Úvod > Kalendář akcí > Zlatá Lyže 2020 a Světový pohár v běhu na lyžích ve Vysočina Areně

Zlatá Lyže 2020 a Světový pohár v běhu na lyžích ve Vysočina Areně

Kdy 18. leden 2020 - 19. leden 2020 Společenské akce
Zlatá lyže se ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě uskuteční od soboty do neděle 18. až 19. ledna 2020. Letos se pojede už 82. ročník.
Hlavním vrcholem zimní sezony ve Vysočina Aréně hned po novoročních svátcích je od 18. do 19. ledna závod o Zlatou lyži, který je součástí Světového poháru v běhu na lyžích. Startovní pole v kategoriích mužů, žen a také v juniorských U20 a U18 budou tvořit běžci ze dvanácti zemí.

Nejlepší čeští běžci na lyžích se rozhodli odstoupit z prestižní Tour de Ski, aby neriskovali zhoršený zdravotní stav a případnou absenci v závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě, který pro ně bude jedním z vrcholů sezony.

Návštěvníky Nového Města na Moravě o víkendu nečeká pouze sportovní, ale také bohatý doprovodný program. Po sobotních závodech si fanoušci přímo ve Vysočina Aréně budou moci nechat podepsat své oblíbence z české reprezentace. Pro diváky připravujeme u tratí dva sektory s velkoplošnými obrazovkami, živým komentářem a DJ produkcí, aby si závody co nejvíce užili a měli maximální přehled o jejich vývoji.
 

Program Světového poháru a Zlaté lyže

Sobota 18. 1. 2020
09:45 ženy 10 km klasicky
11:15 muži 15 km klasicky

Neděle 19. 1. 2020
11:10 ženy 10 km, stíhací závod volně
13:00 muži 15 km, stíhací závod volně
 

Trať Světového poháru

Závod Světového poháru v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě se poběží na zcela nové a atraktivní trati. Organizátoři totiž spojí nové stopy Vysočina Arény s těmi starými, na kterých jsou populární úseky zvané „Houpačky" a „Esíčka".
 

Komu můžete fandit

Sportovní fanoušky čeká v polovině ledna atraktivní podívaná. Odhadem na dvě stě závodníků z dvaceti zemí světa bude bojovat o stupně vítězů ve dvou individuálních závodech.

Trenéři Vasil Husák a Dušan Kožíšek mají v týmu vedle Michala Nováka také Adama Fellnera, Petra Knopa, Luďka Šellera, Jana Pechouška a Tomáše Kalivodu. Ženské reprezentantky Kateřinu Razýmovou, Sandru Schützovou, Petru Hynčicovou, Kateřinu Janatovou a Terezu Beranovou má na starosti Jan Franc. Nebude chybět ani Petra Nováková, která se připravuje individuálně. Premiéru v SP by v Novém Městě měla absolvovat i devatenáctiletá Barbora Havlíčková, kterou nyní trénuje její otec.

Ze zahraničí přijedou hvězdy běžkařského sportu, jako je Therese Johaugová, Stina Nilssonová, Maurice Manificat, Johannes Hösflot Klaebo, Alexandr Bolšunov, Martin Johnsrud Sundby.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 1. 2020
5.3.
8.3.
Světový pohár v biatlonu 2020 Nové Město na Moravě

Světový pohár v biatlonu 2020 Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě, Vysočina
24.4.
25.4.
Horská výzva: Vysočina (Nové Město na Moravě)

Horská výzva: Vysočina (Nové Město na Moravě)

Nové Město na Moravě, Vysočina
1.2.
Tukiho jízda

Tukiho jízda

Nové Město na Moravě, Vysočina
26.5.
Škampovo kvarteto

Škampovo kvarteto

Žďár nad Sázavou, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Nové Město na Moravě, Vysočina
Hotel Artis Nové Město na Moravě

Hotel Artis Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě, Vysočina