Úvod > Co chcete dělat? > Vysočina na běžkách: srdcem Žďárských vrchů
Zimní sporty

Vysočina na běžkách: srdcem Žďárských vrchů

Tato okruhová trasa vás zavede přímo do srdce Žďárských vrchů. Na necelých 30 kilometrech projedete nejkrásnějšími vesnicemi na Vysočině (Fryšava, Tři Studně), zdoláte Brožovu skalku či Devět skal a jako bonus navštívíte proslulý biatlonový areál u hotelu Skihotel.
Jedná se o většinou upravené běžkařské cesty po zpevněných cestičkách, technicky náročnější je například úsek mezi Žákovou horou a Devíti skalami.

Okruh vede po následující trase: Skihotel (těsně u Vysočina Arény) – Bílá skála – Vlachovice – Tři Studně – Brožova skalka – Žákova hora (rozcestí) – Devět skal (rozcestí) – Fryšavské hájenky – Fryšava – Medlov – Skihotel.

Ze Skihotelu se vydáte prudkým stoupáním na Bílou skálu a přes Vlachovice a rybník Sykovec dojedete do krásné vesnice Tři Studně. Poté budete následovat modrou turistickou značku pěknými přírodními traily kolem Brožovy skalky až na Fryšavský kopec.

Následně vás čeká krátký úsek po zelené pod Žákovu horu. Následující úsek mezi Žákovicí a Devíti skalami je jeden z nejkrásnějších. Z Devíti skal už to bude zpět přes Fryšavské hájenky a Medlov utíkat samo. Okruh zakončíte opět pod tribunami v biatlonovém areálu na Skihotelu.

Provozovatel

Lyžařské Novoměstsko (IC NMNM)

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě
Tel.:
+420 566 598 750
Email:
ic@nmnm.cz
WWW:
lyzovani.nmnm.cz
GPS:
49,579076 16,046827
 
 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina
Autokemp Sykovec na Vysočině

Autokemp Sykovec na Vysočině

Vlachovice, Kraj Vysočina
Vila NMNM v srdci Žďárských vrchů

Vila NMNM v srdci Žďárských vrchů

Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina