Úvod > Kalendář akcí > Výstava Svět hlavolamů
Výstava Svět hlavolamů
"> "> "> "> "> "> ">
14.9.
17.11.
+ Přidat foto

Výstava Svět hlavolamů

Kdy 14. září 2019 10:00 - 17. listopad 2019 16:00 Výstavy
Fanouškům hlavolamů připravil Letohrádek Mitrovských v Brně interaktivní výstavu, kde si každý vyzkouší, jak mu to myslí a potrápí svůj mozek…
K vidění a rozluštění jsou nejstarší hlavolamy světa zpracované výtvarnicí Věrou Tataro – např. Ramsesova hvězda, Dürerův čtverec, mosty v Königsbergu, první křížovka s původním zněním, ale i klasické „retrohlavolamy“ jako Rubikova kostka, Rubikův had (Twist), Babylonská věž a další. Dřevěné, kovové, plastové, velké nebo třeba do kapsy – celkem přes 120 exponátů ke shlédnutí a z nich zhruba jednu třetinu si návštěvníci budou moct vyzkoušet.

Zajímavostí je největší evropský hlavolam Big Pelikan. Připravené jsou interaktivní hlavolamy, kde lze zkusit vyndat obřího ježka z klece, projet se bludištěm nebo třeba sestavit si lomený oblouk z molitanových bloků apod. Součástí jsou také hádanky, rébusy, logické úlohy nebo hry – hravou formou si malí i velcí procvičí bystrost, logické myšlení, paměť, kombinační schopnosti, týmovou spolupráci a hlavně trpělivost! Půjde také o šikovné ruce, chytrost a logiku.

Výstava je určená pro všechny věkové skupiny, takže si tady najde každý něco
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 8. 2019