!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Nový zámek v Jevišovicích - s celoročně přístupným parkem
Památky

Nový zámek v Jevišovicích - s celoročně přístupným parkem

Město Jevišovice leží v klidové rekreační oblasti na jižním okraji moravské části Českomoravské vrchoviny, 16 km severozápadně od Znojma. Nachází se zde dva zámky, Nový zámek a Starý zámek. Nový zámek je dnes využíván jako domov důchodců, celoročně otevřený je ale zámecký park.
Počátkem 80. let 17. století vybudoval Ludvík Raduit de Souches (1608 - 1683) na jihu města Jevišovice dřevěný barokní lovecký zámeček. V roce 1879 nechal na jeho místě Karel Locatelli postavit objekt, který se v nezměněné podobě dochoval dodnes. Jeho posledními soukromými majiteli byli Larischové - Mönnichové. Dnes je zámek využíván jako domov důchodců, proto je v současné době nepřístupný. Za zhlédnutí však stojí nádherný zámecký park, který je přístupný celoročně.

Vstup do zámeckého parku umožňují dvě dobové brány. První brána je situována ze směru od Znojma, druhá je situována přímo v městečku nedaleko historické sýpky.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Camping Country Hluboké Mašůvky

Camping Country Hluboké Mašůvky

Hluboké Mašůvky, Jižní Morava
Autocamping Výr

Autocamping Výr

Horní Dunajovice, Jižní Morava
Restaurace u Polehňů

Restaurace u Polehňů

Znojmo, Jižní Morava