Úvod > Co chcete dělat? > Sklep Na Bařině Čejkovice – Sigillum Qualitatis
Gurmánská turistika

Sklep Na Bařině Čejkovice – Sigillum Qualitatis

Špičková moravská zemská vína. Vinařství hospodaří na ploše 1,2 hektaru a každoročně produkuje na 15 různých odrůdových vín, mezi nimiž nechybí jak slámová, tak ledová vína. Vyrábíme omezené šarže vín, což jim dodává punc jedinečnosti a kvality.
Chcete zahnat nudu? Přijeďte si k nám:
  • prohlédnout tradiční kvelbený sklep z roku 1972
  • prohlédnout výrobní technologii
  • pobavit se s přáteli v degustační místnosti s kapacitou až 20 osob
  • ochutnat špičková moravská vína (řízené degustace)
  • prohlédnout si naše vinice

Jste gurmáni? Připravíme pro vás občerstvení dle vašeho přání.

 
Naše vinařství bylo obnoveno v roce 2008 a navazuje na mnohaleté zkušenosti našich předků ve výrobě vína. Sídlíme v Čejkovicích, v jedné z nejteplejších a zároveň ve třetí největší vinařské obci v České republice, v ulici Na Bařině. Jsme členy sdružení čejkovských vinařů Čtvrtečníci, kteří vzájemně hodnotí svá vína, propagují je jako celek a pořádají akce jako Den otevřených sklepů, Vinné trhy, Svatomartinská degustace a Reprezentační ples vinařů.
 
Obhospodařujeme přibližně 1,6 ha vinic různého stáří. Vinice jsou položeny převážně na jižních svazích v nejlepších tratích Čejkovic, jako jsou Novosády a Odměry. Díky klimatickým podmínkám a špičkové poloze vinic můžeme dosáhnout vysoké kvality hroznů u bílých i modrých odrůd. Provádíme probírku hroznů, keř je veden na dva kmínky, z nichž každý stříháme na 1 tažeň s maximálním počtem 8 oček. Tím dosahujeme rovnoměrného rozložení hroznů na keři, což nám umožňuje řídit kvalitu produkce.
 
Veškerá produkce vína je určena k lahvování. Vína jsou určena do vinoték, specializovaných prodejen, gastronomie a privátních archívů. Vyrábíme malé šarže s omezeným množstvím lahví. Vysoká kvalita hroznů a současně i způsob zpracování tvoří originální vína, což je rozpoznatelné z jejich vůně, barvy a chuti. Vína z našeho vinařství jsou ovocitá s tóny koření a širokou škálou chutí.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zámek Čejkovice

Hotel Zámek Čejkovice

Čejkovice, Jižní Morava
Vinařství Škrobák v Čejkovicích

Vinařství Škrobák v Čejkovicích

Čejkovice, Jižní Morava