Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Lokál – česká kuchyně té nejlepší kvality
Gurmánská turistika

Restaurace Lokál – česká kuchyně té nejlepší kvality

Stýská se vám po klasických pokrmech české kuchyně, které se v mnoha restauracích již skoro nevyskytují? Už dlouho jste neviděli domácí houskový knedlík, nebo omáčku, která nepřišla do styku s instantním práškem? Pak je Lokál, jehož hlavní filozofií je čerstvost surovin a poctivá práce kuchařů, ta pravá volba pro vás.
Hlavním lákadlem Lokálu, který náleží do sítě restaurací Ambiente, je nostalgie po české kuchyni ze 70. a 80. let. Najdete tu klasické hotovky, jídla jako z babiččiny kuchyně, ale i školní jídelny, tedy přesně to, co je všem Čechům blízké. V Lokálu máte navíc jistotu, že všechny jídla byla připravena bez náhražek a typických „hospodských fíglů“, aby pokrm vyšel levnější, déle vydržel a nebylo s ním moc práce. Hotovky se zde zakládají několikrát denně a čerstvé suroviny jsou nakupovány v maximální míře s tím, že jsou preferovány vyhlášení regionální producenti.

Restaurant Lokál se nachází v Dlouhé ulici a je prý restaurací s nejdelšími prostory v Praze, které mají svým interiérem připomínat školní jídelnu. Možná vás překvapí, že jídelní lístek zde v centru Prahy není přeložen do cizích jazyků.

A co na výhradně českém jídelním lístku najdete? Mimo typické české hotovky, jako je svíčková, rajská nebo koprová, například také šunkofleky, jitrnice a jelítka, vývar s domácími nudlemi, tatarák s česnekovými topinkami, špenát s bramborovými knedlíky a propečeným bůčkem, škubánky s mákem či rýžový nákyp. A čerstvá šlehačka na sladkých pokrmech a dezertech je naprostou samozřejmostí. Z tuzemska pocházejí také všechny nápoje od čaje (černý, ovocný a šípkový) přes lihoviny (Tuzemský rum, Pražská vodka, domácí slivovice) až k nealko nápojům (Kofola, sodovka vlastní výroby).

A skvělé je i pivo: vychlazený Prazdroj čepovaný z malých tanků, k dispozici jako "šnit" s poloviční pěnou a "mlíko" s plnou pěnou.