Úvod > Co chcete dělat? > Bedřichovice nad Temží - malý Londýn u Šlapanic

Bedřichovice nad Temží - malý Londýn u Šlapanic

Životní styl
Bedřichovice u Šlapanic nejsou obyčejnou moravskou vesnicí. V centru najdete připomínky Londýna, které má na svědomí brněnská výtvarnice Kateřina Šedá.
Na náměstíčku uprostřed obce stojí z dálky viditelná červená telefonní budka. Opodál se rozprostírá dětské hřiště. Jeho povrch připomíná složitou strukturu londýnského metra a jeho hlavní atrakcí je typický červený dvoupatrový autobus. 

Bedřichovice nad Temží
jsou vyvrcholením pětiletého projektu Kateřiny Šedé, který realizovala v této jihomoravské obci v letech 2011–2015. V roce 2011 vzala autorka tuto obec do Londýna. Před galerií Tate Modern osmdesát obyvatel Bedřichovic mělo za úkol chovat se jako doma: zametali, umývali auto, okopávali zahrádku, sportovali... Londýnem ale celá akce neskončila, právě naopak. Během bedřichovické „pětiletky“ zde byl 3. září ustanoven nový svátek, každoročně se obyvatelé společně fotografují a obdivují nově rekonstruovaný kulturní dům a náves s "londýnskými prvky".

Londýn se skutečně ocitá uprostřed Bedřichovic: střed obce je obohacen o tamní typické prvky, a nadto se celý významně proměnil.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Hnízdo

Restaurace Hnízdo

Brno-Slatina, Jižní Morava
Hotel Belcredi Brno

Hotel Belcredi Brno

Brno, Jižní Morava
Hotel Velká Klajdovka

Hotel Velká Klajdovka

Brno, Jižní Morava
Panský pivovar Sokolnice

Panský pivovar Sokolnice

Sokolnice, Jižní Morava