!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Rumcajsova jeskyně pod hradem Brada
Příroda

Rumcajsova jeskyně pod hradem Brada

Rumcajsovu jeskyni najdete pod zříceninou hradu Brada, nedaleko Jičína. Je pěkně upravená, s ustlanou postelí, na malék stolku nechybí kytička pro Manku a dokonce zabalená svačina pro Cipíska.
Rumcajsova jeskyně není jen v říši, ale opravdu existuje a dodnes je upravená tak, jako kdyby tu někdo žil. Ustlaná postel, na stolku džbán s vodou, kytička pro Manku a dokonce zabalená svačina pro Cipíska. Nevěříte? Zajděte se podívat. Zaparkujte auto v Prachově, projděte si Prachovské skály a pak se pusťte přes Přivýšinu do obce Brada, jeskyni nemůžete minout. Cesta je dlouhá necelé dva kilometry. Jeskyně je také jedním ze zastavení na Rumcajsově stezce z Mladějova do Jičína.

Nebo je možné zajet z Jičína přes Kbelnici, kolem hotelu Filip přes Rybníček až pod zříceninu hradu Brada a odtud je to po modré značce pár metrů. Od Jinolických rybníků vede na rozcestí Pod Přivýšinou žlutá značka, pak je třeba pokračovat po modré, směrem na hrad Brada.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Jinolice

Autokemp Jinolice

Jinolice, Český ráj
Hotel Pod šikmou věží

Hotel Pod šikmou věží

Jičín, Český ráj
Hotel Prostřední Mlýn

Hotel Prostřední Mlýn

Dílce, Český ráj