Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Železniční den PID v Příbrami
Společenské akce

Železniční den PID v Příbrami

V sobotu 8. 10. 2022 se koná Železniční den PID v Příbrami. Od 10:00 do 18:00 hodin můžete absolvovat jízdy historickými vlaky a autobusy, komentované prohlídky pracoviště výpravčího nebo zhlédnout muzejní expozici o historii trati Zdice – Protivín či muzeum v Tochovicích.
Program je skutečně bohatý. Historické autobusy Škoda 706 RTO, Karosa C 734 a Karosa B 961 vyjíždějí od vlakového nádraží v Příbrami a dovezou vás na zajímavá místa v okolí. Historická vlaková patrová jednotka s lokomotivou řady 749 (Bardotka) vás proveze po trati Praha – Jince – Příbram – Březnice a po historické železniční vlečce do příbramských Kovohutí.
 
Přesné jízdní řády vyjížděk naleznete na facebookových stránkách Městského kulturního centra Příbrami. Nepřehlédnutelným lákadlem je 50% sleva na vstupné do Památníku Antonína Dvořáka, Památníku Vojna, příbramského Hornického muzea, do muzea na Svaté Hoře, na vyhlídkové věže Rudolfka a Řimbaba či do Mlýna v Bohutíně.
 
Výstava kolejových vozidel, šlapací drezína, pro děti skákací hrad se již stala tradicí. Pro návštěvníky bude k dispozici občerstvení.
 

Provozovatel

Městské kulturní centrum Příbram

Špitálská 18
261 01 Příbram
Tel.:
+420 733 691 377
Email:
kulturapribram@pr...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://kultura.p...
GPS:
49,687083 14,008731
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Brdy a okolí
Město:
Příbram
Tipy na výlet:
Příbram a okolí
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Advent a vánoce v Příbrami 2022

Advent v Příbrami je velice populární akce a způsob jak si užít klid vánočních svátků.
Příbram, Středočeský kraj

Příbramské betlémy

Vánoční výstava nabízí ke zhlédnutí dvě desítky historických i současných betlémů z příbramského hornického regionu.
Příbram, Středočeský kraj

Čertovsky pekelný Novák

Čertovsky pekelný Novák se blíží! Tradiční, velmi oblíbená mikulášská akce v Areálu Nový rybník v Příbrami, se letos uskuteční 2. prosince od 15:30 do 18:30. Čertovsky pekelný Novák bude jako vždy plný čertů, andělů a bohatého programu.
Příbram, Středočeský kraj

Farmářské trhy Příbram

Město Příbram zve na farmářské trhy.
Příbram, Středočeský kraj

Wellness centrum Příbram

Odpočívejte a relaxujte v jedné z našich saun, provoněné parní lázni či příjemné a uvolňující perličkové lázni, to vše za doprovodu příjemné relaxační hudby.
Příbram, Středočeský kraj

TRILOBITKArta – věrnostní karta Národního geoparku Barrandien

Na území Národního geoparku se připravuje pro sezónu 2022 věrnostní karta, která bude pokrývat i území Národního geoparku Barrandien a Brdy.
Příbram, Středočeský kraj

Národní geopark Barrandien

Chcete se vydat po dně pravěkých moří? Do vzdálených časů vás přenese Geopark Barrandien, největší geopark v České republice. Geopark není jen zkamenělá minulost. Skrývá v sobě příběhy českých dějin, rozvoje průmyslu a osídlení území. Barrandien je klenotem české geologie a paleontologie.
Příbram, Středočeský kraj

Expozice o CHKO Brdy v Příbrami

Expozice v Ekologickém centru Orlov se snaží nejen ukázat veřejnosti nejkrásnější místa Brd na fotografiích, ale také vysvětlit, jakým způsobem je o cenné lokality této chráněné krajiné oblasti pečováno.
Příbram, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava nabízí příjemné posezení u vína, či dobrého jídla v krásných prostorech z 16. a 17. století. Restaurace Šatlava byla v roce 2003 vybudovaná v místech, kde před mnoha staletími byly hospodářské časti usedlosti, která sloužila i jako hostinec.
Příbram, Středočeský kraj

Exerciční dům, Domeček a apartmány na Svaté Hoře v Příbrami

Poutníci, skupiny i jednotlivci se mohou ubytovat v exercičním domě. Svatá Hora je odtud doslova na dohled. Návštěvníkům nabízí i stravování, to navíc probíhá v jedinečném prostředí refektáře svatohorského kláštera. Ubytovat se lze také ve dvou apartmánech.
Příbram, Středočeský kraj

Hotel Belvedere Příbram

Belvedere je nově zrekonstruovaný tříhvězdičkový hotel, který se nachází přímo v centru města Příbrami. Kapacita hotelu je 43 dvoulůžkových pokojů a 1 apartmá.
Příbram, Středočeský kraj

Cukrárna Upekla

Mirka Semrádová ráda pekla, tak se tomu rozhodla věnovat naplno. Její sestra Petra Eisová se k ní přidala, původně jen na chvíli. Začaly na farmářských trzích a lidem chutnalo, postavily tedy pekárnu u Písku a rozvážely své dobroty do pražských kaváren.
Příbram, Středočeský kraj