!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava OSA 100
Výstava OSA 100
">
8.1.
29.2.
+ Přidat foto
Výstavy

Výstava OSA 100

Kdy 8. leden 2020 – 29. únor 2020
Ochranný svaz autorský (OSA) v říjnu loňského roku oslavil stoleté jubileum od založení, konkrétně tomu bylo 9. října 1919. Je tedy jednou z nejstarších ochranných autorských organizací na světě a institucí v československé historii vůbec.
V letošním roce na oslavy navazuje výstavou s názvem OSA 100, kterou přichystal ve spolupráci s Národním muzeem a nahlédne do historie i současnosti. Výstava je k vidění v travertinovém sále Nové budovy Národního muzea od 8. 1. do 29. 2. 2020 každý den od 10 do 18 hod.

Výstava nabídne spoustu zajímavostí z hudebního světa, unikátní historické artefakty z archivu OSA i Národního muzea. Národní muzeum poskytlo ze svých sbírek celou řadu předmětů, které dokumentují vývoj techniky, která umožňovala reprodukovat hudbu a mluvené slovo v uplynulých sto letech. Návštěvníci se dozvědí, jak OSA funguje, kdo je uživatel a co jsou autorské odměny.

Samotná výstava je jedním z výsledků vzájemné spolupráce Národního muzea a OSA. Obě instituce spolupracují v oblasti poskytování licenčních práv na výstavní a expoziční projekty Národního muzea. Příkladem může být spolupráce na expozici v Památníku Jana Palacha ve Všetatech.

Na výstavě nebudou chybět dobová rádia, ohlášky písní, gramofonové desky či dokumenty jako jsou zápisy z porad, účetní knihy, smlouvy a další. A v neposlední řadě návštěvníky jistě zaujmou interaktivní kiosky se zábavnými kvízy s hudební tematikou.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 1. 2020