!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Jarní prázdniny 2020: tipy pro týden 2. až 8. března
Jarní prázdniny 2020: tipy pro týden 2. až 8. března
"> "> "> ">
Zážitky

Jarní prázdniny 2020: tipy pro týden 2. až 8. března

Vydáno 26. února 2020
Další týden jarních prázdnin v období od 2. až 8. března 2020 začne pro děti z Kroměříže, Uherského Hradiště, Vsetína, Zlína, ale také budou mít volno žáci a studenti z okresů Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín. Užít si prázdninové dny mohou děti například v aquaparcích, Zoo Zlín, na pražském letišti a v nejrůznějších zábavních expozicích.

Prázdninová zábava ve Zlíně a okolí

zoo zlínJarní prázdniny nabízejí školákům na východní Moravě spoustu zábavy. Vydat se mohou třeba do Zoo Zlín, kde až do 8. března platí snížené vstupné. Dospělí zde zaplatí 80 Kč, děti 40 Kč. Další výhodou je prodloužená otevírací doba do 17:00 hodin.

Muzeum jihovýchodní Moravy láká na Příběh železa - výstavu o historii výroby a zpracování železa od pravěku po současnost a o experimentálních tavbách.

Hřebeček NapajedlaJestliže máte rádi koně, zkuste se objednat na exkurzi do hřebčína v Napajedlích. Prohlídky probíhají ve skupinkách nad 15 osob. Pokud je zájemců o prohlídku málo, bývají přiřazeni k některé skupině. Exkurze lze objednat telefonem na číslo 606 696 666 nebo přes internetové stránky napajedlastud.cz (internetová objednávka exkurzí). Pokud budete mít štěstí, uvidíte i první letošní hříbě, hřebečka, který se narodil 16. ledna 2020. Klub kultury v Napajedlích vás zavede do říše včel. Součástí výstavy je množství hravých edukačních aktivit pro všechny věkové skupiny, komentované prohlídky, a také speciální program v průběhu jarních prázdnin 2. – 6. 3.

Svět kostiček SevaMuzeum regionu Valašsko ve Vsetíně zve na Svět kostiček. Jde o výstavu modelů sestavených z české stavebnice Seva®. Jednou ze zajímavostí je "Seva Noemova archa", které nabízí desítky modelů zvířat napříč všemi druhy. Naskytne se tak podívaná na modelové zástupce podtémat "Hmyz pod lupou", "Ptáci létaví a nelétaví", "Savci", "Šelmy", "Obojživelníci", "Ryby a paryby" a "Vyhynulá zvířata". Jednotlivé modely jsou opatřeny popiskami s edukativním charakterem. Výstava má rovněž komfortně vybavenou dětskou hernu s kostičkami Seva. Navíc, na pokladně zámku lze zakoupit nové stavebnice Seva za dobré ceny.

ledové království rožnovV Rožnově pod Radhoštěm, na rohu ul. Boženy Němcové a Palackého, vstoupíte do království ledu - koná se zde totiž další ročník sochařského sympozia „Ledové království“. Letošní novinkou je speciálně upravený Ledový dům. Letos na téma "Světový umělci a jejich díla". K vidění bude 12 zajímavých ledových soch, jednou z nich je ledový trůn, na kterém se návštěvníci mohou vyfotit. Součástí prohlídky je ledový bar s drinkem zdarma. Ledové království bude k vidění až do 30. dubna 2020.

ŽábaDo světa obojživelníků a plazů vás zavede expozice Živá voda v Modré u Velehradu. V expozici v Modré se mimo jiné seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní. Podívat se ale můžete i do tropů, a to prostřednictvím terária. Největší terárium na Moravě (v suterénu bývalého hotelu U Velehradu) se stalo domovem plazů, hadů i pavouků. Uvidíte barvami hrající chameleony, bazilišky nebo různé druhy varanů. Milovníky hadů potěší pestrá korálovka či červené užovky. Zajímavé je setkání s velkými anakondami či sametově hebkým hroznýšem. Seznámit se, i když raději ne osobně, můžete dokonce s jedovatou "plivající" kobrou červenou. Nebezpečí nehrozí, kobru od návštěvníků odděluje sklo terária. Jedovaté jsou také "šípové žáby" - pralesničky. Jed těchto barevných žabek jihoameričtí indiáni používali na hroty svých smrtících šípů.  I žáby jsou za sklem.
 

Tipy, co podniknout v Praze a jejím širokém okolí

letadlo prahaLetiště Václava Havla Praha připravilo individuální exkurze pro děti na každý den v období jarních prázdnin 1. 2. - 15. 3. 2020. Poznáte pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se cestující běžně nedostanou. Uvidíte provoz na odbavovacích plochách, seznámíte se i se systémem přistávacích a odletových drah a dostanete se i do těsné blízkosti letadel, jejichž starty a přistání uvidíte ze vzdálenosti několika desítek metrů. Vybrat si můžete ze dvou tras, které jsou podrobně popsány na internetových stránkách letiště. Všechny exkurze je nutné na daný termín předem rezervovat prostřednictvím online formuláře.

Aquapark ČestliceChcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s dětmi největší aquapark ve střední Evropě - Aquapalace Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích. Aquapark připravil pro děti a rodiče na období jarních prázdnin skvělou nabídku. Děti do 150 cm výšky mají od 30. ledna do 15. března vstup do Vodního světa pouze za 1 Kč. Podmínkou akce je vstup v doprovodu dospělé osoby platící plné vstupné na pokladnách Aquapalace.

Matějská pouťNejznámější a nejnavštěvovanější poutí v Česku je Matějská, pořádaná každoročně v jarních měsících v areálu pražského Výstaviště. Letos se koná od 22. 2. do 13. 4. 2020. Můžete tu vyzkoušet desítky domácích i zahraničních atrakcí. Mezi nejznámější patří obří ruské kolo, trojpatrový strašidelný zámek, dům smíchu, řetízkový kolotoč vysoký 50 metrů, centrifuga, bezpočet houpaček a skákacích hradů, staročeská střelnice či stále vyhledávané a oblíbené autodromy.

KřivoklátKdo by se raději podíval do zámku nebo hradu, má možnost využít zimní prohlídky například na Českém Šternberku, Mělníku, Loučni, zámku Radim, Karlštejně či Křivoklátě. Speciální prohlídky nabídne 7. a 8. března zámek Brandýs nad Labem. Zároveň se zde bude konat také festival řemesel.

V sobotu 7. března si můžete připomenout 375. výročí bitvy u Jankova, nejkrvavějšího střetnutí třicetileté války, kdy se proti sobě 6. března 1645 střetly švédská s císařskou armádou. A kdo bude mít chuť a náladu může vyrazit na večerní lyžování na Monínec.
 

Prázdninové tipy pro Plzeňáky

Muzeum loutekPřijďte si do Muzea loutek užít jarní prázdniny a vyrobit si vlastní, originální, plochou loutku, kterou si pak můžete odnést s sebou domů. Loutkářská dílna profesora Skupy je během jarních prázdnin, od 3.-6. března 2020, otevřena pro širokou veřejnost vždy od 13 do 18 hodin. Výroba jedné loutky stojí 20 kč a není potřeba se předem objednávat.

Baví vás fotbal? Pak poznejte největší příběhy české kopané a na velkém hřišti si s dětmi procvičte nejen základy fotbalu, ale také týmovou spolupráci a férovou hru. Zážitkovou výstavu Góóól! Hrdinové české kopané si užijí holky i kluci.

V chodovarském pivovaru se 7. března uskuteční zabijačka a zabijačkové hody. A těšit se můžete i na masopustní průvod Chodovou Planou.

ŠumavaChystáte se o prázdninách na Šumavu? Pak se můžete stát účastníky slalomového závodu Lipenský mistr ve skiareálu Lipno. Soutěžit se bude 7. - 8. 3. 2020 od 10:00 hodin. Návštěvnické centrum Kvilda zve všechny milovníky přírody na zimní pozorování jelenů. Výběhem jelenů nedaleko Kvildy prochází naučný okruh a jsou zde vyvýšené pozorovací přístřešky. Otevřená je také nová vyhlídková pozorovací věž.
Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Terárium Modrá – džungle na dosah

Terárium Modrá – džungle na dosah

Největší terárium na Moravě, najdete v Modré, v těsné blízkosti Archeoskanzenu. Terárium ukazuje především ještěrky, hady, pavouky, želvy, žáby, štíry, ale také kajmana. Někteří živočichové žijí v pralesním prostředí, jiní pocházejí z pouští a polopouští.

Spa - Wellness centrum Aquapalace Praha

Spa - Wellness centrum Aquapalace Praha

Dopřejte svému tělu hojivé doteky přírodních procedur a nechte o sebe pečovat špičkové profesionály v oboru péče o tělo. Ve spa - wellness centru Aquapalace Praha si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy.

Zimní prohlídky na Křivoklátě

1.1.
29.3.
Zimní prohlídky na Křivoklátě

Od ledna do března je otevřeno o víkendech od 12 do 15 hodin.

Zimní prohlídky hradu Karlštejn

11.1.
28.2.
Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Hrad Karlštejn je otevřený i v zimní sezóně.

Podzimní a zimní prohlídky kláštera Teplá

1.10.
31.12.
Podzimní a zimní prohlídky kláštera Teplá

Vydejte se na prohlídku tepelského kláštera Premonstrátů.

Góóól! Hrdinové české kopané

22.1.
20.12.
Góóól! Hrdinové české kopané

Poznejte největší příběhy české kopané a na velkém hřišti si s dětmi procvičte nejen základy fotbalu, ale také týmovou spolupráci a férovou hru. Zážitkovou výstavu si užijí holky i kluci.