Úvod > Kalendář akcí > Songfest 2019 – rok prasete a zenoví poutníci

Songfest 2019 – rok prasete a zenoví poutníci

Kdy 5. duben 2019 19:00 - 6. duben 2019 21:00 Festivaly
Multimediální koncertní show Rok Prasete bude plná humoru, smíchu, kvalitní hudby alternativní i klasické, to vše ve fantastickém naladění. Všednost života okoření kosmopolitním nadhledem. Takový hudební večer zažijete maximálně jednou za gregoriánský nebo čínský rok.
Festival nabídne hudbu napříč žánry a propojí evropskou tradici, netradiční hudební projekty či hudbu a tance s příchutí orientu.

Rok prasete slibuje čas blahobytu i kvičení, protože cesty Prasete jsou nevyzpytatelné. Celovečerní program vypráví příběh o Praseti, o jeho boji s každodenním stereotypem, s virtuální realitou a s mobilní aplikací. Tím otevírá vrátka k uvolnění i řešení. Vyprávěčem bude Martin Zbrožek, herec, houslista, zpěvák, moderátor a Bivoj slibného Prasečího večera. Začátek představení je pokaždé od 19:00

Perlou koncertního večera bude violoncellové duo Irena a Vojtěch Havlovi, laureáti ceny Českého lva 2018 za nejlepší filmovou hudbu.

Samozřejmě nebude chybět ani zpěvačka Feng-yűn Song s Malbou hlasem, kterou na perkusovou soupravu Orloj snivců dokreslí Jaroslav Kořán, pianista Pavel Macák, kontrabasista Petr Tichý a houslistka Anna Mlinariková. Dostaví se i legendární kytarista Vladimír Václavek a arménská hudebnice Karin Sarkisjan.

Na závěr se filmem i naživo pozdraví zenový poutník Zheng Juntai, malíř světlem.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 2. 2019