Úvod > Aktuality > Ve Vysočině Aréně se zápolí o Zlatou lyži
Ve Vysočině Aréně se zápolí o Zlatou lyži
"> "> Svetový pohár v Novém Meste na Morave "> Zlatá lyže v Novém Meste na Morave "> Príprava na Zlatou lyži

Ve Vysočině Aréně se zápolí o Zlatou lyži

Vydáno 5. ledna 2019 Zimní sporty
Od pátku do neděle 4. - 6. ledna 2019 je Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě opět dějištěm Evropského poháru v běhu na lyžích v kategoriích dospělých a juniorů. Součástí šampionátu bude i již 81. ročník mistrovství ČR Zlatá lyže! V sobotu jsou na programu závody volnou technikou a v neděli přijde ke slovu klasická část. Ve startovním poli se představí běžci z patnácti zemí.
Světový pohár v klasickém lyžování na Vysočině - Zlatá lyžeV letošním roce 2019 se uskuteční 81. ročník jednoho z nejslavnějších závodů v České republice – Zlaté lyže, která se jede jako součást OPA Cupu, evropského poháru v běhu na lyžích.

Velkoryse navržený zimní areál Vysočina Arena u Nového Města na Moravě býval vždy baštou klasického lyžování, ale v posledních letech jej ovládli i biatlonisté. Ve Vysočina Areně se objeví o tomto víkendu velká část českých reprezentantů, kteří si mohou porovnat svou výkonnost se zbytek domácích závodníků.

Zlatá lyžeSobotní a nedělní závody se pojedou na tratích 2,5, 3 a 3,3 kilometru. Delší okruh se už vzhledem k současným podmínkám nepodaří připravit. Takže v nedělním hlavním závodě o Zlatou lyži na 20 kilometrů klasicky čeká na muže šest okruhů.

Na startu v Novém Městě bude i nejlepší současný český běžec Michal Novák. Mezi ženami se představí například Tereza Beranová s Petrou Hynčicovou. Nedělní klasická část vyvrcholí 6. ledna závodem o Zlatou lyži mužů na 20 kilometrů s hromadným startem.


Zaběhejte si ve stopách Zlaté lyže!

BěžkyPořadatelé z SK Nové Město na Moravě ve spolupráci s týmem seriálu Stopa pro život se při této příležitosti rozhodli znovu oživit tradici lyžařských maratonských závodů pro veřejnost, které na Zlatou lyži tradičně v minulosti navazovaly. Letos se lyžařský maraton Ve stopě Zlaté lyže na 50 a 24 km pojede v sobotu 19. ledna 2019.

 Start a cíl je tradičně situován do dokonalého zázemí Vysočina Areny. Vedle hlavních tratí pro vás bude rovněž připravena i trasa na 14 km pro účastníky, kteří si netroufají na klasický dlouhý lauf. Zároveň také  tradiční závody pro děti a doprovodný program včetně tradiční lyžařské školy a možnosti vyzkoušení biatlonové střelby. Vysočina Arena navíc nabídne prohlídku zázemí v doprovodu průvodce.
Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.

Další aktuality