!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Cyklotrasa po panství Raduit de Souches na Jevišovicku
Letní sporty

Cyklotrasa po panství Raduit de Souches na Jevišovicku

Tématická cyklotrasa spojující přírodní krásy Jevišovicka s nejzajímavějšími místy panství slavného obránce Brna proti Švédům - Jeana Louise Raduita de Souches.
Speciální tématická cyklotrasa spojující přírodní krásy Jevišovicka s nejzajímavějšími místy bývalého panství slavného obránce Brna proti Švédům – Jeana Louise Raduita de Souches a jeho potomků. Navštívíte zámky, muzea, rozhlednu a další zajímavosti. Projedete se po lese i po silničkách.

Trasu je možné rozdělit na dvě části, celou trasu zvládnou i zdatnější děti, horské kolo není podmínkou.
Začátek i konec je vždy v centru panství na Starém zámku v Jevišovicích, kde je dnes muzeum a kde se můžete občerstvit a získat další informace v zámecké restauraci U Suchého čerta.

Hrdinný vojevůdce a odborník na opevňování dokázal roku 1645 zmobilizovat celé Brno a přes tři měsíce vzdorovat dvacetinásobné švédské přesile. Získá pak hraběcí titul a maršálskou hůl, stane se i tajným radou ve Vídni.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 20. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Camping Country Hluboké Mašůvky

Camping Country Hluboké Mašůvky

Hluboké Mašůvky, Jižní Morava
Autocamping Výr

Autocamping Výr

Horní Dunajovice, Jižní Morava
Restaurace u Polehňů

Restaurace u Polehňů

Znojmo, Jižní Morava