Úvod > Aktuality > V Novém Městě na Moravě připravují tratě na první lednové závody
V Novém Městě na Moravě připravují tratě na první lednové závody
"> "> "> ">
Zimní sporty

V Novém Městě na Moravě připravují tratě na první lednové závody

  • Vydáno3. ledna 2019
Navzdory současnému teplejšímu počasí jsou tratě před před Evropským Pohárem OPA v běhu na lyžích, který se uskuteční od pátku 4. do neděle 6. ledna ve Vysočina Aréně, dobře připraveny. O start v tomto druhém nejvýznamnějším seriálu po Světovém poháru je velký zájem nejen mezi českými závodníky, ale také zahraničními běžci. Ve třetím pokračování šestidílného Poháru OPA si v Novém Městě na Moravě změří síly lyžaři z patnácti zemí.
Zlatá lyžeI když současné počasí není zcela ideální a mírně prší, tratě ve Vysočina Areně jsou zásluhou podkladu z technického sněhu v dobrém stavu. Jak je už v Novém Městě letitou tradicí, budou závody Zlatá lyže 2019 i Evropský pohár OPA uspořádány na úrovni, která odpovídá Světovému poháru.

V kategoriích mužů, žen a juniorů do dvaceti a osmnácti let se sejde na startu přes tři stovky závodníků. K dispozici jsou okruhy, které byly připraveny na nedávný Světový pohár v biatlonu. Páteční sprint se pojede na okruzích v délkách 1,4 a 1,5 kilometru, sobotní a nedělní závody na tratích 2,5, 3 a 3,3 kilometru. Delší okruh se už vzhledem k současným podmínkám nepodaří připravit. Takže v nedělním hlavním závodě o Zlatou lyži na 20 kilometrů klasicky čeká na muže šest okruhů.
 
Zlatý lyžePozvánkou pro příznivce běhu na lyžích mohou být poslední výsledky českých běžců. V minulém závodě Poháru OPA v italské Isolacii zvítězila před vánočními svátky v závodě na 10 km s hromadným startem v kategorii juniorek Barbora Havlíčková. Mezi ženami skončila desátá Kateřina Janatová a o dvě místa za ní doběhla do cíle Sandra Schützová. V závodě mužů obsadil Jonáš Bešťák 23. místo.

Od 3. do 6. ledna 2019 je Vysočina Arena pro běžkování veřejnosti uzavřena.
Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Mimo závody je trať přístupná všem běžkařům zdarma.

Harusův kopec – Ski Snowpark Nové Město na Moravě

Harusův kopec – Ski Snowpark Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě je významným lyžařským střediskem Vysočiny pro běžky i sjezdové lyžování. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Harusův kopec skýtá příležitosti pro sjezdové lyžování.

Historie lyžování v Novém Městě na Moravě

Historie lyžování v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě, to není jen běžecké lyžování a tradiční zimní závody. Centrum města bylo prohlášeno za městskou památkovou zónu a nabízí několik zajímavých památek a domů k nahlédnutí.