Úvod > Kalendář akcí > Semperoper Gala
Hudební a divadelní akce

Semperoper Gala

Karlovarský symfonický orchestr uvede koncert na němž se představí sólisté z Junge Ensemble drážďanské Saské státní opery Semperoper.
SEMPEROPER GALA
Slavné operní árie a scény se sólisty drážďanské Semperoper
Florian Merz – dirigent

Zazní slavné árie a scény z oper hudebních velikánů, jejichž operní tvorba tvoří zlatý fond světové operní literatury.Všichni sólisté jsou členy Junge Ensemble, mladého souboru pěvkyň a pěvců. Vznikl v roce 2004 pro zvláště talentované umělce z celého světa. Absolvují zde, vedle vystupování, po dobu nejméně jedné sezony vzdělávací program, mistrovské kurzy i spolupráci se svými kolegy z Drážďanského operního souboru při zkouškách a představeních.

KSO bude řídit německý dirigent Florian Merz. Je generálním hudebním ředitelem Chursächsische Philharmonie v Bad Elsteru, se kterou se specializoval na praxi historického provedení děl s původními nástroji z doby baroka, klasicismu a romantismu. Kromě koncertních vystoupení orchestru zde pravidelně řídí také produkce hudebního divadla. V roce 1996 založil Euchestra Egrensis jako německo-české hudební těleso spojující národy. K jeho působení v České republice patří opakované hostování ve Státní opeře Praha při dirigování italských oper období bel canta, v letech 1994 – 1999 byl Florian Merz trvalým hostujícím dirigentem Plzeňské filharmonie (1994-99). Pravidelně nahrává s předními německými orchestry. Florian Merz jako host dirigoval více než šedesát orchestrů v téměř všech evropských zemích, v Brazílii, Mexiku a ve Spojených státech.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Quisisana Palace Karlovy Vary

Hotel Quisisana Palace Karlovy Vary

Karlovy Vary, Karlovarský kraj
Hotel & restaurant Embassy

Hotel & restaurant Embassy

Karlovy Vary, Karlovarský kraj
Hotel Dvořák Spa & Wellness

Hotel Dvořák Spa & Wellness

Karlovy Vary, Karlovarský kraj