Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce >  Z Itálie do Telče – po stopách kavalíra. Dětské kostýmované prohlídky zámku
Historické a vojenské akce

Z Itálie do Telče – po stopách kavalíra. Dětské kostýmované prohlídky zámku

Kostýmované prohlídky, pořádané v červenci a v srpnu vždy v úterý, pátek, sobotu a v neděli v 11, 14 a 16 hodin, jsou přizpůsobeny nejmenším návštěvníkům.

Pokud letos o prázdninách navštívíte s dětmi zámek v Telči, budete mít jedinečnou možnost vydat se na prohlídku, která je přizpůsobená přímo dětem. Po vstupu na tuto prohlídkovou trasu se stanete členem družiny italského hraběte, který se přijel podívat do Telče. Na zámku vás osobně přivítá zámecký pán Zachariáš z Hradce s manželkou Kateřinou, kteří vás provedou po svém zámku.

Trasa nabízí dětem možnost se aktivně zapojit do celé prohlídky, budou se moci stát zámeckými dvořany a vyzkoušet si tak všechno, co musel v 16. století umět mladý šlechtic – kavalír. Poznají, jak náročné bylo naučit se šermovat, jaké tance se v té době tančily, jaké oblečení panstvo nosilo a s čím vším si musel renesanční kavalír umět poradit.

Prohlídky je možné rezervovat v pokladně zámecké galerie na telefonu nebo na e-mailu. Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 30 min. před zahájením prohlídky, poté je rezervace neplatná.

Živý betlém v Telči

Živý betlém tradičně zpestřuje atmosféru v Telči. Vystoupí několik desítek účinkujících v autentických kostýmech za doprovodu živé hudby.
Telč, Kraj Vysočina

Vánoční prázdniny v Telči

Vánoční koncerty v prostorách Konírny zámku. Koncerty začínají vždy v 18:00 hod. Vstupenky je možno zakoupit v IC Telč na radnici.
Telč, Kraj Vysočina

Známé tváře

Výstava Ctirada Drdáckého Známé tváře 2.
Telč, Kraj Vysočina

Adventní večírek v Panském dvoře

Večírek s kapelou SpazierGang a The Shots.
Telč, Kraj Vysočina

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.
Telč, Kraj Vysočina

Muzeum Vysočiny v Telči

Muzeum Vysočiny Jihlava sídlí ve třech budovách Masarykovy univerzity na Masarykově náměstí. Se svými pobočkami v Telči, Třešti a hradem Roštejnem je největším muzeem v kraji. Telčskou pobočku naleznete na Státním zámku v Telči. Expozice dokumentuje vývoj města v průběhu staletí.
Telč, Kraj Vysočina

Kostel sv. Jakuba Většího s vyhlídkovou věží v Telči

Nejstarší spolehlivá zmínka o farním kostele sv. Jakuba pochází z roku 1372. Kostelu dominuje mohutná, 60 metrů vysoká věž, jež nabízí nádherné výhledy na historické centrum města.
Telč, Kraj Vysočina

Geopark Vysočina

Geopark Vysočina se rozkládá převážně na Jihlavsku, nacházejí se tu významné geologické jevy, jako jsou kamenné moře u zříceniny hradu Štamberk a lomy s mrákotínskou žulou. Symbolem nového národního geoparku se stala Míchova skála poblíž vrchu Javořice.
Telč, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Švejk Restaurant v Telči

Švejk restaurant v Telči se nachází v historických prostorách provozních budov telčského zámku. Objekt byl vybudován Zachariášem z Hradce již v roce 1554. Po dlouhou dobu tyto prostory sloužily jako provozní sklady a sklepní místnosti.
Telč, Kraj Vysočina

Hotel U Černého orla v Telči

Hotel U Černého orla leží v historickém centru města a nabízí ubytování ve více než 30 pokojích v historické budově, jejíž historie sahá až do 16. století.
Telč, Kraj Vysočina

Hotel U Hraběnky Telč

Hotel U Hraběnky, v těsné blízkosti centra města Telč, se nachází v budově z 18. století. Nabízí restauraci, 2 letní terasy a malé wellness centrum s vířivkou a saunou. Na historické náměstí je možné dojít příjemnou procházkou kolem rybníka nebo cestami zámeckého parku.
Telč, Kraj Vysočina

Penzion Chornitzerův dům v Telči

Chornitzerův dům z roku 1530 se nachází uprostřed náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Už při vstupu do penzionu z krásného náměstí ucítíte příjemnou atmosféru, která začíná u milé paní recepční a končí za domem u rybníka. Chornitzerův dům spadá do projektu Domy s duší.
Telč, Kraj Vysočina