!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Jarní prázdniny 2020: deset tipů, kam na výlety v týdnu od 10. do 16. února
Jarní prázdniny 2020: deset tipů, kam na výlety v týdnu od 10. do 16. února
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Jarní prázdniny 2020: deset tipů, kam na výlety v týdnu od 10. do 16. února

Vydáno 5. února 2020
Už víte kam vyrazit s rodinou či partou přátel na jarní prázdniny? Příští týden, od 10. do 16. února si volno užijí děti z Benešova, Berouna, Rokycan, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Klatov, Trutnova, Pardubice, Chrudimi, Svitav, Ústí nad Orlicí, Ostravy-města a Prostějova. Portál Kudy z nudy vám přináší spousty nápadů a tipů, kam se vypravit o jarních prázdninách a kde si pár dní volna opravdu užít.

Stezky v oblacích i korunami stromů

Stezka v oblacíchStezku v oblacích najdete v Relax & Sport Resortu Dolní Morava poblíž chaty Slaměnka v nadmořské výšce 1 116 metrů. Věž je 55 metrů vysoká a podobně jako na Lipně až na vrchol pohodlně vyjdete po široké dřevěné cestě. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít 101 metrů dlouhý tobogan s okénky. Otevřeno je tu denně od 10 do 16 hodin. Až do 6. 3. je zde pro milovníky nevšedních dobrodružství připraven každý pátek podvečerní výlet na sněžnicích, samozřejmě s výstupem na stezku.

Stezka korunami stromů vznikla před nedávnem také na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze také dostat tobogánem. V době jarních prázdnin nabízí oblíbená atrakce noční prohlídky. Ty se konají každou středu v únoru v čase od 17:30 a v první polovině března od 18:30 hodin.

Stezka ValaškaZatím nejnovější stezkou, kterou můžete navštívit, je stezka Valaška na Pustevnách. Stojí u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách, hned kousek od běžeckého areálu, přibližně 250 metrů od lanovky směrem k vrcholu Tanečnica. Součástí stavby je rozhledna o výšce 22 metrů, Nejvyšší patro věže je ve výšce 1099 metrů nad mořem a za dobrého počasí z něj je možné dohlédnout, kromě domácích Beskyd, také na Jeseníky či Velkou Fatru. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník. Valaška je otevřená denně od 10 do 16 hodin, vstupné stojí 220 korun.
 

Využijte zajímavou slevu: do aquaparku za korunu

aquapalaceNěkolik kilometrů dlouhé tobogány, virtuální jízdu na nafukovací duši, vrak pirátské lodi, divokou řeku, vlnobití jako u moře a spoustu dalších vodních atrakcí si můžete užívat v aquaparku Aquapalace v Čestlicích u Prahy. Na jarní prázdniny tu nachystali animační programy plné her, zábavy a soutěží o prima ceny, navíc až do 15. března 2020 mají děti do 150 cm vstup za korunu. Ke každé dětské vstupence za kačku je třeba koupit lístek pro dospělého.

Aquapark také láká na virtuální tobogán. Ten přináší návštěvníkům možnost se za jízdy přenést do vesmíru nebo na oblohu. Tobogán Magic Tube poskytuje i díky speciálním vodotěsným brýlím 360° pohled do okolního prostředí. Synchronizace pohybu a obrazu je docíleno díky sledovacímu systému, který byl vyvinut přímo pro tento účel.
 

Dále do hradu, dále!

Šternberský palácVětšina hradů a zámků chystá slavnostní otevření až na Velikonoce, ale někam se můžete vypravit hned – třeba na středočeský Český Šternberk. Ten má otevřeno každou sobotu a neděli od 13:00 hodin a na prohlídku není třeba rezervace.

Další hrad, kde mají o jarních prázdninách otevřeno o víkendech od 10 do 17 hodin, jsou pohádkové Staré Hrady. Už vaše děti viděly dračí královskou komnatu, pohádkové sklepení, pohádkovou půdu a spousty živých zvířátek, havěti a potvůrek v Čarodějné Bestyjole? Pokud ne, těší se tu na vaši návštěvu!

Loučeň zimaPoutavá procházka zámkem Loučeň s vyprávěním o bouřlivé lásce knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis probíhá po celý únor. Zámek Loučeň s “Příběhem lásky” můžete navštívit každý den od 1.2. do 1.3. Ve všední dny od 16:00, o víkendech od 11:00 do 16:00 hod. Doporučujeme rezervaci předem. Cena: 150 Kč, jednotné vstupné - vstupenka obsahuje i vstupné do parku s labyrintáriem.

Termíny sobotních hraných večerních prohlídek se nemění - od 18:00 hod. se na vás těší obyvatelé knížecí domácnosti, ovšem na večerní prohlídku je rezervace předem nutná.
 

Za zvířátky nejen do zoo

kladrubští koněNechce se vám sedět doma? Vydejte se do některé z velkých zoologických zahrad. Mají otevřeno i přes zimu a o jarních prázdninách budete mít čas projít i ta nejodlehlejší zákoutí a prozkoumat všechny novinky včetně nových mláďat.

Národní hřebčinec v Kladrubech nad Labem zve všechny velké i malé návštěvníky od 10. do 16. února na návštěvu za starokladrubskými koňmi. Ve všední dny začínají prohlídky v obou areálech v 10:30 a 13:30 hodin. O víkendu startují v Kladrubech nad Labem prohlídky v 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin a ve Slatiňanech v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin.

Ovce kamerunskáV Zoo Ostrava se každoročně v období jarních prázdnin mimořádně otevírá široké veřejnosti výukové centrum. To je přístupné v pracovní dny od 12 do 14 hod. V prostorách výukového centra se nachází pestrá sbírka nejrůznějších preparátů (dermoplastů, lebek, zubů ad.), které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy. K vidění je zde např. kostra želvy, lebka tygra nebo velrybí obratel. Celou řadu preparátů je možné si nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat, např. hroší zub, parohy největšího jelena světa, stehenní kost slona ad.

V Zoo Praha sice zvláštní program na jarní prázdniny nechystají, avšak můžete zde navštívit hravá mláďata. Tak například mladé kozičky a ovce kamerunské narozené v lednu už vesele skotačí v expozici. Ve výběhu hrochů uvidíte mladého hrocha Tchéquo (Čeko) narozeného 28. října, do Prahy přicestoval z Francie. Velmi roztomilé je mláďě makiho Ganzhornova, poloprimáta narozeného v září loňského roku. Hravá jsou také obě již dospívající slůňata. Přijďte se na ně podívat.


Jarní prázdniny v iQlandii a iQparku

iqlandiaOd 1. 2. do 13. 3. 2020 je v iQlandii a iQparku otevřeno od 9:00 do 19:00. Spolu s rozšířenou otevírací dobou tu nakombinovali program pro školy i pro dovolenkáře na jarních prázdninách. Na programu je soutěžní hra Lovci rekordů (poněřte své výkony v různých oblastech se zástupci zvířecí říše), připraven je rovněž nový program Laborky pro veřejnost – Přežití v přírodě (koná se v iQlandii denně v 10:00 a 14:00 hodin). Předškolní děti si užijí výrobu a zdobení různých zvířecích stop (denně ve 13.00 a 15:00) Science show v iQlandii probíhá denně, v 11:00, 13:00 a 16:00 hodin, těšit se můžete také na soutěžní hru Kriminálka.

iQpark pak nabízí  vyrábění zimních obrázků a výrobků s lektorem (denně v 11:00) a tvoření - Stínohrátky v (denně ve 14:00). Jedná se o hrátky se stíny pro malé i větší děti, součástí je i vyrábění loutek se kterými si mohou děti vyzkoušet úplně nový exponát Stínohra.
Příběh lásky na zámku Loučeň

30.1.
28.2.
Příběh lásky na zámku Loučeň

Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Láska má svoji symboliku, projevovala se různými způsoby dnes a v minulosti, u nás i ve světě. Kdy jindy vyprávět příběh lásky než v únoru? Kde jinde než na zámku Loučeň?

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Na Dolní Moravě se v prosinci 2015 otevřela nová stavba, která návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. "Stezku v oblacích" najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Přírodní lanové centrum v areálu svatého Linharta

Přírodní lanové centrum v areálu svatého Linharta

Pět lezeckých okruhů sahajících téměř až do koruny stromů (do 15 m) najdete v areálu sv. Linharta. Jsou zde instalovány atrakce pro děti již od 3 let, obratnostní překážky, slaňování, skoky do prázdna, akrobatické překážky apod. Součástí je i stezka v korunách stromů s vyhlídkovými budkami.

Aquapalace Hotel Prague

Aquapalace Hotel Prague

Aquapalace Hotel Prague je vyhledávaným cílem pro rodiny s dětmi. Je přímo propojen s největším krytým Vodním světem ve střední Evropě (Aquapark Čestlice) a nabízí mnoho možností zábavy i relaxace pro děti i dospělé. Součástí Vodního světa je jedinečný Saunový svět a wellness centrum.

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Hledáte zážitky na českém venkově? Nevíte, kam zavítat s dětmi, anebo kde prožít romantický víkend v kouzelném prostředí pod bájnou horou Blaník? Zavítejte na Farmu Blaník do Ostrova u Louňovic pod Blaníkem. Objevíte zde unikátní zvířecí park a zábavné atrakce.

Spa - Wellness centrum Aquapalace Praha

Spa - Wellness centrum Aquapalace Praha

Dopřejte svému tělu hojivé doteky přírodních procedur a nechte o sebe pečovat špičkové profesionály v oboru péče o tělo. Ve spa - wellness centru Aquapalace Praha si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy.