!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > SOČR: Sólo pro trubku a klarinet
Hudební a divadelní akce

SOČR: Sólo pro trubku a klarinet

Kdy 12. duben 2021 19:30 - 22:00
Antonio Vivaldi: Koncert pro trubku a orchestr B dur. Georg Friedrich Händel: Acis a Galatea, předehra k opeře (instrumentace: W. A. Mozart).
Koncert se koná bez účasti publika. Přímý přenos koncertu vysílá ČRo Vltava. Videopřenos sledujte na FB SOČR. Záznam nabízí 14. dubna od 20.00 hodin ČRo D-dur.

Vojtěch Spurný dirigent 
Jiří Houdek trubka 
Anna Paulová klarinet

Jak název koncertu prozrazuje, těžiště dra­ maturgie dubnového programu leží v koncertantních dílech pro trubku a klarinet. Sólotrumpetista rozhlasových symfoniků Jiří Houdek ho otevře populárním Vivaldiho Koncertem B dur. Pak přeladí svůj nástroj a zahraje Koncert D dur Leopolda Mozarta. Dojde i na Leopoldova syna Wolfganga Amadea Mozarta – program doplní jeho instru­ mentace předehry z Händelovy opery Acis a Galatea. Vrcholem bude jedno z nejkrásnějších Amadeových děl, Koncert A dur pro klarinet a orchestr. Zahraje ho mladá umělkyně, laureátka Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a Anna Paulová.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 4. 2021