Úvod > Kalendář akcí > V jiném světě
V jiném světě
"> V jiném světě
16.9.
17.10.
+ Přidat foto

V jiném světě

Kdy 16. září 2019 18:00 - 17. říjen 2019 20:00 Výstavy
Pragovka Gallery srdečně zve na otevření výstavy V jiném světě, jejíž zahájení proběhne spolu s dalšími výstavami Whitemotiv / The White Room, Wonderlust / Pragovka Gallery Pop-up dne 16. 9. 2019 od 18:00.
Cizí prostředí, stejně jako temnota, v nás většinou vzbuzuje strach a obavy. Krokem do neznámého se je snažíme překonat a hledáme záchytné body. Prostorová instalace může být chápána jako architektonický přepis neuronové sítě v mozku, zhmotnění okem neviditelných nervových vláken. Přeneseně symbolizuje i šíření informace či aktivity ve vnějším světě, ve kterém i malé příčiny mohou mít nečekané následky a jednotlivec se stává jejich hybatelem.

Jana Mercogliano (Verge) se zaměřuje na fyzikální struktury a procesy. Pro jejich zaznamenání používá nejrůznější mechanismy, skrze které nachází pravidelnosti ve zdánlivě chaotickém uspořádání komplexních shluků nebo skrze simulace sleduje limity konkrétních jevů. Technologie využívá pro vytváření forem a objektů, zhmotňuje interaktivitu dějů a sleduje reakce mezi jednotlivými elementy a jejich projevování navenek.

kurátorka: Tereza Špinková
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 9. 2019