!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí >  Vánoční zpívání se Zuzanou Markovou
Hudební a divadelní akce

Vánoční zpívání se Zuzanou Markovou

  • 19. prosinec 2021 19:00 - 21:00
Hvězdou tradičního vánočního koncertu Spolku přátel hudebních talentů je vynikající česká sopranistka Zuzana Marková, která si během hudebního večera vezme pod svá „ochranná křídla“ mladičké pěvce Emmu Balunovou a Vojtěcha Pelku. Doprovodí je pianisté Lukáš Klánský a Ahmad Hedar.
Ve Velkém sále Novoměstské radnice vystoupí:
Zuzana Marková – soprán
Lukáš Klánský – klavír
Hosté: Emma Balunová – soprán, Vojtěch Pelka – kontratenor, Ahmad Hedar - klavír

Tradiční Vánoční koncert Spolku přátel hudebních talentů. Tentokrát bude jeho hlavní hvězdou vynikající česká sopranistka Zuzana Marková, o níž se místní kritika vyjádřila, že jako jediná česká sopranistka “dokáže rozpálit italský oheň“. Repertoár Markové se vskutku točí zejména kolem italských oper: ve světové konkurenci se dokázala prosadit jako Gilda, Violetta či Lucie z Lammermooru. Je vyhledávanou hvězdou ve většině italských divadel, (Benátky, Florencie, Janov, Řím, Palermo, Neapol, Turín), miluje ji publikum v Pařížské opeře, ve Vídeňské státní opeře, Berlínské státní opeře či v Los Angeles.

Zuzana patří k mladé generaci operních „star“, ale již nyní se společně se svým manželem, dirigentem Giacomo Sagripantim věnuje podpoře mladých pěveckých talentů. Pod svá „ochranná křídla“ si na tomto koncertu vezme studenty Deylovy konzervatoře, mladičké pěvce, pro které je velikým vzorem. Představí se sopranistka Emma Balunová a kontratenorista Vojtěch Pelka. Další studenti podpoří své kolegy v publiku. Na klavír budou doprovázet Lukáš Klánský, jeden z nejskvělejších českých klavíristů své generace, a Ahmad Hedar, vyhledávaný korepetitor a nositel ceny za vynikající klavírní doprovod na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.
Zobrazit více

Provozovatel

Novoměstská radnice, p. o.

Karlovo nám. 1/23
Nové Město
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 725 061 407
Email:
badurova@nrpraha.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.nrpraha.cz/o_...
GPS:
50,076431 14,421125
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 5
 

Vstupné

Cena: 500 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny