater nekonečné zábavy pro celou rodinu.

Dinosauria Museum Prague – Dinosauria Praha

Dinosauria Museum Prague – Dinosauria Praha

Zažijte nevídané dobrodružství tváří v tvář dinosaurům v moderním interaktivním světě Dinosauria Muzeum Prague. Můžete zde obdivovat originální až 154 milionů let staré kostry dinosaurů, věrné modely v životní velikosti a unikátní sbírku minerálů, která zahrnuje neuvěřitelných 6000 exponátů.

Čokoládovna Yesterka v Kroměříži

Čokoládovna Yesterka v Kroměříži

Čokoládovna Yesterka vyrábí čokoládové pralinky ručně a za pomoci prvotřídních tempírek v Kroměříži od roku 2015. Používá se zde pouze prvotřídní belgická čokoláda Callebaut, která je vyrobena jen z nejlepších kakaových bobů.

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Dopřejte svému tělu hojivé doteky přírodních procedur a nechte o sebe pečovat špičkové profesionály v oboru péče o tělo. Ve spa – wellness centru Aquapalace Praha si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy.

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Terárium Modrá – džungle na dosah

Terárium Modrá – džungle na dosah

Největší terárium na Moravě, najdete v Modré, v těsné blízkosti Archeoskanzenu. Terárium ukazuje především ještěrky, hady, pavouky, želvy, žáby, štíry, ale také kajmana. Někteří živočichové žijí v pralesním prostředí, jiní pocházejí z pouští a polopouští.