Úvod > Co chcete dělat? > Dětské expozice a programy v Centru stavitelského dědictví Plasy
Dětské expozice a programy v Centru stavitelského dědictví Plasy
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Dětské expozice a programy v Centru stavitelského dědictví Plasy

Muzeum – místo, kde se dá objevovat, žasnout, přemýšlet, tvořit, být spolu, … velká výzva pro muzejníky i pro rodiče. Nabízíme vám přehled možností, ze kterých si můžete vybírat v Centru stavitelského dědictví Plasy.
STAVEBNÍ HŘIŠTĚ
Jedna z nejoblíbenějších částí expozice stavitelství, kde mají návštěvníci všech věkových kategorií možnost vyzkoušet si své vlastní stavitelské schopnosti. Vždyť i velcí architekti začínali stavbami z kostek… Vědomosti získané prohlídkou expozic lze prověřit na interaktivní obrazovce s kvízy, doplňovačkami a dalšími zábavnými hrami. Magnetická puzzle umožňují složit průčelí staveb v různých slohových epochách, tzv. „stůl architekta“ seznámí s proměnou stavebních plánů v minulosti, „vysouvačka“ dá nahlédnout do pojmosloví architektury.

STATIKA HROU
Řečí mladších návštěvníků nebývají většinou slova a poučky, ale obrazy, doteky, možnost být v poznávání aktivní. Tato kritéria byla pro vznik tohoto prostoru určující, ale zároveň, tak jako v celém muzeu, zůstal zachován prostor i pro oslovení odbornější veřejnosti. Příležitost osahat si různé materiály a vyzkoušet si základní statické principy je doplněna možností vidět staré historické plány a modely, dozvědět se, jak a proč se co dělá a funguje. Pro většinu lidí je statik člověk, který je povolán k poškozené stavbě a rozhodne, zda se má zbourat, nebo ne. To je sice pravda, ale těžiště jeho práce je úplně jinde. Kde, to je cílem ukázat právě v nově otevřeném edukačním pracovišti.

KÓD: 1234
Svět stavitelství převedený do čísel. Kdo je správně vyluští, odměna ho nemine.

Ubytování a restaurace v okolí

Knížecí pivovar Plasy

Knížecí pivovar Plasy

Plasy, Plzeňský kraj
Penzion U svaté Barbory Manětín

Penzion U svaté Barbory Manětín

Manětín, Plzeňský kraj
Pizzerie Na náměstí v Manětíně

Pizzerie Na náměstí v Manětíně

Manětín, Plzeňský kraj