Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Vary°září 2022 – festival světla
Mlýnská kolonáda
Festivaly

Vary°září 2022 – festival světla

Užijte si jedinečnou koncepci festivalu kombinující nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města. Namíchali jsme fascinující mix, který diváky musí zaručeně bavit a zaujmout.
Jedinečná koncepce festivalu kombinující nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města. Sedmý ročník se ponese v rytmu svobodného snění. Svoboda je klíčová věc pro jakoukoli tvorbu.

Lampióny Varů
Alžbětiny lázně | Landart ( podílí se ZŠ Karlovy Vary)
Tým DEPO2015 připraví pro VZ 4.000 kitů s materiálem potřebným pro sestavení Varského lampionu. Jeho podoba bude obsahovat klasické znaky z KV. Polovinu instalace připraví děti z místních ZŠ a přinesou a nainstalují v pátek během dne. Druhou polovinu budou tvořit návštěvníci formou workshopu v budově Alžbětiných lázní.

Sedlecký kaolin Party Zóna
Thermál – Becherovka Stage | DJ + VJ show – stromový mapping
Umělecké kreativní studio Multilab představí během pátečního i sobotního večera show, která sestává z originální živé videoprojekce na strom (vzrostlý kaštan u hotelu Thermal) a textilie uvnitř i vně stage. Jako DJ se představí DJ Lee Boun, projekci a rap obstará Lukáš Kellner, vokály Mirka Novak. Krom podia usazeného pod mohutný kaštan bude součástí projektu i světelná instalace PROMETHEUS 4.0 výtvarníka Lukáše Kellnera, která ztělesňuje pomocí 3m vysoké světelné sochy tzv. digitální ohniště. To je doplněno umělým dýmem a podkresovým praskáním. Kolem ohniště umístíme 2 desítky sedátek, na kterých si mohou festivaloví návštěvníci odpočinout, dát si drink u přilehlého baru a dívat se do digitálního ohně či na stage s projekcí a hudbou.

Second Litany
I.P.Pavlova – bývalá budova Policie | Audiovisuální show
Až 9 metrů vysoké kresby Zuzany Sabové inspirované tradičními křesťanskými uměleckými díly a předměty rozhýbal Boris Vitázek do dechberoucí audiovizuální show, která stírá rozdíly mezi optickou iluzí a skutečností.

Slova na drátě
Dvořákovy sady | site-specific instalace
Instalace Pavly Beranové promění Dvořákovy sady v zahradu, kde se setkají ptáci z různých končin. Přes dvě desítky svítících ptáků usazených na větvích, bidýlkách a drátech rozzáří park a spolu se světlem přinesou slova o svobodě. Autorka shromáždila krátké texty nebo básně, které se dotýkají tématu svobody v jejích různých formách a použila je jako perforace ve světelných objektech. Světlo pronikne slovy a promítne je na zem do mlhy a do stromů. Zvukový doprovod instalace vytvořila zpěvačka a hudebnice Vladivojna La Chia.

Octopus Garden
Mlýnská kolonáda | Interaktivní světelná laboratoř
Část Mlýnské kolonády zabydlí němečtí inovátoři Raumzetpiraten s podivnými hybostroji a udělátky. Tato instalace představí v plné kráse jak mechaniku, přírodu, tak i chytrou hru světla a stínu.

Barevné symfonie
Zámecká věž | Světelná show + KSO
Zámecká věž bude během festivalu fungovat ve 2 rovinách: Pátek i sobota od 21:30 a 22:30 živé vystoupení KSO + light show Pátek i sobota vždy v režimu 4-5 minutová originální show světla a hudby s následnou pauzou (cca 3-4 minuty)

Svobodné snění
Městská Spořitelna | videomapping
Budovu Spořitelny rozsvítíme hravým a pozitivně vyznívajícím videomappingem plným efektů. Na konceptu pracuje ukrajinská umělkyně Svitlana Reinis, mimo jiné uprchlice z Kyjeva do Prahy z března 2022.

Bubbles
GH Pupp | SVĚTELNÁ INSTALACE
Křehká instalace slovenské umělkyně Niny A. Šoškové je ideálním prvkem pro rozzáření historické fasády.

Brocken 5
Sady Karla IV. | SVĚTELNÁ INSTALACE
Minimalistická, ale divácky velmi oblíbená instalace hvězdy současného světelného umění, která vystavuje od Tokya až po New York. Instalace imituje hvězdnou oblohu v objektu 4x4x3m, na který svítí 5 silných světel + instalace je doplněna hudbou.

Fasády 2022
Thermal – Velký sál / Kostel sv. Máří Magdaleny/Dvořákovy sady – stromy Divadlo – Boční fasáda | STATICKÉ PROJEKCE. Obří statické projekce.
 

Doprovodný program

Pá/So 20:00 – 24:00, Smetanovy Sady
Workshop pro děti i dospělé
Vytvoř lampión a staň se součástí landartu.

Pá/So 21:00 – 24:00
Prodej světelných doplňků

Pá 19:00 / So 18:00 – 24:00, před hotelem Thermal
Promo akce Auto Palace v Karlových Varech
Přehlídka vozů Audi, nabídka poukazů se slevou na servis a mytí vozů. Atmosféru doladí DJ SilentCut.

Pá/So 21:00 – 24:00, Dvořákovy sady
Fotokoutek VARY°Září 2022

Dirigentský Masterclass

Dirigentský Masterclass ve spolupráci s vysokou hudební školou Hannse Eislera.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Beethovenovy dny – Sonáta pro violoncello a klavír

Sonáta pro violoncello a klavír.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Velikonoční lázeňský pobyt LD Morava

7 denní lázeňský pobyt v dvojlůžkovém pokoji.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Tradice vstříc budoucnosti

Koncert.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Thermal Beer&Grill Fest

Zveme vás na 1. ročník festivalu Beer&Grill Fest, kde budete moci ochutnat jedinečná piva od malých i větších pivovarů a to nejlepší barbecue české i světové kuchyně.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Dvořák, Wagner, Strauss

Zbyněk Müller - dirigent.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Beethovenovy dny – závěrečný koncert

Pěvecký sbor Uměleckého sdružení ČVUT.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

RunCzech Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2023

Druhý nejmladší ze závodů RunCzech je dalším klenotem RunCzech běžecké ligy. Karlovy Vary si získaly srdce filmařů už před mnoha lety, nyní svým půvabem okouzlují i běžce. Malebná trasa je zavede k řece Teplá a na kolonádu se slavnými promenádami a budovami, které se objevily v řadě známých filmů.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Fotopoint v Karlových Varech

Pěknou fotografii z centra lázeňských Karlových Varů si můžete udělat u Mlýnské kolonády, kde naleznete karlovarský fotopoint.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Art Deco Wolker

Depandance Art Deco se nachází 300 metrů od centrálního komplexu Hotel & Medical Spa, mezi Vřídelní a Tržní kolonádou. Od října 2020 je po kompletní rekonstrukci a nabízí nové luxusní pokoje, vše ve stylu art deco.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Astoria Hotel & Medical Spa Karlovy Vary

Centrální Komplex najdete naproti Mlýnské kolonádě, kde můžete ochutnat věhlasné karlovarské léčivé minerální prameny. Pět propojených historických budov v srdci lázeňského města nabízí 104 pokojů. Hotel prošel v letech 2017-2021 velkou rekonstrukcí.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Tawan Nikolina – thajské masáže v Karlových Varech

Na Mlýnské kolonádě v samém centru Karlových Varů můžete najít největší dům thajských masáží, který se právěm nazývá Tawan Nikolina – thai spa house. V celkem 4 patrech celé budovy si můžete užít těch nejrozmanitějších ošetření od tradiční thajské masáže přes méně známé masážem medem.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Luxury Spa Hotel Olympic Palace Karlovy Vary

V srdci nejvýznamnějšího lázeňského města v ČR se tyčí luxusní lázeňský a wellness hotel, který rozhodně musíte navštívit! Máte-li rádi kompaktní hotely s individuálním přístupem, jedinečnou rodinnou atmosférou a prvotřídní úrovní lázeňských i hotelových služeb budete jistě spokojeni.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Karlovy Vary Region Card – poznejte Karlovy Vary i celý Karlovarský kraj

Kupte si turistickou kartu a navštěvujte historické památky, galerie, muzea a další turistické zajímavosti. V nabídce najdete i celou řadu slev v Karlových Varech a v Mariánských Lázních.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Do Karlových Varů za Karlem IV. s mobilní aplikací Geofun

s mobilní aplikací Geofun lidé poznají Karlovy Vary – průvodce jim budou Karel IV. a doktor Becher – hry jsou doplněné o archivní fotografie, videa, zábavné příběhy, kvízy
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rubin Luxury Apartments v Karlových Varech

Milovníkům luxusního a komfortního bydlení, kteří preferují soukromí před hotelovým typem ubytování, nabízí Rubin Luxury Apartments v nově zrekonstruovaném lázeňském paláci Rubín v Karlových Varech maximální pohodlí.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Luxury Spa Hotel Atlantic Palace Karlovy Vary

Památkově chráněná budova hotelu postavená na začátku 20. století ve stylu Wiener Werkstätte se nachází v srdci karlovarské lázeňské zóny jen několik kroků od Vřídelní kolonády. Hotelové pokoje mají ze svých balkonů nádherný výhled na celé lázeňské centrum.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Hotel Romance v Karlových Varech

Hotel Romance se nachází přímo v lázeňském centru Karlových Varů a hosté tak mají jedinečnou možnost prožít příjemný pobyt v těsné blízkosti Vřídla a Tržní kolonády. K dispozici jsou prostorné a stylově vybavené jedno- i dvoulůžkové pokoje, dva rodinné apartmenty a dva Suite Exclusive.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Penzion Villa Rosa v Karlových Varech

Villa Rosa se nachází na kopci nad Karlovými Vary a nabízí panoramatický výhled na oblíbené lázeňské letovisko. Rezidence je vzdálená jen 5 minut chůze od lázní Jean de Carro a Ambiente.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Gourmet restaurant hotelu Promenáda Karlovy Vary

Chcete potěšit své chuťové pohárky něčím opravdu speciálním? Pak zavítejte do Gourmet restaurant hotelu Promenáda, která obdržela již mnoho ocenění za kvalitu a pohostila nepřeberné množství velmi významných hostů.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Hotel St. Joseph Royal Regent Karlovy Vary

Lázeňský hotel otevřený v roce 2010, se nachází přímo v lázeňském centru Karlových Varů v bezprostřední blízkosti od léčebných minerálních pramenů.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Boutique Hotel La Bohemia – ubytování přímo v centru Karlových Varů

Ubytování přímo v centru Karlových Varů v hotelu La Bohemia, který je kulturní památkou a nachází se v chráněné oblasti UNESCO.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Lázeňský hotel Morava v Karlových Varech

Lázeňský hotel se nachází nad Vřídelní kolonádou, přímo pod Jelením skokem. Díky své poloze si zachovává poklidnou atmosféru a nabízí panoramatický výhled na centrum.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj