Úvod > Kalendář akcí > Výstava fotografií Jindřicha Štreita
Výstava fotografií Jindřicha Štreita
"> Výstava fotografií Jindřicha Štreita
3.3.
31.3.
+ Přidat foto

Výstava fotografií Jindřicha Štreita

Kdy 3. březen 2020 14:00 - 31. březen 2020 21:00 Výstavy
Fotografie Jindřicha Štreita vzdávají hold profesi všeobecné sestry.
Pocta náročné profesi všeobecné sestry. To je ve zkratce základní cíl výstavy fotografií Jindřicha Štreita s názvem Jsem sestra. Putovní expozice, jejíž vznik inicioval Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester, je hlavní českou akcí v rámci celosvětové kampaně Nursing Now, která v květnu tohoto roku vyvrcholí v pražském Karolínu připomínkou 200. výročí narození zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nightingale.
 
Jindřich Štreit fotografoval sestry v reálných pracovních situacích po dobu od května do července 2019. Na různých klinikách a odděleních Fakultní nemocnice Olomouc, Nemocnice Šternberk, Vsetínské nemocnice a v Hospici Sv. Lukáše v Ostravě. Vzniklo více než čtyři tisíce snímků, z nichž pořadatelé vybrali na výstavu 25 fotografií.
 
Výstava je hlavní akcí české účasti na kampani Nursing Now. Globální projekt pod hlavičkou The International Council of Nurses a World Health Organization má zviditelnit význam sester, podpořit jejich vliv a maximalizovat jejich přínos pro společnost. Patronkou kampaně je Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge Kate Middleton, která chce touto formou vyjádřit poděkování sestrám na celém světě za to, co denně dělají. Patrony pro Českou republiku jsou Štefan Margita a Hana Zagorová. Záštitu nad výstavou převzali hlavní sestra ČR Mgr. Alice Strnadová, MBA, hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská, předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D., FESC, děkanka ZSF JU v ČB Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D.
 
Vernisáž fotografií světoznámého fotografa prof. Mgr. Jindřicha Štreita, Dr.h.c. a zahájení výstavy Jsem sestra se bude konat v úterý 3. 3. 2020 ve 14.00 hodin v IGY Centru. Výstava potrvá do 31. 3. 2020.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 2. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Apartpenzion České Budějovice

Apartpenzion České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy
Sport hotel v Českých Budějovicích

Sport hotel v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Hotel Zátkův dům v Českých Budějovicích

Hotel Zátkův dům v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy