Úvod > Co chcete dělat? > Umělecké centrum Pragovka Art District
Kultura

Umělecké centrum Pragovka Art District

Nově vznikajíco kulturní centrum Pragovka Art District v pražských Vysočanech. Od léta 2016 se Pragovka, ukrývající přes 40 uměleckých ateliérů, otevírá světu.
Svá díla zde představí legendy pražské graffity scény jako je Pasta Oner, Jan Kaláb či Tron 834, v galerijním kontextu známý pod svým civilním jménem jako Michal Škapa. Graffity trojici doplní rezident Pragovky, výrazný expresivní malíř a kreslíř Jakub Janovský, který je nepřehlédnutelnou postavou české výtvarné scény a který je znám svými nekonformními a často až anarchistickými tématy ve svých dílech.

Paralelně s výtvarnou sekcí bude otevřena velká venkovní hudební stage, na které se představí Orion, Smack, Vladimir 518, Maniak, Mike T, NobodyListen, NRMN, Robot či Vikitaki. Na hudební sekci naváže rozsáhlá hudební dramaturgie v prostorách Strojírny, která představí širokou škálu zahraničních producentů elektronické hudby (například Skrillex, Parov Stellar, nebo Floorplan aka Robert Hood).

Historie areálu sahá do roku 1907, kdy zde byla založena "Továrna na automobily Praga, s.r.o." a ve 20. letech, v době ČKD (1927), se stala největším strojírenským podnikem v bývalém Československu. Podnik zaměstnával 3500 lidí, kteří v areálu pracovali a žili. Mezi zaměstnanci se továrně začalo přezdívat Pragovka a název prostoru zůstal dodnes.  Pragovka vyráběla auta, nákladní automobily a letadla se vznešenými jmény – Praga Mignon, Grand Alfa, Piccolo, Baby, Lady nebo legendární vůz Praga V3S.

V rámci nové koncepce zde vzniká prostředí, které si klade za cíl usnadnit spolupráci mezi kreativními komunitami a propojit nejrůznější umělecké světy.

Provozovatel

Pragovka ArtDistrict

Kolbenova 923/34a
Praha 9-Vysočany
190 00 Praha 9
Tel.:
+420 266 315 944
Email:
info@pragovka.com
WWW:
www.pragovka.com
GPS:
50,110454 14,511114
 
Region:
Praha
Město:
Praha 9
 

Časová náročnost

1,5 hodiny