Úvod > Co chcete dělat? > Rekreační středisko Sklář Ostružno – rybolov a koupání u rybníka Jíkavec
Rekreační středisko Sklář Ostružno - rybolov a koupání u rybníka Jíkavec
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Letní sporty

Rekreační středisko Sklář Ostružno – rybolov a koupání u rybníka Jíkavec

Mnoho krásných zážitků vás čeká při lovu ryb na rybníku Jíkavec, který má rozlohu 2,8 ha a leží v těsném sousedství rekreačního areálu Sklář Ostružno u Prachovských skal. Voda je bohatě zarybněna: vyskytuje se zde kapr, amur, lín, candát, štika, sumec.

Rybaření na rybníku Jíkavec

Hladina nádrže není zarostlá vodní vegetací, kromě ostrůvkovitých porostů rákosu a orobince při březích. Své štěstí může vyzkoušet každý zájemce o rybolov, neboť k zakoupení pověření k lovu (povolenky) není nutné vlastnit rybářský lístek! Toto pověření k lovu ryb (denní, týdenní, čtrnáctidenní, měsíční, roční) si můžete koupit přímo v areálu rekreačního střediska Sklář Ostružno u správce – pan Miroslav Vaško – telefon: 778 469 931, nebo na prodejně B & K TOUR, s.r.o., Komenského 249, 500 03 Hradec Králové, tel. 495 000 198. Své úlovky si můžete sami upravit na zapůjčeném grilu a k dalšímu občerstvení využít bufet nebo kempovou restauraci.

V ceně povolenky (kromě Chyť a pusť) je jedna ulovená ušlechtilá ryba za den do 5 kg (za každý další kilogram příplatek 50 Kč), stanování, elektrická energie, voda, odvoz odpadků, parkování jednoho vozidla (v případě ubytování v chatkách platí standardní ubytovací podmínky včetně ceníku ubytování). Povolenku lze získat i odpracováním brigádnických hodin (5 hodin = jedna jednodenní povolenka).
 

Nabídka areálu Ostružno

Areál Ostružno dále nabízí: 2 bazény 8×4×1.2 m, s filtrací, přírodní vodní nádrž 60x100 m, 3 antuková hřiště, hřiště na plážový volejbal a travnaté hřiště na kopanou,  3 stoly na stolní tenis, ohniště, klubovny a školicí místnosti, bistro, disko přístřešek, trampolínu 12x10 m. V areálu Ostružno je možnost ubytování ve 2 typech chatek s možností stravování (polopenze nebo plná penze – snídaně, oběd i večeře jednotné menu). Využití areálu je vhodné nejen pro různé zájmové a sportovně založené skupiny, ale i pro rodinnou rekreaci s možností výletů do Prachovských skal.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021