Úvod > Kalendář akcí > Vary°Září 2020 - festival světla

Vary°Září 2020 - festival světla

Kdy 11. září 2020 21:00 - 12. září 2020 23:59 Festivaly
První čtyři ročníky se setkaly s nebývalým zájem občanů i návštěvníků města Karlovy Vary a letos tomu, doufejme, nebude jinak! V roce 2020 od 11. do 12. září.
Jedinečná koncepce festivalu kombinující nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města.

Leitmotiv letošního ročníku „zpátky do budoucnosti“ se prolíná celým programem, ovšem obrací se i k něčemu naprosto nadčasovému bez čehož nás žádná budoucnost nečeká a to je příroda.

Projděte osm stanovišť po břehu řeky Teplé na tradičních promenádních místech objevíte vesmírnou krajinu, svítící stromy a dokonce vám nad hlavou proplují návštěvníci z mořských hlubin.

ALŽBĚTINY LÁZNĚ
Interaktivní hra - Save the planet

Trefit se je základ. To platilo a platí v mnoha nejen sportovních disciplínách. Obří interaktivní projekce od předního českého umělce Dana Gregora aka INITI.org vtáhne do hry jak dětského, tak dospělého návštěvníka. Posbírejte míčky a trefujte společně vetřelce z vesmíru, kteří ohrožují naši planetu. Jen vaše spolupráce může Zemi zachránit. Znič zlou sílu, zasaď strom, zachraň planetu!
Umělec: Dan Gregor aka INITI.org (CZ)

Světelná interakce s DJ - Padlé hvězdy
Festivalové centrum nemusí být jenom o novinářích a akreditacích. To naše jede hlavně na vlně pohody, příjemné house music a více než 5 desítkách světelných míčů, které se barevně „houpají“ do rytmu hudby. Přihlížející návštěvníci se proplétají parkem, ochutnávají dobroty a jejich ratolesti (případně sami) si odskočí na vedlejší stanoviště zaházet na cíl a zachránit planetu. Za mixážním pultem se objeví DJ Chris Kaufmann.
Umělec: Ladislav Fryc (CZ)

Obří statická projekce
MOSER - „Bratři Grimmové psali příběhy na papír, Ludwig Moser na sklo“. Jedna z nejstarších manufaktur v Evropě, originální design a tradiční karlovarská značka.
Umělec: Fényfestés (HU)

HOTEL THERMAL - lasermapping - Zpátky do filmové budoucnosti
Lasermappingová show projektovaná na budovu hotelu Thermal má délku cca 6 minut. V hlavní roli zde vystoupí 2 ikonické automobily, které rozehrají příběh do 3 částí. Jako první poskládáme z laserových křivek legendární Velorex z filmu „Vrchní, prchni!“ (1980), který se svým dějem nezapomenutelně zapsal do historie Karlových Varů. Hadrák se v další části promění do podoby vozu Delorean z filmu „Návrat do Budoucnosti” (1985-1990), který přímo odkazuje k tématu celého festivalu. V závěrečné části se oba automobily utkají o pomyslnou hlavní cenu, kterou bude slavná soška s křišťálovým globem KVIFF. Návštěvníci tak mohou jenom hádat, který vůz zvítězí v tomto bizarním závodě, jehož počátek sahá do 80. letech minulého století.
Umělec: LasermanCZ (CZE)

DVOŘÁKOVY SADY - interaktivní hra - Camping Orchestra
Přímo v centru Karlových Varů si rozbalila tábor neznámá skupinka „čundráků“. Nikdo neví, kde se vzala a proč se utábořila přímo na hlavní promenádě. Zbývá tedy jenom zjistit, zda všichni už spí, a jestli je možné někomu trochu zaškodit a vzbudit jej zvukem, světlem nebo obojím najednou. Pohozený ešus a lžíce si doslova říkají o fyzický kontakt. #škoditPovoleno.
Umělec: Ivo Opl a tým DEPO2015

MLÝNSKÁ KOLONÁDA - obří světelné loutky - Návštěvníci
Do Karlových Varů připlují Návštěvníci z mořských hlubin v podobě obřích svítících ryb, medůz či mořských panen na chůdách. Technologie optických vláken nejmodernějších LED světel oživuje originální interaktivní loutky a dokazuje tak, že tradice loutkářství je stále živá.
Umělci: Jakub Vedral / Erika Čičmanová (CZ)

KOSTEL SV. MÁŘÍ MAGDALÉNY - videomapping - Zkamenělá svatba
Tématické zpracování pověsti vztahující se ke Svatošským skalám „O zkamenělé svatbě“ má délku cca 6 minut. Hanse Heilinga, česky Jana Svatoše prý ještě jako nemluvně nalezl sedlák u břehu řeky Ohře. Vzal jej domů a se svou ženou vychoval. Jednoho dne seděl Jan Svatoš u břehu řeky a hleděl do jejích vln. Z nich se podle legendy najednou vynořila krásná víla a pravila: "Znám tvé tužby a naučím tě všemu, po čem prahneš. Ale musíš mi slíbit, že se nikdy nezaslíbíš jiné ženě." Mladý Svatoš byl její krásou tak očarovaný, že nabídku přijal. Jak už to ale v životě bývá, svého slibu začal postupně litovat, protože se zamiloval do jiné dívky. Když se svou vyvolenou stál před oltářem a zbývalo říct „ano“, zjevila se podvedená víla a proměnila celý svatební průvod ve skály. A tak tu dnes najdeme Jana Svatoše i jeho nevěstu, kněze, ministranty, svatební hosty, hudebníky i svatební kočár.
Umělec: Vision Factory (CZ)

MĚSTSKÁ SPOŘITELNA - obří statická projekce
Vydejte se po stopách karlovarského přírodního bohatství jímž je voda – pramen - Vřídlo. Obří statická projekce na fasádě Městské spořitelny připomíná Karlovarskou minerální vodu - neopakovatelný a jedinečný přírodní zdroj, jehož účinky jsou prověřeny staletou praxí.
Umělec: Fényfestés (HU)

KARLOVARSKÉ MĚSTSKÉ DIVADLO - obří statická projekce
Statická projekce je inspirována divadelní oponou a další řadou interiérových prvků divadla, které jsou dílem vídeňských tvůrců bratří, Gustava a Ernesta Klimtových a Franze Matsche. Největším skvostem je pak ručně malovaná opona s motivem apoteózy básnického umění. Po náročném restaurování byla do divadla vrácena v roce 1999.
Umělec: Fényfestés (HU)

SADY KARLA IV. - interaktivní hra Grow
Festivalový vstup anebo výstup vytvoří strom u Císařských lázní v sadech Karla IV. Desítky metrů LED světel zavěšených opatrně na majestátní lípu reagují na pohyby přírodních „žetonů“ na interaktivním stole. Kombinace „žetonů“ probouzejí jak světelné, tak zvukové efekty, evokují tu pravou městskou džungli.
UMĚLEC: LUBOŠ ZBRANEK (CZE)

O projektu
Vytvořili jsme jedinečnou koncepci festivalu, která kombinuje to nejzajímavější, co dnešní technologie a světové festivaly světla nabízí. Namíchali jsme fascinující mix, který diváky musí zaručeně bavit a zaujmout.

Nechceme, aby se návštěvníci festivalu jen podívali na naši show a za pár dní na ni zapomněli. Chceme, aby byli návštěvníci našimi výtvory fascinováni a nezapomněli ani po letech na to, co ve Varech zažili.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 9. 2020
Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Art Deco Wolker

Art Deco Wolker

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Astoria Hotel & Medical Spa Karlovy Vary

Astoria Hotel & Medical Spa Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Tawan Nikolina - thajské masáže v Karlových Varech

Tawan Nikolina - thajské masáže v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí

Rubin Luxury Apartments v Karlových Varech

Rubin Luxury Apartments v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Luxury Spa Hotel Atlantic Palace Karlovy Vary

Luxury Spa Hotel Atlantic Palace Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Hotel Romance v Karlových Varech

Hotel Romance v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Penzion Villa Rosa v Karlových Varech

Penzion Villa Rosa v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně