Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Pochod rytíře Toulovce
Sportovní akce

Pochod rytíře Toulovce

Klub turistů Litomyšl pořádá tradiční Pochod rytíře Toulovce – letos v sobotu 24. září.
Toulovcovy maštale, Městské maštale, Dudychova jeskyně, Pivnická rokle, Voletínská studánka, Panský rybník, Panský stůl, Cikánka, Kolumbovo vejce, Kostelíček, lesy, potůčky, romantická zákoutí, borůvky a množství hub – jste zváni. Start a registrace je od 8.00 hodin v areálu turistických ubytoven TJ Jiskra Litomyšl ve Vranicích, ukončení pochodu je do 16.00 hodin na stejném místě.

Osmikilometrová procházka je vhodná pro rodiny s malými dětmi a starší účastníky, patnáctikilometrová pro větší děti a zdatné turisty, třicetikilometrová trasa potom pro ty nejzdatnější. Všichni zaregistrovaní účastníci (startovné 10 Kč a 30 Kč) obdrží v cíli z rukou rytíře Toulovce pamětní medaili s diplomem. Těm nejmenším rytíř Toulovec předá něco málo ze svého zlatého pokladu.

Autobusy (zdarma) odjíždí z Litomyšle od hotelu Zlatá Hvězda v 7.30 hodin přes Dolní Újezd a další v 8.30 hodin přes Morašice. Odjezdy zpět budou v průběhu pochodu upřesněny. Osobní auta mohou parkovat na označeném parkovišti za Novou Vsí nad Vranicemi.

K dobré náladě účastníkům bude hrát kapela Ahaswer, pestré občerstvení zajistí pan Kohák, prodej výrobků z hub a vše o houbách z místních lesů rádi sdělí odborníci z mykologického klubu.

Vysvětlení podivného jména Toulovcovy maštale najdeme v pověstech: podle nich zde měl svůj tajný úkryt loupeživý rytíř Vavřinec Toulovec z tvrze v Jarošově. V okolí Toulovcovy Maštale naleznete rozsáhlou síť cykolostezek v nádherné přírodě, která svou různorodostí uspokojí rodinu i náročné bikery. Zajeďte se podívat do muzea dýmek, navštivte zámek Nové Hrady, muzeum cyklistiky nebo vyšplhejte na blízkou Toulovcovu rozhlednu.

Provozovatel

Sdružení obcí Toulovcovy Maštale

Proseč 125
539 44 Proseč
Tel.:
+420 469 319 413
Email:
mastale@mastale.cz
WWW:
www.mastale.cz
GPS:
49,814722 16,138611
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Registrace (startovné 10 Kč a 30 Kč)

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Osvětlený dům Chotovice

Vánočně osvětlený dům, kde lze vidět jesličky, betlém, sáně s dárky a různé doplnky českých Vánoc, to vše dokreslují koledy. Tento dům pravidelně vyhrává soutěže o nejkrásnější vánoční výzdobu v celorepublikové soutěži, a to od roku 2009. Přijďte se podívat, dům se rozsvěcí po celý vánoční čas!
Chotovice, Pardubický kraj

Silvestr na Chrudimce

Ani letos se nezapomnělo na tradice, a tak se 30. prosince 2022 uskuteční již 38. setkání turistů u pramene Chrudimky.
Hlinsko, Pardubický kraj

Mikuláš pod Hvězdou

Jako každý rok nás i letos navštíví Mikuláš se svou družinou. Vezměte své ratolesti a přijďte se na ně podívat.
Litomyšl, Pardubický kraj

Andělské adventní neděle na zámeckém návrší v Litomyšli 2022

O adventních nedělích můžete strávit příjemné odpoledne na Zámeckém návrší v andělské společnosti. K adventní pohodě jistě přispěje vánoční hudba a vystoupení na pódiu před chrámem Nalezení sv. Kříže, výstava betlémů, dobré jídlo a pití a bohatý doprovodný kulturní program.
Litomyšl, Pardubický kraj

Toulovcovy Maštale – úkryt rytíře Toulovce

Přírodní rezervace Toulovcovy Maštale patří mezi nejzajímavější a nejmalebnější kouty u nás. V oblasti najdete pískovcové skalní útvary Toulovcovy a Městské Maštale.
Proseč, Pardubický kraj

Dudychova jeskyně v Boru u Skutče

Nejznámější z pseudokrasových jeskyní v Přírodní rezervace Maštale se nachází nedaleko obce Bor u Skutče, téměř nadohled od Toulovcových Maštalí. Jedná se o rozšířenou průrvu ve skále asi 20 m vysokou, kterou lze vylézt až na vrchol skály.
Bor u Skutče, Pardubický kraj

Za rytířem Toulovcem

Během cyklovýletu Českomoravským pomezím navštívíte nejen historické město Litomyšl se zámkem zapsaným na seznam UNESCO, ale také rokokový zámek v Nových Hradech nebo Toulovcovy maštale, tvořené pískovcovými skalami, kaňony a soutěskami, ve kterých se dle pověsti ukrýval loupeživý rytíř Toulovec.
Budislav, Pardubický kraj

Eko a geologické centrum Pasíčka na Chrudimsku

U záchranné stanice pro živočichy Pasíčka na Chrudimsku najdete návštěvnické centrum se zaměřením na geologii. Představí zkameněliny a makety sopky či kostry praještěra.
Proseč, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány v Proseči

Zrekonstruovaný objekt bývalého hostince „Na Šumavě“ v městě Proseči určený pro rodiny s dětmi, jednotlivci i malé skupiny.
Proseč, Pardubický kraj

Hájenka Budislav

Nově zrekonstruovaná hájenka se nachází na polosamotě asi jeden kilometr od obce Budislav. Umístění v malebném prostředí přírodní rezervace „Maštale“ umožňuje spojení aktivního odpočinku v přírodě se všemi sportovními a kulturními požitky, které nabízí nedaleká Litomyšl.
Litomyšl, Pardubický kraj

Chalupa Sokolík

Luxusní a velmi atraktivní Chalupa Sokolík se nachází v malebném městě Proseč na pokraji Českomoravské Vysočiny a Žďárských vrchů.
Proseč, Pardubický kraj

Ubytovací hostinec Na Skalách

Ubytovací hostinec Na Skalách se nachází na unikátním pískovcovém masivu v obci Budislav, v blízkosti přírodní rezervace Toulovcovy Maštale.
Budislav, Pardubický kraj