Úvod > Aktuality > Festival Songfest připomene rok prasete a přivítá jaro
Festival Songfest připomene rok prasete a přivítá jaro
"> "> "> Již potrinácté festival Songfest pripravuje jeho zakladatelka - cínská zpevacka Feng-yün Song
Kultura

Festival Songfest připomene rok prasete a přivítá jaro

  • Vydáno3. dubna 2019
Multimediální koncertní show Rok Prasete bude v pátek a sobotu 5. a 6. dubna 2019 plná humoru, smíchu, kvalitní hudby alternativní i klasické, to vše ve fantastickém naladění. Všednost života okoření kosmopolitním nadhledem. Takový hudební večer zažijete maximálně jednou za gregoriánský nebo čínský rok. Festival nabídne hudbu napříč žánry a propojí evropskou tradici, netradiční hudební projekty či hudbu a tance s příchutí orientu. Samozřejmě nebude chybět ani zpěvačka Feng-yűn Song.
Feng-yün SongJiž počtrnácté festival Songfest připravuje jeho zakladatelka - čínská zpěvačka Feng-yün Song, která usiluje o společenskou osvětu širokou škálou hudebních, pedagogických a kulturních aktivit: od transkulturního dialogu až po téma kvality života. Její motto je: Hudba vibruje tělem a čistí duši, je bez hranic a dává duchu lehkost.

Multimediální koncertní show Rok Prasete bude plná humoru, smíchu, kvalitní hudby alternativní i klasické, to vše ve fantastickém naladění. Rok prasete slibuje čas blahobytu i kvičení. Celovečerní program v pátek 5. dubna vypráví příběh o Praseti, o jeho boji s každodenním stereotypem, s virtuální realitou a s mobilní aplikací. Vypravěčem budou Metoděj a Dozer. Perlou koncertního večera bude violoncellové duo Irena a Vojtěch Havlovi, laureáti ceny Českého lva 2018 za nejlepší filmovou hudbu. Vystoupí zpěvačka Feng-yűn Song s Malbou hlasem, arménská hudebnice Karin Sarkisjan, také legendární kytarista Vladimír Václavek. Na buben a perkuse dokreslí Jaroslav Kořán, pianista Pavel Macák, kontrabasista Petr Tichý a houslistka Anna Mlinariková. Na závěr se filmem, i naživo, pozdraví zenový poutník Zheng Taijun, malíř světlem. Program se bude konat v Paláci Akropolis od 19:00 hodin.

Zheng TaijunV sobotu 6. dubna proběhne multimediální hudební performance s vícerozměrnou malbou na scéně tváří v tvář zenovým umělcům z Číny. Představí se vám malíř Zheng Taijun, a hudebního skladatel a flétnista Li Zelong. Oba zenoví umělci z Číny, meditovali v jeskyních a procestovali svět. Program se bude konat v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé třídě. Součástí představení bude ukázková výstava tušové tvorby Zheng Taijuna v předsálí NoDu, vzniklá při jeho meditacích. Interaktivní scénická úprava umožňuje i účast publika.