Úvod > Kalendář akcí > Zimní pozorování jelenů na Kvildě
Zimní pozorování jelenů na Kvildě
"> "> "> "> "> ">
1.1.
31.3.
+ Přidat foto

Zimní pozorování jelenů na Kvildě

Kdy 1. leden 2020 8:30 - 31. březen 2020 16:00 Sportovní akce
Pozorování jelenů je od 1. ledna 2020 možné pouze v pozorovacím výběhu nedaleko Kvildy. Výběhem jelenů nedaleko Kvildy prochází naučný okruh a jsou zde vyvýšené pozorovací přístřešky. Od února 2020 zde bude otevřena další 7metrová vyhlídková věž.
Správa NP Šumava zrušila pozorování jelenů v přezimujících obůrkách na Berankách u Srní, v Zahrádkách u Borové Lady i U Herciána na Jeleních vrších. Místo toho mohou zájemci pozorovat jeleny nedaleko Kvildy v jelením výběhu. Divocí jeleni, kteří se na zimu stahují do přezimovacích obor, budou mít alespoň všude stejný klid.

Zde jsou zvířata na lidi přivyklá a jejich pozorování není závislé na počasí. Zájemci se nemusí na pozorování zvěře nikde registrovat a mohou přijít kdykoliv. Návštavnické středisko je v zimě otevřeno od 8:30 do 16:00 hodin. Navíc návštěvnické a pozorovací centrum Kvilda je vybudováno právě proto, aby se lidé seznamovali s jeleny právě zde. V oboře na Kvildě momentálně žije osm jelenů. Ve vedlejším výběhu pak nalezli domov dva rysové.

Novinkou bude letos vyhlídková věž, která je vysoká sedm metrů a první návštěvníci na ni vystoupí v únoru. Otevřená pak bude celoročně a turisté ji budou moci využít i v době jelení říje, kdy je pozorovací centrum nepřístupné.
 

Komentované prohlídky rysů a jelenů

Každou sobotu a neděli je připravena komentovaná prohlídka rysů i jelenů zároveň, a to vždy ve 13:00 hodin.

Rysí výběh - vydejte se spolu s průvodcem k rysímu výběhu a poznejte, jak vypadá život této největší kočkovité šelmy v ČR. Prohlídky se konají: 20., 21, 23. a 24. 1. od 10:00 hodin.

Jelení výběh - vydejte se na procházku k jelenímu výběhu a poznejte, jka vypadá rok v životě jelenů. Prohlídky se konají: 20., 21., 23. a 24. 1. ve 13:00 hodin.

Na prohlídku se hlaste v budově Návštěvnického centra, tel. 731 530 341.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 1. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Minipivovar Pekárna Kvilda

Minipivovar Pekárna Kvilda

Kvilda, Jižní Čechy
Pekárna na Kvildě

Pekárna na Kvildě

Kvilda, Jižní Čechy
Ubytování v soukromí U Cupků

Ubytování v soukromí U Cupků

Kvilda, Jižní Čechy
Apartmán U hamru na Kvildě

Apartmán U hamru na Kvildě

Kvilda, Jižní Čechy