Úvod > Kalendář akcí > Výstava prací Rudyho Lanjouwa

Výstava prací Rudyho Lanjouwa

Kdy 25. duben 2019 - 31. květen 2019 Výstavy
Výstava prací nizozemského umělce Rudyho Lanjouwa, který se zabývá nefigurativní tvrobou. Vernišáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 25. 4. 2019 v 18.00 hodin v Galerii Závodný, výstava bude probíhat až do 31. 5. 2019.
Rudy Lanjouw patří ke střední generaci nizozemských umělců, vystavené práce mapují jeho tvorbu v průběhu několika posledních let. Jedná se o díla, v nichž se jednotlivé vrstvy nanášené barvy vzájemně překrývají, divák má pocit, že se účastní archeologického výzkumu. Při vizuálním kontaktu s prezentovanými díly je vždy něco nového k objevení.
Část prezentovaných obrazů je inspirováno rytmem. Povrch maleb či kreseb často velmi výrazně definují geometrické či amorfní linie a plochy, pro které Rudy Lanjouw volí kontrastní barvy, nejčastěji černou. Horizontální či vertikální dělení plochy vnáší do obrazů pohyb, společně s vrstvením obrazové plochy vyvolává pocit další prostorové dimenze v díle.

Výstavou prací Rudyho Lanjouwa pokračuje Galerie Závodný v mapování současné generace zahraničních výtvarníků, kteří nejsou českému publiku běžně známí. Prezentace jejich tvorby v kontextu evropského výtvarného umění však přináší mnohá zajímavá srovnání a postřehy.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 4. 2019