Úvod > Co chcete dělat? > Cyklistický ráj na Hlučínsku
Letní sporty

Cyklistický ráj na Hlučínsku

Hlučínsko je doslova protkáno početnými cyklistickými trasami, díky nimž by mohlo být nazýváno regionem kol či Prajzským cyklistickým rájem. Cyklotrasy procházejí nenáročným terénem Hlučínské pahorkatiny, jehož páteří je část cyklostezky Moravská brána, která je součástí evropské sítě Euro-velo.
Na ni pak navazují dálkové trasy jako Prajzská cesta či Slezská magistrála a množství dalších lokálních tras. Díky tomu, lze Hlučínsko projet v celém jeho obvodu křížem krážem. Cyklisti určitě ocení dobré značení tras, které používá jednotný styl se žlutým podkladem. K dispozici jsou také informační tabule s mapou cyklostezek, které se nacházejí ve všech obcích Hlučínska. Cyklostezky jsou vedeny převážně po málo frekventovaných silnicích, lesních a polních cestách a nabízejí tak nerušenou a klidnou jízdu. Na kole tak můžete poznat nejen přírodní, ale také kulturní krásy mikroregionu Hlučínska.
 
Cyklotrasa č. 5 Jantarová stezka
Celková délka je 332,50 km. Cyklotrasa vede z hraničního přechodu Hať / Tworkow přes Ostravu, Přerov, Olomouc, Prostějov, Blansko a končí v Hevlíně. Úsek vedoucí územím mikroregionu Hlučínsko vede z hraničního přechodu v Hati přes Darkovice a Darkovičky do Hlučína a pokračuje dále podél řeky Opavy do Ostravy. Délka úseku mezi Hatí a Ostravou je 18 km.

Cyklotrasa č. 55 Slezská magistrála
Celková délka je 140 km (+ 13 km úsek z Kravař, přes Dolní Benešov, Kozmice, po Jantarovou stezku). Cyklotrasa vede z Jeseníku, přes město Albrechtice, Krnov, Úvalno a Opavu do Kravař. Úsek mezi Kravařema po Hlučín v délce cca 13 km je v současné době nevyznačený (Zábřežské louky, území těžby štěrků). V současné době v tomto úseku značená trasa prochází přes Mokré Lazce, Háj ve Slezsku, Jilešovice, kde se stačí k Jezeru v Hlučíně a navazuje na Jantarovou stezku č. 55.

Cyklotrasa č. 552 Opava– Ratibórz
Celková délka trasy na českém území je 14 km. Cyklotrasa vede z Opavy přes Chlebičov, Svobodu, Kobeřice na hraniční přechod Strahovice/Krzanowice. Cyklotrasa představuje nejkratší spojnici pro cyklisty mezi partnerskými městy Opavou a Ratibórzi. Je vedena mimo komunikace pro motorová vozidla.

Cyklotrasa č. 554 Prajzská cesta
Celková délka trasy od hraničního přechodu Pilscz / Oldřišov po katastr Koblova je 37 km. Cyklotrasa vede z hraničního přechodu Pilscz / Oldřišov přes Služovice, Vrbku, Štěpánkovice, Albertovec, Bolatice, Bohuslavice, Vřesinu, Hať, Šilheřovice na hranici katastru s Koblovem, kde dále pokračuje územím města Ostravy jako cyklotrasa označená písmenem "G".

Provozovatel

Informační centrum Hlučín

Zámecká 4
748 01 Hlučín
Tel.:
+420 595 041 617
Email:
infohlucin@centru...
WWW:
www.info.hlucin.com
GPS:
49,896579 18,185395
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 
Muzeum Hlučínska

Muzeum Hlučínska

Hlučín, Moravskoslezský kraj
Zámek v Hlučíně

Zámek v Hlučíně

Hlučín, Moravskoslezský kraj
Kostel sv. Jana Křtitele v Hlučíně

Kostel sv. Jana Křtitele v Hlučíně

Hlučín, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Mutant Fast Food & Catering

Mutant Fast Food & Catering

Hlučín, Moravskoslezský kraj
Rock and Roll Garage Ostrava

Rock and Roll Garage Ostrava

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Camp Landek Park v Ostravě

Camp Landek Park v Ostravě

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Restaurace U Jarošů

Restaurace U Jarošů

Ostrava, Moravskoslezský kraj