Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zooškola pro děti v pražské Zoo

Zooškola pro děti v pražské Zoo

Kdy 2. únor 2018 8:30 - 29. březen 2018 16:00 Akce pro děti
Během školního roku mají mladí zájemci o zoologii možnost zúčastnit se jednodenní zooškoly v naší zoologické zahradě. Připravena jsou čtyři témata. Zúčastnit se mladí studenti mohou jednoho, či všech čtyř témat.

Témata zooškoly:

Plazi – Zasvětíme vás do tajů herpetologie. Seznamte se s plazy v naší zoo.
Ptáci – Staňte se společně s námi ornitology. Téma se věnuje jak ptákům z našich krajin, tak i těm exotickým.
Krmení je věda – Dozvíte se, čím vším se mohou zvířata v zoo krmit a jak nesnadné je vyhovět některým druhům s mlsným jazýčkem.
Džungle jako živá – Zjistíte, jak náročné je vytvořit podmínky pro zvířata z různých oblastí světa a také o čem všem je práce chovatele.

Věk studentů zooškoly:
Témata zooškoly jsou obsahem přizpůsobena dětem ve věku 8 až 11 let a 12 až 15 let. Věk 8 let je minimální, přijetí je navíc podmíněno ukončenou druhou třídou základní školy a schopností komunikovat v českém jazyce slovem i písmem.

Program zooškoly zahrnuje návštěvu provozního zázemí zoo, kontakt se zvířaty, senem a prašným prostředím, proto není akce vhodná pro alergiky.

Poplatek za zooškolu je 700,- za 1 turnus/téma. Cena zahrnuje vstup do zoo, oběd, program v zoo od 8.30 do 16.00. Účastnický poplatek bude vybírán v hotovosti při zahájení zooškoly.

Všichni dřívější účastníci zooškoly ji absolvovali s vyznamenáním, není proto třeba, aby kurz opakovali, a do letošní letní zooškoly nebudou přijati.

Termíny zooškoly: 2.2., 15.2., 16.2., 8.3., 9.3., 29.3.2018.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 12. 2017

Ubytování a restaurace v okolí