Úvod > Aktuality > Svátek lyžování v Novém Městě se blíží! Světový pohár v běhu na lyžích 2020 představí běžkařskou elitu
Svátek lyžování v Novém Městě se blíží! Světový pohár v běhu na lyžích 2020 představí běžkařskou eli
"> "> "> "> ">
Zimní sporty

Svátek lyžování v Novém Městě se blíží! Světový pohár v běhu na lyžích 2020 představí běžkařskou elitu

  • Vydáno13. ledna 2020
Ti nejlepší běžci a běžkyně na lyžích se už o tomto víkendu 18. a 19. ledna 2020 představí v Novém Městě na Moravě, kam se po čtyřech letech opět vrací Světový pohár. Součástí závodů je také oblíbená domácí soutěž Zlatá lyže. Diváci se mohou těšit na atraktivní distanční závody volnou technikou, ale také na bohatý doprovodný program. Po oba dny mají navíc vstup zdarma!
Světový pohár běh na lyžích Nové Město na MoravěTradiční novoměstský závod Zlatá lyže se v letošní sezoně znovu odehraje jako součást FIS Světového poháru, tedy za účasti absolutní špičky běžeckého lyžování, a to 18. – 19. ledna 2020. Do Vysočina Arény se nejprestižnější seriál vrací po čtyřech letech a chybět nebude takřka nikdo z nejlepší patnáctky průběžného pořadí SP v čele s norskými lídry sezóny Martinem Johnsrudem Sundbym a Therese Johaugovou. Nebudou však chybět ani další hvězdy běžkařského sportu, jako je Stina Nilssonová, Maurice Manificat, Johannes Hösflot Klaebo anebo Alexandr Bolšunov.

Fanoušci se ale můžou těšit také na hojné zastoupení domácích reprezentantů, v české nominaci nechybí aktuální jedničky Michal Novák a Petra Nováková, Adam Fellner, Petr Knop, Luděk Šeller, Tomáš Kalivoda, Kateřina Razýmová, Sandra Schützová, Petra Hynčicová, Kateřina Janatová, Tereza Beranová nebo Barbora Havlíčková.
 

Závody Světového poháru se letos uskuteční s drobnými změnami

světový pohár běh na lyžích nmnmKvůli nedostatku technického sněhu se závod Světového poháru v běhu na lyžích, který je na programu 18. a 19. ledna v Novém Městě na Moravě, uskuteční na kratším okruhu. Sobotní závody mužů a žen budou s intervalovými starty volnou technikou a nedělní stíhací závody se pojedou klasickým stylem, což je změna oproti původnímu rozpisu.

Pořadatelé připravují trať dlouhou zhruba 3,6 kilometru. Krátkou propojkou získají kratší druhý okruh v délce 1,4 kilometru. Využitím obou okruhů se dosáhne požadované délky deseti kilometrů pro závody žen a patnácti kilometrů pro soutěže mužů. V sobotu 18. ledna od 9:45 bude na programu závod žen na 10 km a od 11:15 mužů na 15 km. V neděli 19. ledna startuje na stejných délkách tratí stíhací závod žen v 11:10 a mužů ve 13:00 hodin. Diváci mají vstup na závody zdarma.

světový pohár běh na lyžích nmnmVedle samotných závodů kompletní světové špičky čeká na návštěvníky Vysočina Arény také bohaté občerstvení a atraktivní doprovodný program. Samotná Vysočina Arena bude pro fanoušky otevřena v sobotu 18. ledna od 7:45 do 14:00, v neděli 19. ledna od 9:00 do 15:00. Pro diváky budou připraveny dva sektory u tratí s velkoplošnými obrazovkami, živým komentářem a DJ produkcí, aby si závody co nejvíce užili a měli maximální přehled o jejich vývoji. Hned vedle stadionu vyroste trať se zábavnými překážkami, kde si děti mohou vyzkoušet běžkování i další zimní sporty. V obou závodních dnech bude trať k dispozici od 9:00 do 14:00, přímo v areálu si zájemci mohou zapůjčit vybavení.
Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Mimo závody je trať přístupná všem běžkařům zdarma.