!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Třeboňská šlapka 2020
Sportovní akce

Třeboňská šlapka 2020

Kdy 3. říjen 2020
V sobotu 3. října se v Třeboni oficiálně otevírá cyklistická sezóna akcí s názvem Třeboňská šlapka. Již tradičně šlapka zavelí do sedel a milovníci bicyklů vyrazí na okruh.
Historie Třeboňské šlapky je zatím krátká – její první ročník se konal v roce 2011 a to u příležitosti oslav Rožmberského roku.

Jihočeskou cykloturistickou sezónu zahajují společně města Třeboň, Jindřichův Hradec a Veselí nad Lužnicí.

Trasa letošní cyklovyjížďky s podtitulem Za knížaty ze Schwarzenbergu měří 69 km, ale k dispozici budou i dvě kratší varianty. Akce letos proběhne bez hromadné registrace účastníků a závěrečného setkání.

Od 9 do 12 hodin před Turistickým informačním centrem na Masarykově náměstí č. 1 v Třeboni obdrží zdarma všichni cyklisté mapku s popisem tří různě dlouhých tras (A – 32 km, B – 52 km, C – 69 km). Všechny trasy vedou Mláckým lesem, po Jubilejní cestě. Nejkratší trasa se vrací od Čertovy šlápoty kolem rybníka Rožmberk a Starou Hlínu, prostřední trasa je prodloužena o Nadějskou rybniční soustavu a nejdelší trasa vede až k Veselským pískovnám. Úseky, kde nevede značená cyklotrasa nebo turistická značka, budou vyznačeny oranžovými šipkami se zkratkou TŠ.

Akce nebude zakončena na pergole u sv. Víta, ale od 13 do 17 hodin mohou cyklisté získat účastnický list v infocentru na náměstí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 9. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmany 21 v Třeboni

Apartmany 21 v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy
Penzion u Františka Třeboň

Penzion u Františka Třeboň

Třeboň, Jižní Čechy
Hotel Galerie v Třeboni

Hotel Galerie v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy