Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Třeboni
Zážitky

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Třeboni

Jen málo českých měst se může pochlubit tak starou a bohatou divadelní tradicí jako město Třeboň.
Historie divadelnictví v Třeboni začala již v polovině 16. století hrami na biblické náměty ve zdejším klášteře. Za posledních Rožmberků se provozovalo divadlo na zámku. V 18. století ve městě hráli kočovné společnosti i ochotníci z řad právovárečných měšťanů a zámeckých úředníků. 

Útroby moderního foyer skrývají vchod do nádherného historického interiéru empírového divadla s překrásnou malovanou oponou, která je nejstarší funkční v zemi. Samotná budova tu stojí již od roku 1833 a patří k nejstarším měšťanským divadlům vůbec. Jméno nese po slavném českém dramatiku a herci J. K. Tylovi, který zde hostoval v letech 1852 a 1856. Na třeboňských prknech vystoupily i takové osobnosti českého a světového umění jako Otylie Sklenářová-Malá, Jindřich Mošna, Otakar Ševčík, František Ondříček, Jan Kubelík, Antonín Dvořák a Ema Destinnová.

Prohlídky divadla se konají v pondělí od 13:30 (Termín doporučujeme ověřit v kalendáři akcí na webu informačního centra). Vstupenky zakoupíte v Informačním centru na Masarykově náměstí. Pokud se nejedná o větší skupinu, rezervace není nutná.

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmany 21 v Třeboni

Apartmany 21 v Třeboni

Třeboň, Jihočeský kraj
Hotel Myslivna v Třeboni

Hotel Myslivna v Třeboni

Třeboň, Jihočeský kraj
Restaurace Zdejší Kuchyně

Restaurace Zdejší Kuchyně

Třeboň, Jihočeský kraj