!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Užijte si sportovní víkend spolu s běžeckým závodem přímo na dráze Letiště Praha
Užijte si sportovní víkend spolu s běžeckým závodem přímo na dráze Letiště Praha
"> "> ">
Životní styl

Užijte si sportovní víkend spolu s běžeckým závodem přímo na dráze Letiště Praha

Vydáno 16. července 2020
Letiště Václava Havla Praha otevřelo na celé léto Runway Park, který nabízí během víkendů všem návštěvníkům spoustu zábavy a zajímavých informací nejen z prostředí letectví a létání. Nachází se přímo na bývalé letištní dráze 22 a nabízí tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí letiště. Tento víkend se ponese navíc v duchu sportu. Letiště Praha připravuje společně s Prague International Marathon rovněž běžecký závod Runway Run přímo na vedlejší přistávací a vzletové dráze 12/30. Pouze tento týden, od pátku 17. do neděle 19. července, se mohou návštěvníci těšit také na speciální zvýhodněné vstupné do celého areálu Runway Parku.
runaway parkTřetí prázdninový víkend bude v Runway Parku nejen ve znamení již tradiční ukázky speciální letištní techniky, letadel a zábavního programu pro malé i velké, ale tentokrát i ve znamení sportovních aktivit. Letiště Praha ve spolupráci s organizací Prague International Marathon, která pořádá závody pod názvem RunCzech, totiž na tento víkend plánují také Runway Run. V rámci unikátního běžeckého závodu se mohou závodníci z řad veřejnosti zúčastnit celkem čtyř závodů, které se konají na vedlejší přistávací a vzletové dráze 12/30 pražského letiště. Zájemci o závod na letištní dráze si mohou předem pořídit startovné pouze přímo na runczech.cz. V rámci registrace na závod pak získávají automaticky vstup do Runway Parku zdarma. Právě v Runway Parku bude tradiční základna pro diváky a doprovod běžců, ale také stánky, občerstvení a další doprovodný program.

Pouze tento týden, od pátku 17. do neděle 19. července, se mohou návštěvníci těšit také na speciální zvýhodněné vstupné do celého areálu Runway Parku. Cena pro dospělého bude za 140 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 90 Kč a rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti) za 350 Kč na celý den.

runaway runDo Runway Parku se návštěvníci dostanou buď městskou hromadnou dopravou (linka 100, 119 a 191) – zastávka na znamení Runway Park přímo před vstupem do zábavního parku, nebo automobilem s možností parkování na Letiště Prahaparkovacím domě PC Comfort za zvýhodněnou cenu 100 Kč za den při online rezervaci předem. Parkování je nutné rezervovat alespoň dvě hodiny předem. Následně ze zastávky na Terminálu 1, který je hned u parkovacího domu, bude v krátkých intervalech jezdit kyvadlová doprava zdarma nebo městská hromadná doprava (linka 100, 119 a 191) na zastávku Runway Park. Při vstupu do Runway Parku se prochází bezpečnostní kontrolou.
Exkurze na Letišti Praha - prohlídky se až do odvolání ruší

Exkurze na Letišti Praha - prohlídky se až do odvolání ruší

Letiště Praha ukončilo kvůli ppandemii koronaviru exkurze svého zázemí, a to jak do konce roku 2020, tak i v roce 2021. Až do odvolání se exkurze konat nebudou.