Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Světové hvězdy blues zahrají ve Zlíně
Světové  hvězdy blues zahrají ve Zlíně
Festivaly

Světové hvězdy blues zahrají ve Zlíně

Už za několik dnů, přesně ve čtvrtek 15. listopadu, zamíří do Zlína největší středoevropský festival bluesové hudby BLUES ALIVE.
Festival má v České republice dlouholetou tradici. Už 17 let se koná v Šumperku, kde se hlavní část festivalu uskuteční ve dnech 15.-17. listopadu. Přehlídku doplní už tradiční koncert v polském Chorzowě a také satelitní koncerty po celé ČR. Po roční přestávce se festival vrátí také do pražského Jazz Docku. Nově se na jeden den Blues Alive zastaví i ve zlínském Kongresovém centru. „Nás, pořadatele festivalu Blues Alive, velmi těší, že jsme se domluvili na spolupráci se Zlínem. Je to především zásluha pana primátora MUDr. Miroslava Adámka, který k nám, do Šumperku, léta na muziku jezdí a je naším příznivcem. Při loňském festivalu jsme si dali schůzku a dohodli naši budoucí spolupráci.

Je při ní symbolické, že města Zlín a Chorzow mají smlouvu o partnerství, protože my už léta pořádáme jeden z hlavních koncertů Blues Alive právě v Chorzowě. Śumperský festival letos připravuje už 17. ročník, se Zlínem budeme spolupracovat poprvé, a věříme, že ne naposledy. Garantem jistě bude i Agentura Velryba, která se ujala produkce zlínského koncertu. Přejeme koncertu ve Zlíně úspěch a hodně spokojených návštěvníků“, řekl ředitel festivalu Blues Alive Vladimír Rybička. A návštěvníci se mohou skutečně těšit na opravdové hvězdy. Přijede například nejvýznamnější bluesová zpěvačka současnosti Shemekia Copeland z USA. Přestože je jí teprve 33 let, už si vydobyla pevné místo na pomyslném bluesovém vrcholu. Získala řada ocenění na obou stranách Atlantiku, vystupovala například s Buddym Guyem, B. B. Kingem, Mickem Jaggerem a Erikem Claptonem. Letos v únoru patřila do nejužšího kroužku hudebníků, kteří zahráli pro manžele Obamovy v Bílém domě.

V roce 2011 na Chicago Blues Festivalu získala Shemekia Copeland oficiálně titul "Královna blues", korunu Koko Taylor jí předala dcera této legendární zpěvačky Cookie Taylor. Mezi další vystupující budou patřit například americká kapela Low Society, manželé z New Yorku hrající syrové, hrubé blues, přičemž projev dámské poloviny dvojice lze připodobnit ke stylu Janis Joplin. Domácí zlínskou bluesovou scénu bude zastupovat legendární kapela Blues Station. Předprodej vstupenek v sítích Ticketpro a Ticketportal. Cena v předprodeji je 290 Kč.

Provozovatel

Kongresové centrum Zlín

nám. T. G. Masaryka 5556
760 01 Zlín
Tel.:
+420 577 008 911
GPS:
49,223150 17,664368
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 

Vstupné

Cena: 290 Kč

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Festivalový půlmaraton Zlín

Oblíbený běžecký závod ulicemi festivalového Zlína se v roce 2023 uskuteční ve standardním termínu Zlín Film Festivalu, a to v neděli 4. června. Jedná se silniční běžecký závod na distanci 21,097 kilometrů pro širokou veřejnost bez nutnosti příslušnosti ke sportovnímu oddílu či klubu.
Zlín, Zlínský kraj

Koncert Ewy Farne na 63. Zlín film festivalu

Ve čtvrtek 1. června 2023 se uskuteční v rámci 63. Zlín Film Festivalu koncert jedné z nejúspěšnějších zpěvaček u nás i v Polsku, stříbrné České slavice 2022 – Ewy Farne.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční trhy u Obchodního domu Zlín

Zpříjemněte si advent návštěvou Vánočního mini trhu u Obchodního domu Zlín. Těšit se můžete na vánoční strom, vánoční kolo a gastro stánky.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční ježíškova pošta ve Zlíně

Vánoce jsou časem plnění přání, hlavně těch dětských. Vánoční pošta v Obchodním domě s jejich plněním ochotně pomůže.
Zlín, Zlínský kraj

Park Komenského ve Zlíně

Park Komenského se nachází u hlavní silnice v centru města vedle bývalé budovy knihovny F. Bartoše. Prostory parku, které nabízejí odpočinek i sportovní vyžití pro děti i dospělé, jsou součástí přístupových cest ke Kulturním a Universitním centru a Prioru.
Zlín, Zlínský kraj

Kongresové centrum Zlín – kulturně společenské centrum

Kongresové centrum, které navrhla slavná architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná, je zaměřené na pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Poskytuje také zázemí pro Filharmonii Bohuslava Martinů.
Zlín, Zlínský kraj

Kurzy jógy v centru Zlína

Kurzy i samostatné lekce jógy na Orlovně v centru Zlína, Malenovicích, Jižních svazích, Želechovicích a Vizovicích. Cvičí se v dopoledních i odpoledních hodinách. Přijďte na sobě pracovat.
Zlín, Zlínský kraj

Galerie Václava Chada ve Zlínském zámku

Galerie Václava Chada si klade za cíl vyplnit mezeru mezi státními galeriemi v regionu, a soukromými komerčními galeristy, nejen ve Zlíně. Ctitelé výtvarného umění se zde mohou seznámit s moderním uměním V. Chada i dalšími zajímavými tvůrci.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Bůrger

Martin Terč byl stavař, ale když skončil v nemocnici na JIP, rozhodl se udělat ve svém životě tlustou čáru.
Zlín, Zlínský kraj

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Přiučte se kuchařskému umění od zkušených mistrů kuchařů, pekařů či cukrářů! Bistrotéka Valachy ve zrekonstruovaném Obchodním domě Zlín není jen místem, kde se výborně najíte, posedíte u dobrých drinků nebo koupíte prvotřídní „jedlé“ produkty. Nachází se zde také pravidelná Škola vaření.
Zlín, Zlínský kraj

Kafec: síť kaváren s výběrovou kávu a snídaněmi

Baristé, breweři, parta lidí, která miluje kávu. To je síť kaváren Kafec. Přijďte do Kafecu objevit kouzlo kávového světa i vy.
Zlín, Zlínský kraj

Potrefená Husa Zlín

Potrefená Husa je značková hospoda Pivovaru Staropramen.
Zlín, Zlínský kraj