!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Vysočina na běžkách: srdcem Žďárských vrchů
Zimní sporty

Vysočina na běžkách: srdcem Žďárských vrchů

Tato okruhová trasa vás zavede přímo do srdce Žďárských vrchů. Na necelých 30 kilometrech projedete nejkrásnějšími vesnicemi na Vysočině (Fryšava, Tři Studně), zdoláte Brožovu skalku či Devět skal a jako bonus navštívíte proslulý biatlonový areál u hotelu Skihotel.
Jedná se o většinou upravené běžkařské cesty po zpevněných cestičkách, technicky náročnější je například úsek mezi Žákovou horou a Devíti skalami.

Okruh vede po následující trase: Skihotel (těsně u Vysočina Arény) - Bílá skála - Vlachovice - Tři Studně - Brožova skalka - Žákova hora (rozcestí) - Devět skal (rozcestí) - Fryšavské hájenky - Fryšava - Medlov - Skihotel.

Ze Skihotelu se vydáte prudkým stoupáním na Bílou skálu a přes Vlachovice a rybník Sykovec dojedete do krásné vesnice Tři Studně. Poté budete následovat modrou turistickou značku pěknými přírodními traily kolem Brožovy skalky až na Fryšavský kopec.

Následně vás čeká krátký úsek po zelené pod Žákovu horu. Následující úsek mezi Žákovicí a Devíti skalami je jeden z nejkrásnějších. Z Devíti skal už to bude zpět přes Fryšavské hájenky a Medlov utíkat samo. Okruh zakončíte opět pod tribunami v biatlonovém areálu na Skihotelu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Nové Město na Moravě, Vysočina
Hotel Artis Nové Město na Moravě

Hotel Artis Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě, Vysočina