!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Turistická trasa Brněnská podkova
Letní sporty

Turistická trasa Brněnská podkova

Trasa "Brněnská podkova" spojuje konečné stanice MHD a vede převážně lesnatým terénem na severu od města.
Trasa vede z brněnské čtvrti Bosonohy po žluté značce ke Kohoutovicé babě, oborou Holedná, jundrovskými lesy do Bystrce a kolem Prýglu do Rozdrojovic, Jinačovic, České, Lelekovic a do přírodní rezervace Babí doly.
 
Útěchova, kde se změní v zelenou, pak trasa pokračuje nádhernými lesy až do Bílovce nad Svitavou, projde okolo myslivny lišky Bystroušky a zamíří k rozcestí Kopaniny. Tady opět dostane žlutou podobu a lesem projde až ke koupališti Říčky. Údolím Říčky pak spolu s dalšími čtyřmi trasami vede k rozcestí Muchova bouda a pak pokračuje kolem soustavy menších vodních nádrží do Mariánského údolí. Odtud pokračuje vinicí nad obec Podolí a k rozcestí Vinohrádky, odkud směřuje pod Žuráň a do Šlapanic, kde končí.
 
Všichni turisté, kteří se po trase dlouhé 14,5 km vydají, objeví klidné prostředí a krásu přírody v severní části Brna. Od roku 1974 se na trase koná každoročně stejnojmenný pochod pořádaný Klubem českých turistů z Brna-Řečkovic.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 4. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Hnízdo

Restaurace Hnízdo

Brno-Slatina, Jižní Morava
Hotel Belcredi Brno

Hotel Belcredi Brno

Brno, Jižní Morava
Panský pivovar Sokolnice

Panský pivovar Sokolnice

Sokolnice, Jižní Morava
Hotel Velká Klajdovka

Hotel Velká Klajdovka

Brno, Jižní Morava